Skip to content

Jak wstawiać lub dodawać diagramy w prezentacjach Prezi

15 de kwiecień de 2021

Na zamówienie, zawsze używamy PowerPointa do tworzenia map koncepcyjnych lub diagramów, ponieważ jest to jeden z najprostszych sposobów pracy, a ponadto jest narzędziem, za pomocą którego stawialiśmy pierwsze kroki w świecie prezentacji naszych projektów.

Ale z biegiem lat pojawiły się różne alternatywy fajniejsze, zabawniejsze i jeszcze zabawniejsze projekty, co sprawia, że ​​prezentacje i prace są znacznie bardziej dydaktyczne podczas ich prezentacji, dziś Prezi stało się jednym z najczęściej używanych narzędzi ze względu na swoją oryginalność i zabawny design.

Co to jest Prezi?

To jest oprogramowanie, przeznaczone dla tworzenie prezentacji, które przedstawiają nam bardzo bezpośrednie i atrakcyjne elementy wizualne, aby przyciągnąć uwagę szerokiej publiczności, jest bardzo ekstrawaganckie przy tworzeniu wszelkiego rodzaju prezentacji, a dobre jest to, że ma szeroką gamę szablonów, które w jednym w przeciwnym razie zaoszczędzą ci wielu godzin pracy i Będą wyglądać bardzo profesjonalnie i atrakcyjnie.

Za mało tego, co zostało powiedziane powyżej, Prezi jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi plikami PowerPoint, iw ten sposób możemy wykorzystać jako podstawę informacje lub prezentacje poprzednio wykonane w tym oprogramowaniu i ulepszyć lub podać więcej szczegółów w aplikacji Prezi.

Kroki, aby wstawić diagram w Prezi

Diagramy to reprezentacje graficzne, które pomagają nam uprościć lub zarysować wszystkie informacje, które chcemy ujawnić, tutaj wyjaśniamy, jak wstawić diagram do naszych prezentacji Prezi.

Oczywiście przed rozpoczęciem wszystkich tych procesów należy to ograniczyć musisz się zarejestrować i założyć konto na jego oficjalnej stronie internetowej, skąd możemy wybrać, czy chcemy mieć całkowicie darmowy plan, czy też chcemy zapłacić, aby mieć do dyspozycji wszystkie narzędzia.

Jeśli zdecydujesz się na bezpłatny abonament, możesz się zarejestrować korzystając z konta Google lub Facebook. Następnie musimy wybrać naszą rolę na planecie, na przykład, między innymi, student, edukacja, biznes. Wszystko po to, aby system pomógł nam później bardziej szczegółowo.

Gdy zakończymy proces rejestracji i definiowania roli, asystent internetowy pozwoli nam przeprowadzić nowa prezentacja w którym zamierzamy wstawić nasze informacje, które w tym przypadku będą miały postać diagramu.

 1. Musisz przejść do paska menu. Tam wystarczy kliknąć „wstawić”.
 2. Następnie zostaną wyświetlone różne opcje, w których musisz wybrać tę, która mówi «diagramy«
 3. Po kliknięciu musisz wybrać spośród wszystkich diagramów ten, który najbardziej Ci odpowiada lub który pasuje do treści Twoich informacji. Kiedy wiesz, który chcesz, po prostu naciśnij „wybierać”.
 4. Po uzyskaniu naszego diagramu wystarczy rozpocząć dodawanie żądanego tekstu i innych elementów, takich jak obrazy, aby zaprezentować i zabawiać publiczność.
 5. Po tym, jak cała zawartość jest zorganizowana zgodnie z twoimi preferencjami, jest tylko zapisz i zakończ do momentu jej przedstawienia.

Zalety i wady korzystania z Prezi

To oprogramowanie ma funkcje, które wysuwają go na pierwszy plan pod względem zalet, dzięki szerokiej gamie narzędzi i funkcji, w których można znaleźć zarówno funkcje bezpłatne, jak i płatne. Z tej aplikacji Oferujemy nam następujące warianty korzyści:

 1. Ma obraz w wysokiej rozdzielczości.
 2. Jest naprawdę bardzo łatwy w użyciu.
 3. Dostosuj prezentacje do swoich upodobań, korzystając z map myśli, map koncepcyjnych, a nawet figur geometrycznych o dowolnym rozmiarze.
 4. Umożliwia tryb powiększenia podczas prezentacji.
 5. Dołącz dowolny rodzaj muzyki, wideo lub obrazu.
 6. Nie ma określonej kolejności między slajdami.
 7. To naprawdę odmienna modalność od tej, z której korzysta PowerPoint.

dodaj diagram w prezi

Niestety nie wszystko jest różowe i tutaj pokażemy Ci jego wady wstawiaj lub dodawaj diagramy w prezentacjach Prezi.

 1. Plik korzystanie z konta w celu uzyskania dostępu.
 2. Dostęp jest ograniczony, gdy jest całkowicie bezpłatny.
 3. Konieczne jest korzystanie z połączenia internetowego, aby móc korzystać ze wszystkich narzędzi i funkcji, które nam oferuje.
 4. Filmy są wyświetlane jako pliki do pobrania.
 5. Aby zapisać go jako plik przenośny, można to zrobić tylko za pomocą płyty CD.