Skip to content

Jak wyczyścić lub usunąć pamięć podręczną mojej przeglądarki Mozilla FireFox

15 de kwiecień de 2021

Wyczyszczenie pamięci podręcznej może być bardzo proste Twoja przeglądarka Mozilla Firefox ale dla wielu użytkowników jest to nadal bardzo złożone. Wszystkie urządzenia, zarówno komputerowe, jak i mobilne, zawierają pamięć podręczną, która jest kopią wszystkich danych i miejsca przechowywania urządzenia.

Jeśli jesteś jedną z osób, które są zaznajomione najnowsze technologie i wiele więcej, jesteś osobą, która pracuje w internecie i wie, jak zainstalować Mozilla Firefox, na pewno będziesz mieć wiele otwartych kont.

Mozilla Firefox to najlepsza przeglądarka, jest to projekt globalny i organizacja. Projekt Firefox powstał w czasie, gdy sieć była w stagnacji, a jedyną przeglądarką był Internet Explorer.

Z drugiej strony od czasu do czasu jest to ważne wyczyść pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox ponieważ pomoże ci to uzyskać lepszą wydajność i szybkość procesora. Wyeliminuj wszystkie dane, które już Ci nie służą, ponieważ za każdym razem zwiększają pamięć, pozostawiając mniej miejsca na procesorze.

Co to jest pamięć podręczna?

Są niczym więcej niż dane, informacje, instrukcje i procedury, które są zapisywane tymczasowo na którymkolwiek z Twoich urządzeń i są często używane, utrzymuje nas blisko procesora, dzięki czemu szybciej uzyskamy te informacje, czyli w postaci kopii.

W komputerach procesor lub procesor Nie musisz już podróżować do pliku źródłowego, aby uzyskać informacje, procesy lub instrukcje, wystarczy skorzystać z kopiowania. Jedną z korzyści jest to, że poprawisz wydajność i będziesz pracować szybciej.

Zaleca się usunięcie pamięci podręcznej co każde trzy miesiące zgodnie z uzyskanymi informacjami. Ale uważaj, jeśli usuwanie pamięci podręcznej jest bardzo stałe, zatrzymasz jego funkcję, zawsze miej na uwadze kwotę.

Łatwo wyczyść pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox

Zasadniczo wchodzimy do naszego Firefoksa, klikamy menu z trzema paskami, klikamy opcje, gdy znajdziemy się w opcjach Firefoksa, lokalizujemy prywatność przeglądarki. Na końcu wszystkich opcji znalezionych w zabezpieczeniach znajdujemy historię.

W historii kliknij wyczyść historię Ostatnio w opcji wszystko, czyli dzięki tej opcji usuniesz wszystko, co jest w twojej pamięci podręcznej, musisz zaznaczyć wszystkie znalezione pola, takie jak historia i dane.

Czas to zajmie wyczyść pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox będzie zależało od ilości posiadanej pamięci, ale nadal jest stosunkowo krótka.

Jak zmienić katalog pamięci podręcznej w przeglądarce Firefox?

Z naszej przeglądarki wchodzimy w ustawienia, akceptujemy ryzyko i będziemy szukać ustawień. Jeśli parametr nie istnieje, kliknij łańcuch dalej kliknij plus (+).

Później zapyta nas o ścieżkę do nowego folderu, na przykład nowego urządzenia iw ten sposób uda się zapisać pliki w nowym folderze tj. SSD.

Dzięki temu, co zostało wyjaśnione, będziemy mogli zmienić miejsce przechowywania plików tymczasowych w sieci, pomoże nam to zredukować procesy zapisu na naszym dysku SSD.

Jak wyczyścić pamięć podręczną z różnych przeglądarek?

Do wyczyść pamięć podręczną programu Internet Explorer, wejdziemy do menu naciskając klawisz Alt iw ten sposób wyświetli się pasek menu, klikniemy na narzędzia iw ten sposób od razu przejdziemy do opcji internetowych.

wyczyść pamięć podręczną Mozilla Firefox

Po otwarciu okna opcji internetowych przystąpimy do podawania kliknij przycisk usuwania. Musimy sprawdzić, czy zaznaczone są opcje tymczasowych plików internetowych, plików stron internetowych, plików cookie, danych stron internetowych i na koniec wszystko, co sprawdzone, klikamy w przycisk usuwania.

W przypadku przeglądarki Microsoft Edge usunięcie pamięci podręcznej jest stosunkowo proste, masz w głównym menu, ulubione, listę lektur, pliki do pobrania i historię. Kontynuujemy, naciskając opcję historii, a następnie klikając usuń historię.

Nie zapomnij sprawdzić opcji plików cookie, pliki z pamięci podręcznej i zapisane witryny, które należy również wybrać, aby można je było usunąć, a także usunąć wewnętrzną przestrzeń dyskową. Przed weryfikacją przystępujemy do kliknięcia przycisku usuwania.

dołącz do naszego kanału telegram