Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć porty USB w systemie Windows 10 (przykład)

2 de luty de 2021

Obecnie korzystanie z urządzeń USB stało się częste, dlatego dzisiaj pokażemy, jak to zrobić włącz lub wyłącz porty USB w systemie Windows 10. Cóż, bez względu na to, jak korzystne jest to, korzystanie z tych urządzeń USB może czasami zawierać wirusy, które wpływają na nasz system Windows 10, a nawet mogą uszkodzić nasz komputer.

Dlatego już dziś krok po kroku nauczysz się jak włączyć czy wyłączyć Porty USB w systemie Windows 10, dzięki czemu czujesz się bezpieczniej. Jednak zanim nauczysz Cię wszystkich sposobów włączania lub wyłączania portów USB, powinieneś pamiętać, że są inne sposoby chronić Twój komputer, instalowanie bezpłatnego programu antywirusowego na laptopie lub komputerze.

Na przykład przekazanie programu antywirusowego do urządzenia USB podczas jego podłączania, nieużywanie urządzenia na żadnym komputerze i nie podłączanie żadnego urządzenia na naszym. Pamiętając o tym, zacznijmy od kroków, aby włączyć lub wyłączyć Porty USB w systemie Windows 10.

Kroki, aby włączyć lub wyłączyć porty USB w edytorze rejestru

Istnieje kilka opcji włączania lub wyłączania portów USB, jednak w tej chwili wyjaśnimy, jak to zrobić z pliku edytor rejestru. W przypadku, gdy ta opcja nie działa dla Ciebie, później wskażemy inną alternatywę, abyś również mógł to osiągnąć, na przykład blokowanie pamięci lub portów USB w komputerze.

Bez zbędnych ceregieli zachęcamy do wykonania tych instrukcji, aby można było włączyć lub wyłączyć Porty USB z edytora rejestru. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność, ponieważ jeśli skonfigurujemy nieprawidłowy rejestr, możemy wpłynąć na działanie Windows 10:

 • Wprowadź swój sesja Windows 10 jak zwykle.
 • Po wejściu do edytora rejestru, aby to zrobić, naciśnij klawisze „Windows + R”.
 • Gdy to zrobisz, otworzy się okno, w którym wpiszesz „Regedit” bez cudzysłowów.
 • Zostanie wyświetlonych kilka opcji i tak się stanie wybrać „HKEY_LOCAL_MACHINE”, kliknij „System” i „CurrentControlSet”.
 • Później klikniesz „Usługi” i zejdziesz w dół, aż znajdziesz „USBSTOR” i klikniesz tam.
 • Zostaną wyświetlone inne opcje i zaznaczysz „Początek”
 • Otworzy się okno, w którym należy zmienić wartość „DWORD”, w tym celu przejdź do „Informacje o wartości” i wpisz „4”.
 • Następnie klikasz „Akceptować” i gotowy.

Wykonując te kroki, będziesz mieć wyłączone porty USB W systemie Windows 10, jeśli chcesz je ponownie włączyć, wykonaj te same czynności. Tyle, że kiedy dojdziesz do „Informacje o wartości”, edytujesz je i wpisujesz „3”, w ten sposób zostaną ponownie włączone.

Jak zobaczysz włączanie lub wyłączanie portów USB Z edytora rejestru jest to bardzo proste, a najlepsze jest to, że nie zajmie ci to dużo czasu.

Kroki, aby włączyć lub wyłączyć porty USB w menedżerze urządzeń

Teraz, znając poprzednią opcję, przedstawimy inną alternatywę włączenia lub wyłączenia portów USB w systemie Windows 10. W tym przypadku zrobisz to z poziomu administrator urządzenia, dowiedz się, jak to się robi, a następnie zdecyduj, której z dwóch opcji chcesz użyć, aby osiągnąć swój cel:

 • Rozpocznij sesję Windows 10 tak jak zwykle.
 • Kliknij przycisk „Start” w lewym dolnym rogu ekranu i wpisz „Menedżer urządzeń”.
 • Pojawi się ta opcja i musisz ją kliknąć.
 • Po wejściu będziesz wybrać opcję „Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej”.
 • Zobaczysz kilka opcji i klikniesz prawym przyciskiem myszy ten, który mówi „Urządzenie kompozytowe USB”. W ten sposób uzyskasz opcję „Odinstaluj urządzenie” i będziesz musiał go nacisnąć, powtórzyć to samo z innymi urządzeniami i voila.

W ten sposób będziesz mieć wyłączone porty USB, jeśli chcesz je włączyć, wykonaj tę samą procedurę. Ale robiąc Kliknij prawym przyciskiem myszy w „Urządzenie kompozytowe USB” w opcjach, które pojawiają się oznacza „Zainstaluj urządzenie” i to wszystko.

Jak w poprzednim przypadku włącz lub wyłącz porty USB w systemie Windows 10 Dzięki tej opcji jest to również bardzo łatwe i zajmuje niewiele czasu. Pozostaje Ci tylko zdecydować, której z opcji, które wyjaśniliśmy, chcesz użyć, aby to osiągnąć. Nie zapomnij jednak wybrać najlepszego programu antywirusowego dla swojego komputera i dzięki temu mieć większą pewność, że unikniesz złośliwego dokumentu.

włącz urządzenie USB

Jeśli ci się to przydało Informacja, nie przestawaj czytać naszych artykułów, aby codziennie uczyć się nowych rzeczy. Możesz być także zainteresowany poznaniem tematu: Jak włączyć lub wyłączyć kamerę lub kamerę internetową mojego komputera w systemie Windows 10.

dołącz do naszego kanału telegram