Skip to content

Jak wyczyścić lub usunąć wszystkie wirusy z mojego komputera i poprawić jego wydajność za pomocą CCleaner

30 de październik de 2021

Zrozumienie, że Twój komputer lub laptop może być zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem, jest niepokojące. Ale z rozwagą, należy podjąć zdecydowane działania, gdy czyszczenie wirusa z komputera jest szybsze i łatwiejsze niż wcześniej.

Co jakiś czas oczyść komputer z niepotrzebnych plików, duplikaty, błędy Windows itp. Niezbędne jest, aby działała optymalnie. Jeśli tego nie zrobisz, zobaczysz, jak stopniowo komputer zaczyna działać coraz wolniej w rzeczach, które wcześniej działały płynnie.

Wykonaj ręczną konserwacjęTo nie jest coś fajnego, a biorąc pod uwagę, że masz możliwość pobrania CCleaner za darmo. Niewątpliwie lepiej zdecydować się na program, który zdziała cuda i pozwala zrobić wszystko, co potrzebne do czyszczenia komputera w kilka minut, niż robić to „ręcznie”.

Zoptymalizuj swój komputer za pomocą CCleaner

Czyszczenie komputera i utrzymywanie go w optymalnym stanie to coś, co powinieneś robić od czasu do czasu. Z CCleanerem jest to bardzo proste, ponieważ zapewniam, że za pomocą kilku kliknięć osiągniesz usuń wszystkie niepotrzebne pliki i błędy systemu Windows Gromadzą się w systemie operacyjnym w ciągu kilku minut.

Program ten posiada kilka funkcji, wśród których niewątpliwie wyróżnia się Cleaner. Który w zasadzie poświęcony jest analizie komputera w poszukiwaniu plików, które nie są niezbędne dla systemu Windows. Pliki pozostałe po usuniętych aplikacjach, duplikaty plików itp. Eliminując absolutnie wszystko, czego nie potrzebujesz. W ten sposób poprawia się wydajność systemu operacyjnego, a ponadto oszczędza trochę miejsca.

Część Rejestracja CCleanera jest też po prostu świetny. Ponieważ dokładnie analizuje rejestr systemu Windows, skanując każdy zakamarek w poszukiwaniu błędów. Co zapewniam, że znajdziesz, w ten sposób możesz stworzyć kopię zapasową i wyeliminować wszystkie te błędy, które mogą wpłynąć na płynność systemu operacyjnego.

Jak wykryć wirusa na moim komputerze?

Nie zawsze jest oczywiste, że Twój komputer jest zainfekowany. Niektóre zZnaki ostrzegawcze, że Twój komputer lub laptop może być zainfekowany wirusem to:

 • Bardzo wolno działający komputer
 • Wyskakujące okienka pojawiające się znikąd i trudne do usunięcia z programów komputerowych, których nie rozpoznajesz lub których sam nie uruchamiasz.
 • Słychać dźwięk dysku twardego w ciągłym działaniu
 • Każdy z tych objawów może być spowodowany wirusem.
 • Jeśli doświadczasz dwóch lub trzech z nich w tym samym czasie, oznacza to, że masz wirusa.
 • Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz teraz program antywirusowy. (Możesz pobrać darmowy program antywirusowy AVG i uruchomić go w ciągu zaledwie kilku minut).

Jak całkowicie usunąć wirusa z mojego komputera?

 • Część pierwsza: wejdź w tryb awaryjny

Zrób to, wyłączając i ponownie włączając komputer. Następnie, gdy tylko zobaczysz coś na ekranie, naciśnij kilkakrotnie przycisk F8.

Spowoduje to otwarcie menu Zaawansowane opcje rozruchu. Stamtąd wybierz Tryb awaryjny z obsługą sieci i naciśnij Enter. Na razie nie odłączaj komputera od Internetu.

 • Część druga: Usuń pliki tymczasowe
 1. W trybie awaryjnym.
 2. Powinieneś usunąć jego pliki tymczasowe za pomocą narzędzia do czyszczenia dysku.
 3. Przejdź do menu Start
 4. Wszystkie programy (lub tylko programy)
 5. Akcesoria
 6. Narzędzia systemowe
 7. Czyszczenie dysku
 8. Przewiń listę plików do usunięcia i wybierz Pliki tymczasowe.
 9. Usunięcie tych plików może przyspieszyć skanowanie antywirusowe, które zamierzasz wykonać, a nawet usunąć wirusa jeśli został zaprogramowany do uruchamiania podczas uruchamiania komputera.
 • Część trzecia: Pobierz skaner antywirusowy

Istnieją dwa rodzaje skanerów, które mogą: wykrywać lub usuwać wirusy komputerowe i złośliwe oprogramowanie. Skaner działający w czasie rzeczywistym, taki jak AVG AntiVirus FREE dla systemu Windows, zajmuje się skanowaniem i wyszukiwaniem wirusów w tle podczas korzystania z komputera.

Skaner systemu operacyjnego na żądanie, taki jak Microsoft Safety Scanner, musi być uruchamiany ręcznie za każdym razem, gdy chcesz skanować.

Korzystanie z obu typów skanerów może być konieczne do usunięcia wirusa z komputera. Jeśli więc nie masz zainstalowanego skanera antywirusowego, nadszedł czas, aby ponownie połączyć się z Internetem i pobrać go.

Nawet jeśli nie możesz połączyć się z Internetem, nadal możesz być w stanie pobierz Microsoft Security Scanner ponieważ uruchomiłeś komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

 • Część czwarta: Uruchom skanowanie antywirusowe

Najpierw uruchom skaner na żądanie, a następnie skaner w czasie rzeczywistym. Jeden z nich musi być w stanie zidentyfikować wirusa i go wyeliminować. Jednak uruchomienie obu skanerów zwiększa Twoje szanse na sukces.

Niektóre wirusy należy usunąć ręcznie. Powinieneś spróbować tego tylko wtedy, gdy masz doświadczenie w korzystaniu z rejestru systemu Windows.

Będziesz wiedział, jak przeglądać i usuwać pliki systemowe i programowe. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z ekspertem IT specjalizującym się w usuwaniu wirusów.

 • Część piąta: Odzyskiwanie lub ponowne instalowanie uszkodzonego oprogramowania lub plików.

Zakładając, że skanowanie wykryło i usunęło wirusa, może być konieczne ponowne zainstalowanie wszystkich plików lub programów, które zostały uszkodzone przez wirusa.

Tutaj przydają się kopie zapasowe i zdecydowanie zalecamy ich regularne wykonywanie.

 • Część szósta: popraw swoją obronę

Aktualizacja oprogramowania antywirusowego pomoże chronić laptopa lub komputer przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Niezbędne jest aktualizowanie go, ponieważ cały czas powstają nowe wirusy.

Więc nawet jeśli kupiłeś program antywirusowy miesiąc temu, możesz potrzebować aktualizacji teraz. Sprawdź rozwiązania antywirusowe AVG.

 • Część siódma: rób kopie zapasowe

Okresowo przechowuj swoje pliki i zapisuj je na zewnętrznym dysku twardym. Pomoże to zapobiec utracie ważnych informacji w przypadku zarażenia się innym wirusem.

Niezwykle łatwy w obsłudze program

CCleaner jest w rzeczywistości programem odpowiednim dla każdego użytkownika, ponieważ jest zbyt prosty w użyciu, ze wszystkimi opcjami na pierwszy rzut oka, przy okazji całkiem przejrzysty. Interfejs jest zbyt prostyAle to więcej niż zapewnia to, co obiecuje i działa wyjątkowo dobrze, jeśli chodzi o czyszczenie komputera z niepotrzebnych plików i pozostawienie rejestru systemu Windows bez skazy.

Być może wadą tego programu jest właśnie to, co czyni go tak dobrym dla początkujących użytkowników, czyli to, że opcje konfiguracji prawdopodobnie dla bardziej doświadczonych są nieco krótkie, ale nadal jest to doskonała opcja dla większości użytkowników. poza tym pobierz CCleaner za darmo Jest tak jak powiedziałem, całkowicie za darmo.