Skip to content

Jak w prosty sposób aktywować tryb ciemny na telefonach Xiaomi MIUI 11 lub 12

15 de Maj de 2021

Bez wątpienia urządzenia mobilne z Androidem marki Xiaomi osiągnęły wysoki poziom popularności w wielu krajach, ponieważ ich urządzenia są najlepsza alternatywna jakość i cena w branży smartfonów, stając się również dobrą konkurencją dla gigantów Samsunga i Apple’a.

Ponadto urządzenia mobilne marki Xiaomi posiadają również własne oprogramowanie lub system operacyjny współpracujący z systemem operacyjnym Android, oprogramowanie MIUI Oferuje swoim urządzeniom doskonały, nowoczesny i elegancki design do tego stopnia, że ​​większość osób, które nie mają telefonu Xiaomi, chce zmodyfikować wygląd urządzeń, aby przypominały MIUI.

W tym celu użytkownicy decydują się na pobranie różnych programów uruchamiających na swoje urządzenia, które mogą zmienić styl urządzenia, aby przyswoić wygląd systemu operacyjnego telefonów Xiaomi

Jednak urządzenia Xiaomi oferują nie tylko elegancki wygląd, ale także dzięki najnowszym aktualizacjom systemu MIUI udało się opracować szeroką gamę funkcji zdolnych do zoptymalizować wydajność urządzenia a także poprawiają komfort użytkowania podczas korzystania z urządzenia Xiaomi.

Jedną z najpopularniejszych funkcji, z której wiele osób korzystało również podczas jej uruchamiania, jest funkcja tryb ciemny, która jest funkcją umożliwiającą zmianę wszystkich białych jasnych tł na ciemne i czarne.

Do czego służy tryb ciemny na moim urządzeniu

Dzięki trybowi ciemnemu w telefonie będziesz w stanie przyciemnić niektóre panele i paski które wcześniej były białe i wytwarzały dużo światła, a tryb ciemny można również zaoszczędzić więcej baterii, ponieważ zmniejszając jasność i jasne kolory zmniejsza zużycie baterii urządzenia.

Należy zauważyć, że istnieje również kilka aplikacji, które integrują opcję trybu ciemnego, takich jak Instagram lub WhatsApp, dzięki czemu możesz farbować jego kolory na czarny lub szary.

Tryb ciemny może być całkiem przydatny zwłaszcza gdy przebywamy w pomieszczeniu o słabym oświetleniu, a żeby nie uszkodzić oczu można wybrać tryb ciemny, a także obniżyć jasność światła wytwarzanego przez ekran urządzenia .

W najnowszych aktualizacjach MIUI można było włączyć tryb ciemny wśród funkcji naszego urządzenia, dzięki czemu będziesz mógł je teraz aktywować na swoim telefonie Xiaomi, na wypadek, gdybyś nie wiedział, jak się nie martwić, od tego czasu nauczymy Cię jak aktywować tryb ciemny

tryb ciemny na xiaomi

Jak aktywować tryb ciemny na moim urządzeniu Xiaomi

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uzyskać dostęp do swojego konta MIUI i zaktualizować je, aby móc uzyskać dostęp do wszystkich jego funkcji i ustawienia, w tym celu wejdź w sekcję ustawień urządzenia, a następnie wersję MIUI, naciśnięcie go pokaże wszystkie dane aktualnej wersji.

Kliknij przycisk „szukaj aktualizacji” aby Twoje urządzenie mogło automatycznie znaleźć nowszą wersję, na wypadek, gdyby była jedna aktualizacja prasowa, aby rozpocząć proces aktualizacji systemu MIUI.

  1. Po zaktualizowaniu systemu MIUI na swoim urządzeniu Xiaomi możesz rozpocząć w nim aktywację trybu ciemnego
  2. W tym celu będziesz musiał uzyskać dostęp do ustawień telefonu i przejść do opcji ekranu.
  3. W jej obrębie pojawi się kilka opcji, jedną z nich jest wybór pomiędzy żądanym trybem ekranu, wśród których możemy wybrać „tryb dzienny” i „tryb ciemny” naciśnij opcję trybu ciemnego, aby zaczęła obowiązywać w systemie urządzenia
  4. Po naciśnięciu i zakończeniu procesu będziesz mógł zauważyć, że ustawienia funduszy i inne ikony Są w ciemniejszych kolorach.
  5. Jeśli chcesz szybciej aktywować tę funkcję, możesz po prostu uzyskać dostęp do paska funkcji urządzenia, przeciągając palcem od górnej krawędzi do dołu, aby otworzyć pasek powiadomień.
  6. W środku znajdziesz ikonę, która oferuje włączenie lub wyłączenie trybu ciemnego, aby móc go aktywować, wystarczy go nacisnąć i odczekać kilka sekund, aby można było ustawić tryb ciemny na telefonie
  7. I gotowy! ciesz się trybem ciemnym na Xiaomi