Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć przewidywanie tekstu lub inteligentne tworzenie wiadomości w Google Chrome

12 de Maj de 2021

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome, prawdopodobnie zauważyłeś, że podczas wyszukiwania otrzymujesz jakieś sugestie. To nic innego jak tekst predykcyjny, który służy do przyspieszenia czasu wyszukiwania. Dlatego to normalne, że zadałeś sobie pytanie: jak mogę włączać i wyłączać przewidywanie tekstu w Google Chrome?

Google Chrome zawsze była ogólnie najszybszą przeglądarką. Że ma wiele narzędzi, które sprawiają, że jego użycie jest najbardziej dostępne. jednak są pewne funkcje, które mogą nam się wydawać irytujące. Więc jeśli chcesz je dezaktywować, będziemy musieli wykonać serię kroków.

Kroki, aby wyłączyć lub włączyć przewidywanie tekstu w Chrome na PC

Dzięki tekstom predykcyjnym Google zbiera szereg informacji a następnie pokaż nam to. Dzięki tym danym przyspiesza nasze przeglądanie. Dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków nie będziemy musieli pisać całych zdań. Ale tylko za pomocą słów kluczowych będziemy mogli uzyskać dostęp do informacji.

Przewidywanie wyszukiwania istnieje już od jakiegoś czasu, nawet na długo przed odwrotnym wyszukiwaniem grafiki. Jest to również coś, co możemy dezaktywować w dowolnym momencie, abyśmy mogli to zrobić jako coś drugorzędnego lub opcjonalnego.

W pierwszej kolejności będziemy musieli przejść do konfiguracji, odbywa się to poprzez otwarcie menu po prawej stronie. Który jest bezpośrednio w pasku wyszukiwania, jeśli spojrzymy na koniec, zobaczymy opcję. Wchodząc w tę sekcję będziemy musieli przejść do końca, aby mieć dostęp do opcji zaawansowanych.

Po samotności będziemy musieli odznaczyć opcję przewidywania tekstu. Jeśli będziemy chcieli go aktywować, zrobimy to w ten sam sposób. Po tym nie powinniśmy już nic robić. Ponieważ ustawienia są zapisywane automatycznie. Jeśli z jakiegoś powodu uda Ci się zresetować przeglądarkę do ustawień fabrycznych, będziesz musiał powtórzyć proces od nowa.

Kroki, aby wyłączyć lub włączyć przewidywanie tekstu w Chrome na Androida:

W przypadku chęci dezaktywacji tego uzupełnienia w telefonie komórkowym z systemem Android. Będziesz musiał postępować zgodnie z nieco inna, ale jeszcze prostsza procedura. Najpierw będziesz musiał otworzyć przeglądarkę, następnie będziemy musieli otworzyć menu prywatności, które możemy znaleźć w ustawieniach przeglądarki.

Z tego menu otrzymamy kilka opcji, które możemy zarówno zaznaczyć, jak i odznaczyć. Z tego miejsca możemy aktywować bezpieczną nawigację i przeciwko napastnikom, a także aktywować sugestie dotyczące błędów nawigacji.

W naszym przypadku zależy nam na wyłączaniu sugestii adresów URL, które są odpowiedzialne za wyszukiwania predykcyjne. W przypadku, gdy nie mamy jej aktywnej i chcemy skorzystać z tej funkcji, wystarczy zaznaczyć kwadrat. Podobnie jak na komputerze, zmiany same się zapiszą i nie będziemy musieli robić nic więcej.

Wschód rodzaj konfiguracji Są prawie zawsze używane w połączeniu z wyłączaniem powiadomień Chrome, które mogą stać się bardzo irytujące i zajmować więcej miejsca niż to konieczne na naszym urządzeniu z Androidem.

W jaki sposób włączenie inteligentnego pisania może być dla nas przydatne?

Tekst predykcyjny to narzędzie, które może mieć wiele zastosowań, do czego został opracowany przyspieszyć naszą pracę. Podobnie jak w przypadku wyszukiwań przeprowadzanych za pośrednictwem usług Google.

włącz przewidywanie tekstu lub inteligentne redagowanie

To jedno z narzędzi, które towarzyszy nam od dawna i czasami nawet tego nie zauważamy. Dzięki tej usłudze firma ma dostęp do naszych ostatnich wyszukiwań. Z tego powodu mogą sugerować, kiedy zaczynamy pisać.

Pomimo jego funkcje i cechywiele osób decyduje się na wyłączenie go. Dzieje się tak, ponieważ powszechnie uważa się, że usługi te zbierają informacje w celu późniejszej sprzedaży reklam.

Z tego powodu zawsze ważne jest, abyśmy wiedzieli, nawet w podstawowy sposób, o funkcjach, które zapewniają nasze aplikacje. W przypadku terminali mobilnych, Powszechnie wiadomo, że im więcej usług jest aktywnych podczas otwierania aplikacji, tym bardziej zużywa się bateria. Zmotywowani tym użytkownicy wolą nakładać niektóre aplikacje na warstwy, tak aby korzystały tylko z podstawowych elementów.