Skip to content

Jak tworzyć lub tworzyć mapy myśli dla Prezi w łatwy sposób

15 de kwiecień de 2021

Istnieje wiele narzędzi do tworzenia i tworzenia skutecznych prezentacji od podstaw. Bardzo przydatnym i powszechnym zasobem dydaktycznym są mapy myśli. Prezi oferuje Ci możliwość osiągnięcia tych komunikatywnych publikacji W prosty sposóbPo prostu wybierz mapę myśli, której chcesz użyć, wykonaj kilka kroków i to wszystko.

Jak łatwo tworzyć lub tworzyć mapy myśli dla Prezi

Chociaż może się to wydawać prostym zadaniem, niektórym osobom tworzenie map mentalnych jest trudne, a tym bardziej, jeśli pochodzi to z aplikacji lub programu. Z tego powodu wyjaśnimy, jak uczynić Twoje codzienne życie bardziej praktycznymi, czy to w zajęciach studenckich, czy biznesowych, korzystając z map myśli Prize.

W szczególności musisz mieć program Prezi, utworzyć lub otworzyć konto, a stamtąd możesz mieć zasoby, które ten program zapewnia. Oczywiście możliwe jest bezpośrednie korzystanie z Prezi online lub przez pobranie aplikacji, a następnie uruchomienie profesjonalne przygotowanie swojej pracy.

Pamiętajmy, czym jest Prezi

To medium komunikacji wizualnej, w którym można stworzyć wystawę pomysłów, powstałych w oparciu o własne inicjatywy. Możesz zrobić prezentacja treści o profesjonalnym wyglądzie, przedstaw pomysły w uporządkowany sposób, które będą służyć jako przewodnik podczas przetwarzania zebranych informacji.

Kroki tworzenia map myśli dla Prezi

 • Zaloguj się do Prezi.com jeśli zamierzasz pracować online, lub drugi przypadek, jeśli masz już pobrany na swój komputer.
 • Wybierz jeden z szablonów oferowanych przez Prezi.
 • Przeanalizuj, który preferujesz lub który projekt dostosowuje się do tematu, który zamierzasz opracować.
 • Skoncentruj główną ideę z bezpośrednimi wyrażeniami, ale nie tak precyzyjnymi, aby można było rozwinąć inne punkty.
 • Użyj punktów drugorzędnych, które są ustawione jako sekcje, podkreślając istotne lub poważnie przemyślane punkty w odniesieniu do głównej idei. Dzięki konstrukcji Prezi użycie punktów drugorzędnych jest łatwe.
 • Zaczynając od tych sekcji, podkreśla inne pomysły, które uzupełniają lub rozwijają pomysły drugorzędne.
 • Możesz dodać kolory do każdej sekcji, aby podkreślić kolejność pomysłów.
 • Sprawdź przez Zoom, jak przebiega praca, a podczas korzystania z aplikacji zobaczysz inne opcje, z których możesz chcieć skorzystać.
 • Doskonałym źródłem informacji jest to, że możesz wstawiać obrazy, dzięki temu narzędziu możesz pomóc wizualizuj pomysł za pomocą obrazu.
 • Możesz spersonalizować swoją prezentację własnym nazwiskiem, godłem osoby prezentującej projekt, firmą itp.

Wiele może się różnić w zależności od tego, który Prezi możesz skorzystać z bezpłatnego online, ale to ogranicza cię od innych cech. Oczywiście możesz uzyskać do nich dostęp, kupując dostępne plany, takie jak plany plus, które działają dla instytucji akademickich lub biznesowych.

Korzyści z używania map myśli Prezi

Każde narzędzie komunikacji ma swoje zalety, które w jakiś sposób odróżniają je od innych opcji, przedstawiamy kilka z nich.

 1. To jest innowacyjny: Dzięki swojej konstrukcji pozwala na nadążanie za atrakcyjnymi prezentacjami.
 2. Możesz stworzyć własny szablon.
 3. Uporządkuj pomysły.
 4. Uprość wszystkie informacje w kilku punktach.
 5. Wyświetlaj pomysły w sensie wizualnym.
 6. Bądź precyzyjny, po prostu klikając pomysł, który chcesz wyróżnić, bez konieczności przeglądania slajdów.
 7. Muzykę lub wideo można dodawać tak, jak robią to inne aplikacje, dzięki czemu można dodatkowo spersonalizować prezentację.

skończona mapa myśli Prezi

Chociaż konwencjonalna metoda mapowania myśli jest nadal przydatna, wdzięczny, że istnieją programy takie jak Prezi. Teraz możemy przygotować nasze prezentacje w sposób profesjonalny i bardzo kreatywny, który można dostosować do środowiska pracy i nauki.