Skip to content

Jak wstawić lub umieścić wiele obrazów w dokumencie programu Word? (Przykład)

28 de luty de 2021

Umieść wiele obrazów na jednym Dokument od Słowo konieczne może być nadanie mu bardziej profesjonalnego wyglądu lub pomoc w zrozumieniu. Istnieje kilka sposobów, aby Twoje zdjęcia były dodawane w prosty i zorganizowany sposób. Jakby istnieje sposób na edycję obrazu w programie Word z telefonu komórkowego z systemem Android.

Jak umieścić wiele obrazów w dokumencie programu Word?

Istnieją formy mucyny umieszczać obrazy w dokumencie Worda, Wyjaśnimy Ci niektóre z nich, abyś mógł tworzyć świetne dokumenty. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie obrazów na komputerze, aby można je było łatwiej umieścić.

W tym celu możesz pobrać obrazy z Internetu lub po prostu użyć tych, które już masz, na wypadek, gdyby były to zdjęcia lub ujęcia dokumentów. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wiedzieć, czy chcesz dodać wszystkie obrazy w tym samym czasie, czy tworzyć małe grupy przypominające kolaże.

Jeśli chcesz dodawać je partiami, musisz przejść do zakładki „Wstaw”, tam poszukać „Ilustracje”, kliknąć, a zostaniesz przeniesiony do Eksploratora Windows. Będąc tam, musisz wybrać plik pierwsza partia zdjęć, Aby to zrobić, wybierz pierwszy obraz, a następnie naciśnij klawisz „Ctrl”, podczas gdy wybierasz resztę.

Gdy to zrobisz, kliknij „Akceptuj”, po kliknięciu obrazy zostaną wstawione do dokumentu. Aby to zorganizować, najedź na niego i określ, która z relacji jest najbardziej idealna.

Jeśli tworzysz dokument zawierający same obrazy, możesz je umieścić z opcją „Kwadrat”, dzięki czemu możesz je dowolnie przesuwać. W przeciwnym razie, jeśli masz tekst, możesz użyć „W stosunku do tekstu”W związku z tym, w zależności od witryny, tekst zostanie rozprowadzony.

Z drugiej strony, jeśli chcesz umieść wiele obrazów w dokumencie Word Musisz tylko powtórzyć procedurę, ale wybierz je wszystkie na raz. Pamiętaj, aby użyć klawisza „Ctrl”, aby utworzyć wiele zaznaczeń i nie musisz wybierać obrazów jeden po drugim. Jeśli chcesz odwrócić kolory obrazu w programie Word, możesz również dowiedzieć się tutaj.

Jaki jest pożytek z umieszczania wielu obrazów w dokumencie programu Word?

Istnieją dwa główne powody korzystania z tego narzędzia, pierwszy to organizacja elementów w dokumencie. Jest to powszechne, gdy potrzebujesz złożyć zamówienie na obrazy, w ten sposób można je łatwo obsługiwać.

Drugi powód jest nieco bardziej złożony, gdy chcesz zrobić na przykład album ze zdjęciami z osią czasu. Ta praca jest nieco bardziej rozbudowana i może wymagać, aby zdjęcia miały stopę, dlatego należy dobrze się z nimi obchodzić.

W ten sposób użycie programu Word do umieszczania wielu obrazów może mieć wiele innych zastosowań, takich jak tworzenie artykułów objaśniających. Trzeba też wspomnieć, że ten organizer tekstu używany do pisania raportów które zwykle zawierają grafikę i inne elementy piktograficzne. Wiem też

Często wysyłanie obrazów w dokumencie może być prostsze i znacznie bardziej zorganizowane, dlatego umieszczenie ich w programie Word jest idealne. W tym celu zdjęcia są zwykle dodawane do arkusza Worda, aby nadać im miejsce, zwłaszcza gdy mają zostać wydrukowane.

Opcjonalna metoda dodawania obrazów

Chociaż jest trochę zdezorganizowany, niektórzy ludzie wolą mniej skomplikowaną metodę dodawania obrazów. To proste, polega na dodawaniu obrazów bezpośrednio z Eksploratora Windows.

Niebiesko-białe logo słowo

W tym celu konieczne jest wykonanie kilku kroków, pierwszą rzeczą jest podzielony ekran między przeglądarką a dokumentem Word. W ten sposób możesz łatwo zobaczyć, gdzie umieścisz obrazy i dokąd je wykonasz.

Użyj sztuczki polegającej na naciśnięciu „Ctrl” podczas wybierania ich, aby szybko zaznaczyć wiele obrazów. Gdy już je masz, konieczne jest tylko, aby za pomocą kursora wykonać ruch przeciągania, przenieść kursor do arkusza Word.

Jeśli masz tekst, pojawi się mały czarny kursor, za pomocą którego możesz zdecydować, gdzie będą obrazy po ich upuszczeniu. Jeśli nie masz tekstu, musisz je po prostu upuścić, jest to szybka i łatwa metodaużyj tego, który wolisz.

I tak udało ci się wstawić jeden lub więcej obrazów w programie Word. Jeśli nie masz programu Microsoft Word i chcesz wstawiać obrazy do programu WordPad, tutaj możesz dowiedzieć się, jak to zrobić.

dołącz do naszego kanału telegram