Skip to content

Jak włączyć i wyłączyć podgląd wiadomości na moim Samsung Galaxy?

31 de marzec de 2022

Podgląd wiadomości na urządzeniu mobilnym pozwala wyświetlić wiadomość przed odblokowaniem telefonu. Ta funkcja oszczędza czas użytkowników, dając im wyobrażenie o treści wiadomości przed jej przeczytaniem.

Jednak ten podgląd pozwala również innym osobom zobaczyć treść wiadomości. Cóż, podgląd pojawia się na ekranie jako widoczne dla każdego, kto chce zobaczyć wiadomości. Podgląd wiadomości można wyłączyć zarówno na telefonach Samsung Galaxy, jak i innych urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone’y. Będąc sposobem na ochronę prywatności użytkowników.

Jak ustawić aplikacje, aby wyświetlały podgląd?

Każda z aplikacji ma swoje własne ustawienia. Z kolei urządzenie mobilne jest w stanie kontrolować aplikacje niezależnie od ich konfiguracji. Ukrycie podglądu dowolnej aplikacji można zrobić z konfiguracja samej aplikacji. Jak również z ustawień urządzenia mobilnego.

Z samej aplikacji

Aby skonfigurować podgląd wiadomości w dowolnej aplikacji do obsługi wiadomości, musisz to zrobić z opcji każdej aplikacji. To pasuje musi być zrobione w każdej aplikacji. Aby to zrobić, musisz wejść do aplikacji do przesyłania wiadomości i przejść do menu ustawień. Aplikacje takie jak Telegram umożliwiają wyłączenie wyskakujących powiadomień z menu ustawień.

Musi się znaleźć w sekcji powiadomień opcję podglądu i wyłącz ją. Jednak ta opcja nie będzie dostępna we wszystkich aplikacjach. Inne alternatywy to wyciszenie powiadomień lub wyciszenie określonych kontaktów. Ale to uniemożliwi aplikacji powiadamianie Cię o nadejściu nowej wiadomości.

Z ustawieniami telefonu komórkowego

Aby wyłączyć podgląd w ustawieniach urządzenia z systemem Android, przejdź do Ustawienia > Aplikacje > Wiadomości > Powiadomienia. W opcji „Podgląd wiadomości” zobaczysz dwa pola: „Pasek stanu” i „Ekran blokady”. Nazwy opcji mogą się różnić w zależności od urządzenia, ale niezależnie od tego opcja będzie znajdować się w sekcji „Powiadomienia”.

Odznaczenie pól spowoduje wyłączenie podglądu wiadomości na ekranie. Na pasku powiadomień urządzenia można to odznaczyć jedno pudełko lub oba w zależności od preferencji. Aby ponownie aktywować tę funkcję, wystarczy ponownie zaznaczyć pola w tej samej sekcji konfiguracji.

Wyświetlaj wiadomości bez oznaczania ich jako przeczytane

Podgląd wiadomości to narzędzie, które służy nie tylko zorientowaniu się w treści wiadomości. Jeśli nie, jest to również sposób na przeczytaj wiadomość bez oznaczania jej jako przeczytanej. Istnieje więcej sztuczek umożliwiających przeglądanie wiadomości bez oznaczania ich jako widocznych w WhatsApp i innych aplikacjach. Ale podgląd jest jedną z najczęściej używanych metod.

Oczywiście podgląd nie zadziała w przypadku zbyt długich wiadomości, ponieważ wiadomość pokaże niekompletne. Chociaż w przypadku krótkich wiadomości zadziała bez problemów. Oprócz tego, nawet jeśli wiadomość nie jest całkowicie widoczna, jeśli możesz sprawdzić nadawcę i początek wiadomości.

Co powinienem zrobić, aby wyłączyć podgląd moich wiadomości na Samsungu?

Telefony Samsung Galaxy działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android, więc instrukcje będą dokładnie takie same niż w przypadku dowolnego urządzenia z systemem Android. Jednak będąc marką Samsung Galaxy tak dobrze znaną, w Internecie można również znaleźć instrukcje konfiguracji panelu powiadomień terminala Galaxy.

pisać powiadomienia o wiadomościach mobilnych

Wyłączenie podglądu wiadomości zapewnia pewną ochronę prywatności wiadomości na urządzeniu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wiadomości nie można przeglądać, dopóki aplikacja nie zostanie wprowadzona. Zaletą tego problemu jest to, że podgląd może: aktywuj i dezaktywuj tyle razy, ile chcesz.

Innym sposobem na uniknięcie problemów z powiadomieniami jest po prostu wyciszanie kontaktów lub grup w komunikatorach, Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień od któregokolwiek z nich. Jako środek bardziej ekstremalny możesz uciec się do zablokowania kontaktu. Stwarza to jednak problem, że nie można utrzymać kontaktu z tym kontaktem. Więc wyciszenie jest najlepszą opcją.

dołącz do naszego kanału telegram