Skip to content

Jak wektoryzować obrazy, zdjęcia i teksty za pomocą Inkscape – kompletny samouczek

4 de luty de 2021

Inkscape oferuje najlepsze narzędzia do wektoryzacji obrazów, zdjęć i tekstów w najszybszy i najłatwiejszy sposób dla każdego. Opanowanie tego ważnego elementu nie wymaga dużego doświadczenia w zaawansowanych programach do projektowania, takich jak Adobe.

A jeśli przyjechałeś tu z ciekawości, będziesz mógł poznać szczegóły i poszerzyć swoją wiedzę o projektowaniu. Nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebujesz programu takiego jak Inkscape rozwiń projekty bezproblemowo bez błędów.

Informacje o Inkscape i wektoryzacji obrazów, zdjęć i tekstów

Pomiędzy najlepszymi edytorzy graficzni Do wektoryzacji i open source i darmowego Inkscape jest przeznaczony zarówno dla doświadczonych projektantów, jak i nowicjuszy. Edytory graficzne pozwalają tworzyć lub edytować, jak sama nazwa wskazuje, tworzyć przezroczyste tła, ilustracje i wiele innych elementów.

Ma różne zalety, takie jak dostępność dla platform komputerowych Windows, Max Os X i inne pochodne Uniksa. Ponadto ma kilka języków i wiele systemów pisania, które można uznać za złożone kulturowo, jeśli chodzi o ich transkrypcję.

Wektoryzuj zdjęcieobraz lub tekst pozwalają zachować widoczną jakość bez względu na to, jak bardzo projekt jest powiększony. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak używać lub modyfikować wektory downloadera Freepik lub innych platform, a także tworzyć je bez błędów.

laptop z narysowanymi projektami

Jak wektoryzować teksty za pomocą Inkscape?

Dzięki Inkscape wektoryzacja dowolnej ilości tekstu w projekcie nie będzie problemem, aby zachować bardzo schludny i oryginalny styl. Teksty są bardzo ważne aby móc podtrzymać pomysły związane z danym projektem.

Żywiołak jest utwórz tekst wcześniej napisane w programie Inkscape, aby kontynuować jego wektoryzację. Teksty te można tworzyć za pomocą narzędzia „Utwórz lub edytuj tekst”, które znajduje się po lewej stronie programu.

Wystarczy kliknąć ekran, aby rozpocząć pisanie wiadomości lub tekstu do wektoryzacji. W tym miejscu możemy edytować czcionkę tekstu lub poprawne szczegóły przed następnym krokiem.

Kiedy będziemy gotowi do wektoryzacji, klikniemy na sekcję górnego paska opcji „Podróż”. W wyświetlanym menu opcji kliknij ponownie opcję „Obiekt do ścieżki”.

Gdy to zrobisz, możesz obserwuj czerwone linie które otaczają każdą literę tekstu, który został napisany. Oznacza to, że nasz tekst jest teraz gotowy do zapisania jako dokument dxf i pomyślnie uznany za tekst zwektoryzowany.

Jak wektoryzować obrazy i zdjęcia za pomocą programu Inkscape?

Inkscape uwalnia projektantów od tysięcy bólów głowy związanych z koniecznością rozbudowy w małym domyślnym układzie. Z serią proste kroki Ty również możesz płynnie wektoryzować obrazy i zdjęcia w dowolnym momencie.

Powinien zaczynać się od obraz dobrej jakości, niska jakość początkowa może wymagać poprawek na końcu projektu. W programie Inkscape obrazy i zdjęcia są otwierane z górnego menu, w sekcji Plik – Otwórz.

Plik szybszy sposób wektoryzacji zdjęcie lub zdjęcie ma ponownie wejść do górnego menu, sekcja „Trasa”. Po otwarciu menu opcji kliknij opcję Vectorize Bitmap.

ZA ekran konfiguracjiBędzie wiele opcji, interesuje nas tylko „wykrywanie krawędzi”, aby zaznaczyć pozycję i zaakceptować. To przeniesie nas ponownie do okna edycji, ale jeśli przesuniemy obraz, zobaczymy nową warstwę z ramkami.

Wreszcie dla zapisz obraz wektoryzowany z musi wybrać format EPS, a następnie zaimportować go z programu Photoshop. I voila, w zaledwie kilka minut możesz wektoryzować się jak profesjonalista w zaciszu swojego komputera dzięki Inkscape.

dołącz do naszego kanału telegram