Skip to content

Jak włączyć ochronę przed naruszeniem integralności w systemie Windows 10? (Przykład)

30 de styczeń de 2021

Od listopada 2019 Windows dodał nowe funkcje do swojego systemu operacyjnego. Jedną z nich jest ochrona przed naruszeniem integralności. Jednym z jego głównych zajęć jest ochrona ustawień programu Windows Defender, aby uniemożliwić złośliwemu programowi zmianę jego ustawień. Z tego powodu, należy włączyć ochronę przed naruszeniem integralności w systemie Windows 10.

Oprócz ochrony ustawień antywirusowych systemu Windows, ta ochrona przed naruszeniem systemu operacyjnego firmy Microsoft zapobiega również dostępowi do zmian w rejestrze lub zasadach grupowych za pomocą poleceń (tj. Żaden z obrońców systemu Windows 10 nie będzie nawet w stanie otworzyć za pomocą polecenia cmd). Można to osiągnąć tylko ręcznie z poziomu ustawień.

Co to jest ochrona przed naruszeniem integralności?

Ochrona przed naruszeniem integralności to nowa funkcja, którą programiści firmy Microsoft dodali do systemu operacyjnego Windows 10 z listopadową aktualizacją.

Jak wspomniano powyżej, jego główną funkcją jest zapobieganie zmianie ustawień pliku Program antywirusowy Windows Defender lub Windows Security. Zapobiega to wyłączaniu zabezpieczeń komputera i uzyskiwaniu do niego dostępu przez te złośliwe oprogramowanie.

Podobnie w przypadku funkcji Ochrona przed naruszeniem integralności nie będzie można uzyskać dostępu do zmian w rejestrze ani zasad grupy za pomocą poleceń. Zamiast tego, aby wprowadzić te funkcje należy to zrobić ręcznie z poziomu Ustawień. Lub w wersji biznesowej z programu do zarządzania.

Aby uzyskać pełne korzyści z ochrony przed naruszeniem, musisz użyć programu Windows Defender. Jeśli inny program antywirusowy jest zainstalowany i aktywowany, Ochrona przed naruszeniem integralności zostanie domyślnie wyłączona, ponieważ każdy program antywirusowy ma własne metody ochrony.

Włącz ochronę przed naruszeniem integralności w systemie Windows 10

Jeśli masz zainstalowany za program antywirusowy na komputerze z systemem Windows 10, ochrona systemu operacyjnego będzie domyślnie wyłączona, ponieważ nie jest kompatybilna z innymi programami antywirusowymi.

Aby włączyć Ochrona przed naruszeniem integralności W systemie Windows 10 musisz dezaktywować nowy program antywirusowy, aktywować program Windows Defender i wykonać następujące czynności (dlatego dobrze, że wiesz, jak aktywować lub dezaktywować program antywirusowy Windows Defender).

Kroki

Ważne jest, aby pamiętać, że aby przeprowadzić tego typu modyfikację na komputerze, musisz mieć dostęp administratora (to znaczy, musisz utworzyć konto użytkownika administratora). Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby włączyć ochronę przed naruszeniem integralności w systemie Windows 10, jest przejście do ustawień. Możesz uzyskać do niego dostęp z menu Start.

W oknie konfiguracji musisz zlokalizować sekcję „Zabezpieczenia systemu Windows” i kliknij na nią. Ta opcja przekieruje Cię do nowego okna. Tam musisz przejść do sekcji „Ochrona antywirusowa i przed zagrożeniami”. Poniżej zobaczysz opcję „Zarządzaj ustawieniami”, musisz ją kliknąć.

Na ekranie pojawi się wówczas okno z listą funkcji ustawień antywirusa i ochrony przed zagrożeniami. Zobaczysz, że każdy z nich ma przełącznik, który w razie potrzeby pozwala je aktywować lub dezaktywować.

Aby włączyć ochronę przed naruszeniem integralności w systemie Windows 10, musisz zlokalizować ten, który mówi „Ochrona przed manipulacją” i naciśnij przycisk, aby go aktywować.

Na ekranie pojawi się mała informacja z pytaniem, czy na pewno włączysz tę opcję, kliknij „Akceptować” i gotowy. Proces został zakończony.

biała ikona okna z tarczą

Jest to dość szybka i prosta procedura, która zapobiega złośliwemu oprogramowaniu wyłącz program Windows Defender i będzie chronić rejestr komputera uniemożliwiając im dostęp do niego oraz dokonywanie zmian i modyfikacji.

Twórcy firmy Microsoft zalecają włączenie ochrony przed naruszeniem integralności w systemie Windows 10 w celu zwiększenia bezpieczeństwa komputera. Zapewniają również, że nie wpływa to na działanie komputera ani nie spowalnia funkcji systemu operacyjnego.

Krótko mówiąc, ta nowa aktualizacja jest bardzo korzystna, więc ważne jest, aby oprogramowanie było aktualne aby móc korzystać z jego funkcji. Pamiętaj, że podobnie jak Tamper istnieją również inne programy i funkcje, które Cię chronią, dlatego powinieneś poszukać sposobu aktywacji i konfiguracji ochrony przed atakami exploitów w systemie Windows 10 i wielu innych.

dołącz do naszego kanału telegram