Skip to content

Jak włączyć i wyłączyć SuperFetch w systemie Windows 10? – Konfiguracja systemu

17 de styczeń de 2022

Windows jest obecnie jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych dzięki swoim licznym możliwościom. Nie przeszkadza mu to jednak w posiadaniu jakieś problemy lub błędy w systemie, takich jak SuperFetch, dawniej nazywany Sysmain. Aby dowiedzieć się, czym jest ten błąd, co go powoduje i jak go rozwiązać, omówimy go bardziej szczegółowo poniżej.

Jakie błędy może powodować Sysmain (dawniej SuperFetch) na moim komputerze?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, czym jest Sysmain. A to nic więcej niż proces działający w systemie Windows ze starszych wersji, takich jak Windows XP lub Windows Vista. W nowszych wersjach (10, 7 lub 8) ten błąd jest znany jako SuperFetch; ale w najnowocześniejszym systemie Windows 10 jest znany jako Sysmain, chociaż cel jest ten sam.

Ten proces dba o analizować i kontrolować ilość pamięci RAM korzystających z aplikacji uruchomionych na komputerze. W szczególności ten proces dotyczy oceny, które programy są najczęściej używane i ładowania ich bezpośrednio do pamięci RAM, gdy komputer zaczyna być używany.

W pewnym sensie jest to zaleta, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas uruchamiania naszych ulubionych aplikacji. Oczywiście z zewnątrz może się wydawać, że zużywa się dużo pamięci RAM, jednak tak nie jest, ponieważ program ocenia i wybierz najczęściej używane aplikacje i to są te, które biegną

Nie przeszkadza to temu procesowi w przedstawianiu pewnych problemów lub błędów. Na przykład, ponieważ zajmuje się kartą pamięci RAM, czasami może się zdarzyć, że nadaj niektórym programom wyższy priorytet, a nawet blisko innych, które wykryje, że nie są używane.

Ponadto inni użytkownicy zgłaszali pewne problemy z jego uruchomieniem, na przykład stałe wykorzystanie dysku przy 100% pojemności. Również fakt, że uruchamianie urządzenia jest bardzo powolne i może również zmniejszyć wydajność komputera; w niektórych przypadkach zgłaszano nawet przegrzanie. Z tych powodów wiele osób decyduje się na wyłączenie tego procesu.

Należy zauważyć, że wyłączenie tego programu nie jest zalecane we wszystkich przypadkach ze względu na ważną rolę, jaką odgrywa w szybkości i zarządzaniu urządzeniem. Dlatego zostanie to dokładnie wyjaśnione poniżej w takich przypadkach wskazane jest wyłączenie tego procesu aw jakich okolicznościach nie.

W jakich przypadkach zaleca się wyłączenie Sysmain (SuperFetch) na komputerze?

Ogólnie rzecz biorąc, proces ten nie powoduje żadnych problemów w systemie operacyjnym, ponieważ jest to tak prosty proces, że nie zajmuje dużo miejsca na dysku ani w pamięci RAM. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy decydują się na wyłączenie tego procesu z niektórych już wymienionych powodów i to jest w porządku. Ale nie powinno się tego robić we wszystkich przypadkach.

komputer na biurku

Co należy wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wyłączeniu procesu, to przynajmniej trzy rzeczy. Przede wszystkim czas odpowiedzi, jaki będzie miał komputer. Ponieważ ten proces ma funkcję oceny, które programy są najczęściej używane do ładowania go bezpośrednio do pamięci RAM, wyłączenie go może spowolnić czas odpowiedzi.

Oprócz tego musisz pamiętaj o występie to powoduje ten proces. W niektórych urządzeniach proces nie spowodował więcej niż nasycenie tego samego; na przykład zużycie dysku i pamięci RAM gwałtownie wzrosło i przez długi czas. Jeśli ten problem występuje często, najlepiej go wyłączyć.

Po trzecie, musisz pamiętać o wykorzystaniu pamięci RAM. Ponieważ proces polega na próbowaniu i analizowaniu, które często używane programy wykorzystują tę pamięć, jeśli jest ona wyłączona, rzadziej używane programy są bardziej skłonne do są niespodziewanie zamknięte; wszystko to z powodu złej optymalizacji systemu.

Cóż, jeśli po ocenie tych okoliczności zdecydowano się przystąpić do dezaktywacji procesu, można zastosować różne metody. Następnie powiedzą dokładnie, czym są i jaka jest procedura.

Jak włączyć i wyłączyć Sysmain na komputerze z systemem Windows 10?

klawiatura i mysz na pulpicie

Aby włączyć lub wyłączyć proces Sysmain Istnieją dwie sprawdzone metody.Uwaga: pierwsza jest dostępna w wierszu poleceń, a druga z usług systemu Windows. Oba są wydajne, choć mają zmienny czas trwania; każdy użytkownik może zdecydować, który z nich najbardziej mu odpowiada.

Korzystanie z wiersza polecenia

Pierwsza metoda to użycie wiersza polecenia. Aby zastosować tę procedurę, naciśnij klawisze Windows + R i napisz w oknie dialogowym „regedit”, następnie naciśnij Enter i otworzy się okno edytora rejestru. Będąc tutaj musisz podążać następującą ścieżką: HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Session Manager / MemoryManagement / PrefetchParameters.

Kiedy dojdziesz do końca tej trasy, musisz znajdź program, który mówi „EnableSuperfetch”. Następną rzeczą będzie wyłączenie usługi podczas uruchamiania programu. Następnie wyłącz go podczas uruchamiania systemu, a także aktywacji. Widać, że proces ten jest dość rozległy. Ale następny jest znacznie prostszy.

Z usług

Aby aktywować lub dezaktywować SuperFetch z zakładki usług, naciśnij klawisze Windows + R, a następnie naciśnij Enter. Po otwarciu okna usług musimy znaleźć nazwę naszego procesu i kliknąć go dwukrotnie. Otworzy się małe okno dialogowe, z którego będziesz musiał dokonać kilku drobnych modyfikacji.

technik sprawdzający komputer

Przede wszystkim kliknij opcję „stop”. Następnie w polu „Typ uruchomienia” należy wyświetlić listę i wybierz opcję „Wyłączone”. Na koniec wystarczy kliknąć akceptuj, a drugi zastosuj; i gotowe: proces zostanie wyłączony. Jeśli chcesz go ponownie aktywować, musisz wykonać tę samą procedurę.

dołącz do naszego kanału telegram