Skip to content

Jak włączać i wyłączać alerty pogodowe — iPhone i iPad?

16 de wrzesień de 2021

Jeśli masz iPhone’a lub iPada, być może zauważyłeś, że wydają głośne dźwięki lub wibrują bez przerwy, jeśli tak się stało, to dlatego, że otrzymałeś powiadomienie lub alert, który może uratować Ci życieTelefony te otrzymują powiadomienia od urzędników państwowych, agencji bezpieczeństwa, służby meteorologicznej, a nawet bezpieczeństwa narodowego, w zależności od kraju.

Te alerty dla wielu mogą być nieco irytujące, a dla innych bardzo ważne, ponieważ w grę wchodzi życie. Niezależnie od Twojej pozycji, tutaj pokażemy Ci zalety i wady tych alertów.

Jakie są zalety i wady posiadania aktywnych alertów pogodowych?

W ostatnich dniach zauważyliśmy, że we wszystkich częściach świata dochodzi do większej liczby klęsk żywiołowych. Istnieją nawet aplikacje do wykrywania trzęsień ziemi w czasie rzeczywistym, które mogą być bardzo pomocne, podobnie jak alerty pogodowe. Te mogłyby pomóż nam podjąć środki ostrożnościGdy serwis pogodowy otrzyma wystarczające informacje, że nadchodzi burza, grad, śnieg lub silny wiatr, wysyłany jest alert pogodowy. Jeśli mamy je aktywne, możemy mieć wiele zalet.

Główną zaletą jest to, że alerty te mają na celu: chronić ludzkie życie, więc jeśli masz je aktywne, będziesz miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się, znalezienie torby ratunkowej, a nawet będziesz mógł pomóc innym uratować im życie.

Pomaga wiedzieć, jaka będzie pogoda, jeśli masz jakieś uprawy, możesz podjąć niezbędne środki, aby je chronić. Pamiętaj, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny, nigdy nie powinieneś skąpić wysiłku. Na wypadek, gdyby coś tak poważnego się nie wydarzyło, lepiej dmuchać na zimne.

Jeśli chodzi o wady posiadania aktywnych alertów o warunkach pogodowych, są one odgłosy wytwarzane przez telefon po otrzymaniu tych alertów.

Jak możemy wyłączyć alerty pogodowe?

Pamiętaj, że alerty mogą uratować Ci życie, ale jeśli chcesz wiedzieć, jak trudne warunki pogodowe są wyłączone, tutaj pokażę Ci jak. Alerty te są domyślnie aktywne. Jeśli chcesz je wyłączyć, wystarczy wykonać następujące czynności:

  • Najpierw musisz iść do ustawienie, poszukaj w ustawieniach opcji Powiadomienia. Następnie musisz przejść na dół ekranu.
  • Zobaczysz opcję Government Alerts i wyłączysz typ alertu. Pamiętaj, że są kraje, w których nie można wyłączyć alertów.

jak wyłączyć lub włączyć alerty pogodowe na iPhonie?

Jak mogę ponownie włączyć alerty pogodowe na moim iPhonie i iPadzie?

Jeśli zmieniłeś zdanie i chcesz ponownie aktywować alerty pogodowe na iPhonie i iPadzie, musisz wykonać te same kroki.

  • Iść do ustawienie, poszukaj opcji Powiadomienia w ustawieniach. Przejdź na dół ekranu. Zobaczysz opcję Government Alerts i aktywujesz typ alertu.

Alerty rządowe można aktywować na urządzeniach wyposażonych w kartę SIM z kompatybilnej linii. ORAZ możesz je również otrzymać na Apple Watch tylko jeśli: odbierasz je na iPhonie i jeśli znajduje się on w znacznej odległości lub jeśli Apple Watch jest podłączony do Wifi.

Jaki jest najlepszy sposób na wyłączenie wszystkich powiadomień na moim iPhonie?

Powiadomienia pomagają nam być na bieżąco, ale są chwile, które robią coś przeciwnego, dekoncentrują nas, mogą nawet stać się nieco irytujące, aż do usunięcia powiadomień. Dobre zarządzanie powiadomieniami jest niezbędne, aby trzymać je na dystans, zobaczmy, jaki jest najlepszy sposób na wyłączenie wszystkich powiadomień na iPhonie.

Wycisz telefon

Z opcją Nie przejmuj się będziesz wyciszał telefon w taki sposób, aby przyszły powiadomienia, ale nie będą emitować dźwięku i nie będą powodować efektu na ekranie. Aby znaleźć tę opcję, zobaczysz ją w kształcie półksiężyca, możesz ją wyszukać, przesuwając w dół ekranu. Innym sposobem na znalezienie go jest w ustawieniach, tam zobaczysz ikonę półksiężyca lub Nie przeszkadzać i stąd możesz zaprogramować, jak długo chcesz, aby był w tym stanie.

Tryb samolotowy

Tryb samolotowy to kolejna opcja dezaktywacji wszystkich powiadomień na iPhonie i łatwo jest znaleźć, wystarczy przejść do ustawień i nacisnąć ikonę samolotu, można je również aktywować, przesuwając ją w górę, od dołu ekranu i gotowe.