Skip to content

Jak wstawiać lub usuwać przeplatane wiersze między pustymi danymi w programie Excel (przykład)

1 de marzec de 2021

Znajomość sposobu obsługi różnych programów wchodzących w skład pakietu Microsoft Office może być na tyle przydatna, aby otworzyć wiele drzwi. W miejscu pracy korzystanie z programów takich jak Microsoft Word i Microsoft Excel są zwykle chlebem powszednim.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki lub pogłęb swoją wiedzę Jeśli chodzi o Microsoft Excel, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj możesz nauczyć się kilku technik związanych z wstawianie lub usuwanie wierszy.

Zarządzanie liniami

Czy kiedykolwiek ci się to przydarzyło? Usunąłeś niektóre dane z komórki i musisz przenieść dane z komórek lub połączyć następujące komórki w programie Excel, aby nie było pustego miejsca.

Najczęstszym błędem w tego typu sytuacjach jest skopiowanie lub wycięcie informacji w celu wklejenia i kontynuowanie sekwencji, która ma zostać ustanowiona.

Uprość i oszczędzaj czas

Wspaniałą rzeczą w programie Microsoft Excel, a także we wszystkich innych programach wchodzących w skład pakietu Microsoft Office, jest to, że programiści szukali wszystkich najlepszych formuł, które pozwalają ułatwić pracę swoim użytkownikom.

Aby uczynić doświadczenie przyjemniejszym i prostszym, musisz wykonać następujące kroki:

 • Wybierz komórkę lub komórki, które chcesz usunąć.
 • Naciśnij prawy przycisk myszy.
 • Pojawi się okno z czterema opcjami.
 • Zaznacz pole z opcją Przewiń do góry.

Wykonując te serie prostych kroków, możesz pozbyć się wszystkich komórek, które zostały puste, bez konieczności kopiowania lub wycinania wszystkich poniższych informacji i postępuj zgodnie z kolejnością.

Przeplatane rzędy

Dostarczyli ci szereg danych (daty, numery telefonów itp.), A teraz musisz dodać nazwiska. Aby to zrobić, musisz wstaw serię przeplatanych komórek w celu wykonania powierzonej pracy.

Przeplatane rzędy

Zapomnij o żmudnym procesie dodawania komórek jeden po drugim… istnieją proste rozwiązania wykorzystujące szereg sztuczek, które ułatwią Ci pracę.

Więcej szybkich poprawek

Microsoft Excel posiada szereg narzędzi, które pomogą Ci oszczędzaj czas i wysiłek, co pozwala na wykonanie pracy w krótszym czasie. W zależności od przypadku, oto kilka wskazówek:

Aby wstawić: Jeśli chcesz wstawić przeplatane komórki, jednym z najlepszych rozwiązań, jakie możesz znaleźć, jest:

 1. Wpisz liczbę w kolumnie obok (jeśli Twoje informacje znajdują się w kolumnie A, wpisz liczby w kolumnie B).
 2. Przejdź do prawego dolnego rogu komórki i przeciągnij liczbę.
 3. Jeśli to nie spowodowało sekwencji numerów, ale zamiast tego numer 1 został skopiowany i wklejony, kliknij Opcje automatycznego wypełniania (prawy górny róg ostatniej komórki).
 4. Wybierz opcję Seria wypełniaczy.
 5. Spowoduje to podążanie za sekwencją numerów.

Po wykonaniu tej serii działań przejdziesz do zaznaczenia, skopiowania i wklejenia komórek z tej serii w tej samej kolumnie. Oznacza to, że jeśli twoja seria liczb jest od 1 do 10, po 10 11 nie nadejdzie, ale zacznie się od liczby 1. Gdy to zrobisz, następnym krokiem jest:

 1. Wybierz kolumnę zawierającą liczby.
 2. Kliknij menu Sortuj i filtruj, znajdujący się po prawej stronie wstążki narzędzi.
 3. Wybierz opcję Sortuj od najmniejszych do największych.
 4. Spowoduje to powtórzenie liczb, pozostawiając wiersze przeplatane w kolumnie, w której masz informacje.
 5. Usuń kolumnę z liczbami.

Usuwać: Jeśli z drugiej strony chcesz wyeliminować przeplatane wiersze, musisz postępować w następujący sposób:

 1. Znajdź opcję po prawej stronie wstążki narzędzi Wyszukaj i wybierz.
 2. Wyświetli się menu, w którym klikniesz Iść do specjalnego.
 3. W wyświetlonym oknie wybierz opcję Puste komórki.
 4. Po wybraniu kliknij opcję Pozbyć się taśmy narzędziowej.

W ten łatwy, praktyczny i szybki sposób możesz dodawać i usuwać przeplecione wiersze chcesz, bez konieczności przestrzegania biurokratycznych protokołów. Nie trać więcej czasu i zastosuj swoją nową wiedzę w programie Excel.

dołącz do naszego kanału telegram