Skip to content

Jak włączyć porty USB, aby przestały działać w systemie Windows? – Bardzo łatwe (przykład)

30 de styczeń de 2021

W tej sekcji nauczę cię włącz niedziałające porty USB. Czasami podczas podłączania dowolnego urządzenia do komputera przez port USB nie rozpoznaje go lub ma inną usterkę. Więc teraz mam rozwiązanie twojego problemu, więc zapraszam do dalszej lektury, aby dowiedzieć się, jak włączyć porty USB, które przestają działać w systemie Windows.

Włącz porty USB

W tym celu konieczne jest włączenie portów USB komputera podłączyć dowolne urządzenie jak telefon komórkowy, słuchawki, kamera internetowa itp. Ponieważ w przypadku wyłączenia portów, po podłączeniu dowolnego urządzenia komputer go nie rozpozna.

Ponadto podczas tworzenia multi-boot lub multi-boot USB nie zostanie w pełni wykorzystany, jeśli porty nie są włączone.

Aby włączyć lub wyłączyć porty USB w systemie Windows 10, należy najpierw wiedzieć, które porty USB komputera z systemem Windows działają poprawnie.

Istnieje kilka metod być w stanie rozwiązać tego typu awarie i zarządzaj włączaniem portów USB komputera w prosty sposób. Tego typu awarie są rozwiązywane w następujący sposób:

Rejestr systemu został zmieniony

Ten typ problemu występuje, gdy z jakiegoś powodu konieczne jest wyłączenie portów. Zwykle robią to technicy komputerowi.

Aby rozwiązać tego typu problem, należy nacisnąć przycisk „Windows + R”, w polu Uruchom wpisać „Regedit” i nacisnąć „Enter”. W oknie Edytor rejestru będziesz postępować zgodnie z następującą ścieżką: HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, usługi i wybierz „USBSTOR”.

Teraz w prawym panelu wybierasz klikając dwukrotnie na „Start”, w następnym oknie zmieniasz informację o wartości na liczbę „3”.

Aby wyłączyć porty USB, wystarczy wpisać wartość w liczbie 4. Aby zakończyć, kliknij „Akceptować„W ten sposób możesz włączyć porty USB. Należy jednak pamiętać, że w przypadku ustawienia wartości 4 na komputerze stacjonarnym klawiatura i mysz zostaną automatycznie wyłączone.

Przez menedżera urządzeń

W takim razie na wypadek, gdyby powyższy krok nie zadziałał powinieneś sprawdzić, czy porty są wyłączone za pośrednictwem menedżera urządzeń.

Najszybszym sposobem dotarcia do tej opcji jest naciśnięcie przycisku „Start”, wpisanie w polu wyszukiwania „Menedżer urządzeń” i wybranie opcji.

Powinieneś spojrzeć na różne ikony, które pojawiają się w tym polu, aby sprawdzić, czy któraś z nich jest wyłączona. W takim przypadku należy kliknąć prawym przyciskiem myszy odpowiednią opcję i wybrać „Włącz urządzenie”.

Po wykonaniu tego procesu polecam zrestartuj komputer, a po włączeniu podłącz ponownie urządzenie przez USB.

aplikacja do planowania

Korzystanie z narzędzia do rozwiązywania problemów

Program do rozwiązywania problemów firmy Microsoft jest doskonały, ponieważ może pomóc uniknąć awarii, zidentyfikować problemy i rozwiązać problemy z komputerem. Aby włączyć porty USB za pomocą tego narzędzia, wystarczy wykonać następujące kroki, które pokażę poniżej.

Kliknij przycisk „Start”, wpisz „Panel sterowania”I kliknij„Wchodzić”. W Panelu sterowania należy wybrać „Wszystkie elementy Panelu sterowania”.

Wybierz „Rozwiązywanie problemów”, a następnie „Sprzęt i dźwięk”. W kolejnym oknie należy wykonać czynności wskazane przez system w taki sposób, aby system Windows mógł zlokalizować problem i go rozwiązać.

Następnie musisz zamknąć wszystkie posiadane okna i foldery i ponownie uruchomić komputer. Teraz twój komputer rozpozna każde podłączone urządzenie USB.

Włącz lub wyłącz porty USB

Jak już wiesz, lporty USB komputera są zbyt ważne, ponieważ dzięki USB możesz mieć pełną kontrolę nad bezpieczeństwem swojego komputera.

Osobiste zalecenie jest takie, aby w przypadku, gdy nie korzystasz z niektórych portów USB, wyłącz je, aby uniknąć złośliwych ataków. Przez nieużywane porty USB zewnętrzne osoby (hakerzy) z programami stworzonymi do wyodrębnić informacje.

Nie jest to łatwe, ale zawsze zaleca się zapobieganie wszelkiego rodzaju atakom, które możesz otrzymać za pośrednictwem komputera z zewnątrz. Naprawianie portów USB komputera, gdy nie działają, nie jest dla wszystkich, ale zawsze możesz poinstruować się o podstawach.