Skip to content

Jak włączyć i wyłączyć opcję „Znajdź mój iPhone” w łatwy sposób?

29 de grudzień de 2021

IPhone to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych każdej nowej generacji smartfonów. Skoncentrowany na zapewnianiu użytkownikom wysokiej jakości obsługi, ma doskonałe funkcje bezpieczeństwa, które zapobiegają utracie. Naucz się jak włącz i wyłącz opcję „Znajdź mój iPhone” prosto i szybko.

Dzięki tej przydatnej funkcji możesz zlokalizować dokładną pozycję swojego urządzenia z dowolnego miejsca na świecie. W ten sposób możesz odzyskaj iPhone’a, jeśli zostanie zgubiony lub zablokowany w przypadku kradzieży. Dowiedz się więcej o tej funkcji iOS, odkryj wszystko, co oferuje i jak poprawnie ją skonfigurować z iPhone’a lub z iCloud.

W jakich wersjach iOS można włączyć i wyłączyć „Znajdź mój iPhone”?

Każda nowa generacja iPhone’a wprowadza nowe funkcje, które mają najlepszą dostępną obecnie technologię i integrują specjalne funkcje. Dzięki wewnętrznemu GPS-owi urządzeń iPhone możliwe jest zdalne uzyskanie Twojej lokalizacji. Niemniej jednak, nie wszystkie wersje iOS Mają funkcję „Znajdź mój iPhone”.

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz mieć iOS 14 lub nowszy. Musisz także podłączyć iPhone’a do konta iCloud. Możesz sprawdzić wersję iOS, którą ma Twój iPhone, przechodząc do „Ustawień” swojego telefonu komórkowego. Stamtąd otwórz sekcję „Informacje” i sprawdź aktualną wersję oprogramowania urządzenia.

Jeśli Twoja wersja systemu iOS nie obsługuje funkcji „Znajdź mój iPhone”, możesz zaktualizować oprogramowanie swojego iPhone’a. Gdy masz system iOS 14 lub nowszy, możesz włączyć lub wyłączyć funkcję aplikacji, aby zlokalizuj urządzenie iPhone z dowolnego miejsca za pomocą konta iCloud.

Co się stanie, jeśli wyłączysz lub włączysz to narzędzie na swoim iPhonie?

Narzędzie „Znajdź mój iPhone” można aktywować lub dezaktywować zgodnie z decyzją użytkownika. Jest to funkcja całkowicie opcjonalna, ale też całkiem przydatna. Jeśli zdecydujesz się go włączyć, możesz szybko zlokalizuj swoje urządzenia i akcesoria Apple z telefonu, innego urządzenia podłączonego do iCloud, a nawet z przeglądarki.

Wyłączając to narzędzie, stracisz tę możliwość. Jednak zużycie baterii zmniejszy się, ponieważ GPS nie pozostanie włączony w tle lub zsynchronizowane z kontem iCloud. Przed aktywacją lub dezaktywacją „Znajdź mój iPhone” weź pod uwagę wszystkie funkcje, które będziesz mieć dzięki temu praktycznemu narzędziu.

Jakie masz funkcje, gdy aktywujesz „Znajdź mój iPhone”

Jeśli zgubiłeś urządzenie Apple lub osobiste akcesorium, aplikacja „Znajdź mój iPhone” ułatwia ich odnalezienie. Nie tylko ma lokalizację urządzenia, ale także pozwala wykonuj akcje zdalnietakie jak odtworzenie dźwięku, oznaczenie go jako utraconego, wysłanie powiadomienia lub zdalne czyszczenie danych.

W ten sposób możesz zobaczyć go na mapie, sprawić, by zadzwonił, aby znaleźć go w pokoju lub zdalnie go zablokować. Te same funkcje czy to tak? dostępne dla wszystkich podłączonych urządzeń na Twoje konto iCloud: iPhone, iPad, iPod, komputery Mac, Apple Watch, AirPods, AirTag i inne inteligentne akcesoria Apple.

Jak włączyć i wyłączyć narzędzie „Znajdź mój iPhone”?

Aplikacja „Znajdź mój iPhone” zawiera wiele narzędzi. Aby się nimi cieszyć, musisz włączyć narzędzie i połączyć wszystkie swoje urządzenia Apple. Pierwszym krokiem do aktywacji aplikacji jest otwarcie menu „Ustawienia” i kliknięcie swojej nazwy. Uzyskaj dostęp do opcji „Znajdź mój iPhone” i aktywuj to narzędzie. Aby go wyłączyć, wystarczy kliknąć tę samą opcję.

aktywuj znajdź mój iphone

Tam zobaczysz inne opcje, takie jak „Znajdź sieć”, który pozwala zlokalizować urządzenie, nawet jeśli nie ma połączenia lub jest wyłączone; a także „Wyślij ostatnią lokalizację”, aby lokalizacja iPhone’a była dostępna, gdy bateria jest bliska wyczerpania.

Jeśli chcesz dodać do aplikacji inne urządzenia lub akcesoria, musisz je wyszukać w „Ustawieniach” i aktywować ich „Znajdź sieć”. Ta opcja jest dostępna dla produktów AirPods, Apple Watch i Beats, a także AirTags. Należy zauważyć, że aby móc zobaczyć swoje urządzenia na mapie, opcja „Lokalizacja” musi być włączona.

W ustawieniach iCloud

W ustawieniach konta iCloud można modyfikować opcje „Znajdź mój iPhone”, aby korzystać z narzędzia, wyłączać je lub włączać. Aby to zrobić, musisz zalogować się do iCloud i nacisnąć przycisk „Znajdź mój iPhone”. Otwórz listę „Wszystkie urządzenia” i wybierz według nazwy tę, którą chcesz zlokalizować lub usunąć ze swoich urządzeń.

znajdź mojego iPhone'a w icloud

W ten sam sposób możesz włączyć lub wyłączyć funkcję na dowolnym urządzeniu wyświetlane na liście. Chociaż, aby skutecznie wprowadzić te zmiany, musisz potwierdzić swoją tożsamość, korzystając z jednej z dostępnych opcji weryfikacji.

Jeśli urządzenie jest połączone z bieżącą lokalizacją, możesz je wyświetlić na mapie. W przeciwnym razie otrzymasz tylko ich najnowszą znaną lokalizację w ciągu ostatnich 24 godzin i pojawi się ona jako „Offline”. Ty też możesz aktywuj powiadomienia aby powiadomić Cię e-mailem, gdy lokalizacja urządzenia będzie ponownie dostępna.

Co zrobić, jeśli ta opcja nie jest widoczna, aby aktywować lub dezaktywować ją na swoim iPhonie?

Jeśli nie możesz pobrać aplikacji „Znajdź mój iPhone” na swoim urządzeniu, sprawdź, czy Twoja wersja iOS obsługuje tę funkcję. Jeśli to jest, użyj opcji „Wyszukaj na iPhonie” aby otworzyć skrót do narzędzia lokalizacji. W ten prosty sposób możesz skonfigurować tę opcję, jeśli nie jest widoczna.

znajdź mojego iphone'a w icloud

Inną alternatywą jest użyj swojego konta iCloud z przeglądarki aby przeglądać listę urządzeń Apple podłączonych do Twojego konta i modyfikować ich ustawienia zabezpieczeń, aby włączyć lub wyłączyć narzędzie „Znajdź mój iPhone”. Dzięki tej funkcji możesz także udostępniać swoją lokalizację znajomym lub rodzinie.

Po włączeniu i skonfigurowaniu opcji „Znajdź mój iPhone” na swoim urządzeniu będziesz mógł unikaj utraty telefonu komórkowego lub jego akcesoriów. Ponadto możesz go zablokować w przypadku kradzieży i ponownie go odnaleźć. Korzystając z łączności iCloud, możesz nawet uniemożliwić złodziejom ręczne wyłączenie funkcji lokalizacji.

dołącz do naszego kanału telegram