Saltar al contenido

Jak wstawiać formuły do ​​moich równań w programie Excel? – Odpowiednie symbole

10 de febrero de 2022

Program Microsoft Excel jest obecnie jednym z najważniejszych programów, stając się wręcz niezbędnym wymogiem do pracy. Nie bez powodu, ponieważ jest to prawdopodobnie najpotężniejszy program w pakiecie Microsoft Office.

Jak zdobyć ten potężny program? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ komputery i laptopy zazwyczaj mają domyślnie zainstalowany kompletny pakiet Microsoft; Podobnie można pobrać Excel z jego oficjalnej strony internetowej, a także inne programy: Word, PowerPoint, Publisher i inne.

Jaka jest procedura wstawiania formuły równań w programie Excel?

Powód dlaczego Microsoft Excel jest tak potężny i używany, wynika z szerokiej gamy dostępnych funkcji, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to prosty program do „tworzenia tabel”, takich jak schematy organizacyjne, trasy, listy; Jego głównym uderzającym aspektem jest Solver do rozwiązywania równań i operacji matematycznych, od najprostszych do najbardziej złożonych, a jeśli użytkownik sobie tego życzy, do tworzenia wykresów w przypadku danych statystycznych.

Prawda jest taka, że ​​bardzo niewiele osób zwykle zna te specjalne funkcje programu, a ci, którzy go znają, mają podstawową wiedzę, więc znalezienie kogoś, kto naprawdę wie, jak obsługiwać program i wykorzystywać jego potencjał, jest bardzo rzadkie. Następnie przedstawimy Ci krótki samouczek, aby poznaj formuły w Excelu.

Z Excela z licencją

Pierwszym sposobem jest metoda klasyczna, czyli przyjęcie Kompletny pakiet Microsoft Office zainstalowany na naszym komputerze, w tym będzie program Excel i pierwszą rzeczą, którą oczywiście zrobimy, będzie wejście do programu. Wewnątrz będziemy mieli dwa sposoby, aby móc wprowadź równania i/lub wzory.

Odbywa się to poprzez znalezienie się w dowolnej komórce arkusza kalkulacyjnego Excel i napisanie formuły za pomocą klawiatury, w przypadku specjalnych symboli, takich jak litery greckie i inne, możesz je wstawić za pomocą polecenia z klawiatury, przeszukując Internet, a następnie kopiując i wklej lub w zakładce wstawiania i przejdź do opcji «Symbole», reprezentowanej przez omegę.

Korzystając z tego samego procesu, co powyżej, zobaczysz inną opcję, która mówi „Równanie”, tuż obok „Symbole”, ale jest ona dostępna tylko dla nowe wersje pakietu Microsoft Office, w starszych wersjach, takich jak 2007, równania będą miały własną kartę o nazwie „Funkcja”. Dzięki tej metodzie zobaczysz listę wcześniej ustalonych równań i opcję samodzielnego utworzenia, ponieważ czasami ręczne wykonanie może być kłopotliwe i żmudne.

praca z Excelem online

Korzystanie z programu Excel online

Jeśli nie masz zainstalowanego programu na swoim komputerze, możesz wybrać platformę online, która jest nowa. Aby to zrobić, musisz wpisać lub wyszukać go z przeglądarki, na Microsoft 365. Aby korzystać z Excela online, musisz mieć konto Outlook lub jeśli jesteś stary, twoje konto Hotmail również działa. Jeśli chodzi o interfejs, jest on dość prosty i podobny do nowych wersji Microsoft Office.

W tym przypadku masz dwie zakładki, w których jest napisane „Wstaw”, zobaczysz funkcje i inne elementy niezbędne do wykonania regresji wielokrotnej w tabeli Excela; wtedy pojawi się kolejna zakładka dyktująca „Formuły”, w której ponownie będziesz mieć możliwość wstawiania funkcji i innych elementów matematycznych.

Z aplikacji Excel na telefonie komórkowym

Na szczęście Microsoft chciał wyjść poza swoje granice i jak wszystko, przynosi nam wersja mobilna na smartfony i tablety Excel. Przede wszystkim będziesz musiał mieć zainstalowaną aplikację na swoim telefonie; Nie jest konieczne posiadanie kompletnego pakietu, ponieważ wystarczy po prostu pobrać program Microsoft Excel.

Gdy masz już aplikację na telefonie komórkowym, tak jak na platformie internetowej, musisz się zalogować, aby korzystać z jej funkcji; kiedy to zrobisz, zobaczysz ikonę A z ołówkiem na górze, jeśli tam naciśniesz, menu zostanie wyświetlone poniżej, teraz dotknij „Start” i będziesz miał Opcja „Formuły” w programie Excel. Innym prostym sposobem jest bezpośrednie dotknięcie „fx”, który wyświetli to samo menu funkcji.

Jak wstawić formułę w Excelu z edytora równań?

Chociaż jedną z opcji jest ręczne wstawianie formuł w Excelu, można to zrobić również automatycznie za pomocą edytora równań, co znacznie ułatwia życie.

Jak powiedzieliśmy, w zakładce „Wstaw” przechodzimy do końca wszystkiego i widzimy opcję „Równanie”, jeśli klikniemy bezpośrednio na symbol Pi, zobaczymy kolejne menu wyświetlane z bardziej szczegółowymi opcjami wstawiania pierwiastków, trygonometrycznych funkcje, ułamki, pochodne, całki i inne. Jeśli natomiast klikniemy strzałkę pod Pi, wyświetli się podmenu z gotowymi formułami.

Oba przypadki mogą być bardzo przydatne w zależności od tego, czego potrzebujesz, na przykład poprawne użycie formuły CAGR w Excelu nie jest możliwe, ponieważ program nie ma określonego dla zmierzyć złożoną roczną stopę wzrostu w programie Excel. To, co możemy zrobić, to wstawić funkcje osobno, aby obliczyć CAGR.

wprowadź formuły z aplikacji Excel na telefonie komórkowym

Jakie są właściwe symbole do wykonania formuły równania w programie Excel?

Do tworzenia równań program Excel ma własną czcionkę symboli. Najbardziej wskazaną rzeczą jest skorzystanie z opcji, które oferuje nam program, ponieważ wstawienie innego symbolu, poza ustalonymi matematycznie, mogłoby generować błąd w programie Microsoft Excel i nie dawaj nam rozwiązania równania, o które prosimy.

dołącz do naszego kanału telegram