Skip to content

Jak włączyć automatyczne odtwarzanie USB w systemie Windows?

1 de grudzień de 2021

System operacyjny Windows od dawna oferuje nam możliwość automatycznie odtwarzaj filmy lub muzykę Po podłączeniu pamięci USB możesz więc zobaczyć po prostu podłączając pamięć wszystko w niej.

Ale i Jak możesz włączyć tę funkcję? Jeśli nie jest włączona na twoim komputerze, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić na różne sposoby, aby jeśli z jakiegoś powodu nie działało, możesz mieć więcej alternatyw, aby to osiągnąć. Należy zauważyć, że należy zachować ostrożność podczas automatycznego odtwarzania i sprawdzić przed otwarciem USB za pomocą oprogramowania zabezpieczającego. Zobaczmy teraz, jak to się robi.

Jakie są wszystkie bezpieczne sposoby aktywacji autoodtwarzania?

Aby włączyć lub wyłączyć automatyczne odtwarzanie w systemie Windows mamy trzy opcje, które z pewnością pomogą nam aktywować tę funkcję, poprzez panel sterowania możemy znaleźć trasę, jak to zrobić, a także ta opcja pozwala nam być bardziej szczegółowym, z tak zwany Autoodtwarzanie możemy również włączyć tę funkcję i za pomocą edytor zasad grupy, w tym również możemy znaleźć sposób na aktywację automatycznego odtwarzania z wykorzystaniem pamięci USB.

Z każdym z tych trzech rodzajów metod, które pokażemy poniżej na każdym kroku w każdej z tych metod:

Z panelem sterowania

Z panelu sterowania możemy aktywować funkcję automatycznego odtwarzania najpierw otwieramy panel sterowania, teraz będziesz Sprzęt i dźwięk, tutaj szukasz opcji, która zostanie podświetlona na zielono i mówi Automatyczne odtwarzanie, tutaj możesz uzyskać opcje, takie jak odtwarzanie zgodnie z typem pliku i co robić zgodnie z podłączonym urządzeniem.

Aby to zrobić wystarczy aktywować opcję „użyj autoodtwarzania dla wszystkich mediów i urządzeń” następnie, aby sfinalizować konfigurację, kliknij Zapisz.

Z ustawień „Autoodtwarzania”

Aby to zrobić z autoodtwarzania lub automatycznego odtwarzania z ustawień, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do startu, a następnie kliknąć ustawienia. Tutaj widzimy kilka opcji takie jak urządzenia, konta, telefony, języki i inne, które klikamy na Urządzenia.

Teraz wybieramy opcję Autoodtwarzanie lub autoodtwarzanie tutaj nauczymy się dwóch opcji konfiguracji, aby edytować to, czego potrzebujesz.

Pierwszy to Dysk wymienny i karta pamięci. W nich musimy wybrać wartość, którą chcemy jej nadać i zmienić wartość domyślną. Po zmodyfikowaniu tego, czego potrzebujesz, przestaw przełącznik autoodtwarzania z szarego na niebieski, a ta funkcja zostanie aktywowana ze wszystkimi wybranymi funkcjami.

Jeśli masz system Windows 10 pro, użyj edytora zasad

Podobnie jak automatyczna blokada komputera, ta opcja jest włączona w systemie Windows 10 Pro, a także w wersji Enterprise. W tym celu musimy otworzyć okno uruchamiania za pomocą skrótu Windows + R następnie skopiuj następujący plik gpedit.msc.

  • Konfiguracja sprzętu
  • Szablony administracyjne
  • Komponenty Windows
  • Zasady autoodtwarzania
  • Kliknij na „politykę” wyłącz autoodtwarzanie.

Następnie otworzy się okno, musimy aktywować włączone pole, a następnie poniżej wybieramy dla jakiego typu urządzeń Wszystkie jedności oraz Napędy CD-ROM i napędy wymienne. Po wybraniu opcji kliknij Akceptuj, aby zapisać zmiany.

Dzięki tym metodom, na przykład, jeśli masz listę odtwarzania na pamięci USB, możesz ją odtworzyć automatycznie.

podłączenie usb do laptopa

Co zrobić, jeśli pamięć USB nie otwiera się automatycznie?

Cóż, teraz, jeśli chcesz, aby USB otwierało się automatycznie po podłączeniu go do komputera, musisz wykonać następujące kroki, aby tak się stało

Teraz pierwszą rzeczą jest wejść Panel sterowania a następnie wchodzimy do sekcji Sprzęt i dźwięk teraz jesteś w automatycznym odtwarzaniu, będąc tutaj wybierasz opcję Dysk wymienny z rozwijanej listy Wybierz otwarty folder, aby zobaczyć pliki (eksplorator plików) teraz na dole kliknij OK, aby zapisać zmiany .

Gotowe, a tym samym po dokonaniu tej konfiguracji, a USB otworzy się automatycznie po podłączeniu ich do komputera

dołącz do naszego kanału telegram