Skip to content

Jak wstawić plik SWF do strony internetowej – szybko i łatwo (przykład)

28 de luty de 2021

Czy starasz się, aby Twoja witryna wyglądała idealnie? Dziś przychodzimy, aby zaoszczędzić Ci wysiłku dzięki temu samouczkowi, abyś mógł się uczyć jak szybko i łatwo wstawić plik SWF do strony internetowejWiemy, że może to być trudne zadanie podczas tworzenia strony internetowej z Witrynami Google, Word Press i innymi platformami.

Co to jest plik SWF?

Akronim SWF to skrót od „Small Web Format” i odnosi się do formatu pliki graficzne, które mogą być animowane lub statyczne, i które są tworzone w programie Adobe Flash. Chociaż ten program umożliwia również tworzenie plików w formacie EXE, które można bezpłatnie przekonwertować na MP4 online.

W następnych rozdziałach wyjaśnimy Ci krok po kroku jak wstawić plik SWF na stronę internetową szybko i łatwo. Powinieneś wiedzieć, że jest na to kilka sposobów: najprostszym z nich jest użycie edytora typu WYSIWYG, takiego jak Macromelia; a druga to ręczne tworzenie kodu HTML.

Te pliki są uruchamiany przez Adobe Flash Player, więc jeśli nie masz najnowszej wersji tej wtyczki, możesz nie być w stanie zobaczyć plików SWF online. Jednak bardzo łatwo jest poprawnie zaktualizować Adobe Flash Player do jego najnowszej wersji, więc nie powinno to stanowić problemu.

Kroki, aby wstawić plik SWF za pomocą edytora WYSIWYG

Redaktorzy WYSIWYG (akronim „to, co widzisz, to otrzymujesz”, co w języku hiszpańskim oznacza „to, co widzisz, jest tym, co otrzymujesz”), na przykład Microsoft FrontPage i wstawianie tabel na stronie internetowej w tym programie Dreamweaver, są edytory tekstu, które wyświetlają wynik końcowy tak jak są napisane.

Jeśli wiesz, jak korzystać z któregokolwiek z tych procesorów, zobaczysz to wstaw plik SWF na stronę internetową będzie to bardzo łatwe. Po prostu przejdź do menu „Wstaw” i wybierz plik SWF z dysku twardego. Dzięki temu edytor wygeneruje kod HTML, więc wystarczy edytować ścieżkę do pliku, aby pozostał tam, gdzie chcesz.

Kroki, aby wstawić plik SWF za pomocą edytora tekstu

Jeśli nie obsługujesz edytorów WYSIWYG, możesz skorzystać z edytora tekstu. Różnica będzie taka będziesz musiał napisać kod HTML od podstawcoś, co procesory WYSIWYG robią automatycznie. Chociaż jest to nieco dłuższa droga, nie jest to takie skomplikowane. Musisz tylko wykonać następujące kroki:

  • Tworząc plik SWF we Flashu, należy wyeksportować go w formacie HTML, zanim będzie można później utworzyć kod.
  • Znajdź ten plik HTML na swoim komputerze i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wybrać opcję „Otwórz za pomocą”. Gdy otworzy się nowe okno, wybierz NotePad lub dowolny inny edytor tekstu. Umożliwi to wyświetlenie kodu HTML pliku. Możesz także napisać kod HTML w Notatniku Windows.
  • Skopiuj ten kod i wklej go do pliku kod źródłowy Twojej strony internetowej, dbając o to, aby znajdował się tam, gdzie chcesz.
  • Zmodyfikuj ścieżkę do pliku, tak aby wyrenderuj swoje miejsce na serwerze i prześlij pliki (zarówno HTML, jak i SWF) w odpowiednich katalogach.

Przykład kodu

Poniżej przedstawiamy przykład, jak wygląda kod. Możesz go skopiować, aby go użyć, ale musisz pamiętać, że musisz zmodyfikować ścieżkę pliku: we wszystkich miejscach, w których jest napisane „archivoflash.swf” musisz podać nazwę swojego pliku Żeby to zadziałało.

kody swf


»Obraz

Kolejna rzecz, którą powinieneś zmodyfikuj kod to rozmiar pliku, gdzie jest napisane „szerokość” (która w naszym przykładzie wynosi 550), musisz podać szerokość w pikselach, a gdzie jest napisane „wysoka” (w naszym przykładzie jest to 400), wysokość. Dzieje się tak, aby wymiary pliku nie uległy zmianie i były odpowiednio widoczne.

Jak widać wstaw plik SWF na stronę internetową Jest to dość łatwe zadanie i można je wykonać szybko. Pozostaje Ci tylko zapoznać się z tym prostym procesem, aby Twoja witryna była nienaganna i odniosła sukces.

dołącz do naszego kanału telegram