Skip to content

Jak wstawić dokument Word do prezentacji PowerPoint (przykład)

1 de marzec de 2021

Każdy z programów jakie są zainstalowane na Twoim komputerze posiada dzięki temu spektakularne funkcje opracowujemy wszelkiego rodzaju projekty bez większych problemów. I właśnie wtedy, gdy wydawało Ci się, że znasz wszystkie jego funkcje lub narzędzia, odkryłeś, że można wstawić dokument Worda do prezentacji PowerPoint.

Prezentacje są ważne, zarówno na poziomie akademickim, jak i zawodowym, tak samo ważne, jak znajomość wszystkich opcji ukrytych w oprogramowaniu, którego używasz do tworzenia struktury tych prezentacji.

Zgodność między programami

Pakiet oprogramowania należący do Microsoft Office Z pewnością jest najczęściej używany na całym świecie … i nic dziwnego. Poszczególne narzędzia i funkcje dostępne w każdym z programów są naprawdę spektakularne.

Ale … co wiadomo o kompatybilności między różnymi programami? Jednak między Wordem a Excelem jest z pewnością mnóstwo informacji: a co z resztą?

Przy tej okazji uzyskasz proste, ale cenne informacje, które mogą Ci pomóc wstaw informacje (nawet obiekty 3D) związane z prezentacjami za pośrednictwem programu PowerPoint.

Korzystanie z programu PowerPoint

W swoich prezentacjach z pewnością będziesz musiał mieć bardzo odpowiedni tekst, ale trudno jest go zlokalizować w jednym z pokaz slajdów ponieważ przeładowałbyś swoją prezentację treścią.

Bardzo obszerne informacje obejmują zbyt wiele slajdów, a Twoja prezentacja może stać się nudna dla tych, którzy Cię słuchają… Czy jest sposób, aby to wszystko zapisać?

Od Worda do Twojej prezentacji

Odpowiedź brzmi: tak, i jeśli tekst jest zawarty w dokumencie Word, będziesz mieć taką możliwość wstaw go do swojej prezentacji po prostu wykonując serię bardzo prostych kroków.

Pomoże ci to w lepszym i lepszym obchodzeniu się z informacjami, które udostępniasz reszcie, bez konieczności tworzenia dla nich dużej liczby slajdów lub wypełniania slajdu tekstem. Całkiem podobne do działania makr w programie PowerPoint.

Jak ty to robisz?

Wstaw dokument Word do prezentacji PowerPoint jest to niezwykle prosta procedura co zajmie mniej niż minutę, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami pokazanymi poniżej:

  • Przejdź do slajdu, na którym chcesz wstawić plik programu Word.
  • Kliknij kartę „Wstaw” znajdującą się na wstążce u góry ekranu.
  • Poprzednia czynność spowoduje pojawienie się nowego menu narzędzi, w którym zlokalizujesz opcję „Obiekt”.
  • Po kliknięciu „Obiekt” pojawi się okienko, w którym należy wybrać opcję „Utwórz z pliku”.
  • Kliknij przycisk „Sprawdź …”.
  • Znajdź i wybierz plik, który chcesz wstawić.
  • Kliknij OK.”

Co możesz zrobić z plikiem programu Word

Po wstawieniu dokumentu Word do prezentacji będziesz mieć możliwość rozwiń lub zmniejsz pole, w którym wyświetlany jest tekst pliku i umieść go w dowolnym miejscu na slajdzie.

co możesz zrobić z plikiem Worda

Dwukrotne kliknięcie pola odpowiadającego dokumentowi będzie miało taką możliwość edytuj swoje treści, dodawanie, edytowanie treści lub usuwanie tekstu, który nie jest Twoim zdaniem istotny.

Pokaż jako ikonę

Inną interesującą funkcją oferowaną przez PowerPoint podczas wstawiania dokumentu Worda do prezentacji jest to, że zamiast treści dokumentu wyświetlanej w ramce, możesz po prostu wstawić ikonę słowa.

  • Postępując zgodnie z poprzednimi krokami i po wybraniu pliku, który chcesz wstawić, zaznacz pole „Pokaż jako ikonę”.
  • Możesz wybrać preferowaną ikonę, klikając przycisk „Zmień ikonę”.
  • Kliknij „OK”.

Ikona Microsoft Word Z powodzeniem zostanie wstawiony do Twojej prezentacji, początkowo będzie mały i ledwo widoczny, ale możesz go rozbudować i przesunąć w dogodnym dla siebie czasie. Jak otworzyć dokument? Bardzo proste, wystarczy dwukrotnie kliknąć ikonę, a plik się otworzy.

Zaskocz wszystkich swoją prezentacją

Dzięki tej serii prostych kroków pozostaje tylko zastosować te przydatne informacje w praktyce i uzupełnić prezentację, wstawiając plik Worda do dostarczać ważnych danych i treści. Śmiało i odkryj pozostałe funkcje programu PowerPoint, wyświetlając swój komputer na komputerze, tak aby każdy mógł zobaczyć Twoją prezentację!

dołącz do naszego kanału telegram