Skip to content

Jak w łatwy sposób wyłączyć lub usunąć adaptacyjną lub automatyczną jasność z mojego komputera z systemem Windows 10

18 de Maj de 2021

Jeśli korzystasz z komputera, zauważysz, że jasność ekranu ciągle się zmienia i zastanawiasz się, jak mam to zrobić wyłącz lub usuń adaptacyjną jasność? Cóż, tutaj wyjaśnimy, jak możesz to zrobić.

Gdy myślimy o automatycznych ustawieniach jasności, możemy myśleć o nowoczesnym sprzęcie komputerowym. Jednak tak nie jest, ponieważ nowoczesne komputery, zwłaszcza laptopy, są wyposażone w tę funkcję.

Nie musisz więc kupować super komputera, aby mieć to narzędzie. To narzędzie może być bardzo przydatne, jeśli grasz w gry i masz dedykowaną kartę graficzną. Ponieważ to jest ten, który wysyła informacje do monitora.

Jak wyłączyć automatyczną jasność za pomocą ustawień systemu Windows 10?

Jak wiemy, adaptacyjna jasność jest stosunkowo nowym narzędziem w komputerach. Poza tym nie wszystkie wersje systemu Windows 10 są z nim kompatybilne. I chociaż dla wielu może to być zaletą, są użytkownicy, którzy zdecydują się usunąć tę opcję.

Aby to zrobić, musisz przejść do menu Start i kliknąć pole ustawień systemu. Znajdziesz go po prawej stronie menu lub możesz też wpisać go w pasku wyszukiwania. Wchodząc do menu należy przejść do sekcji systemowej, zwykle jest to jedna z pierwszych.

Kliknięcie tutaj spowoduje wyświetlenie listy wszystkich opcji, które możesz skonfigurować w systemie. Ale w tym przypadku ważne są dla nas ustawienia ekranu. Jeśli przyjrzymy się uważnie, możemy stąd ręcznie zmienić jasność monitora. A tuż poniżej zauważymy, że jest włączona opcja Opisano, jak zmienić jasność w zależności od jasności.

Jest to opcja, która nas interesuje, wystarczy ją odznaczyć, aby dezaktywować automatyczną lub inteligentną jasność. Należy zauważyć, że robiąc to, będziesz musiał ręcznie wyregulować jasność i teraz Nie zmieni się w zależności od oświetlenia otoczenia.

Inny sposób na zastąpienie adaptacyjnej jasności w systemie Windows 10

Nieco bardziej profesjonalnym sposobem na wyeliminowanie opcji inteligentnej jasności jest sekcja zasilania urządzenia. Aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy spojrzeć na pasek zadań jest ikona w kształcie baterii.

Jeśli klikniemy tę ikonę prawym przyciskiem myszy, zobaczymy, że otrzymujemy kilka opcji, ale ta, którą musimy nacisnąć, jest tą, która kieruje nas do konfiguracji. Innym sposobem jest kliknięcie lewym przyciskiem myszy na ikonę i kliknięcie zmiany konfiguracja planów zasilania. W każdym razie otworzy się okno, w którym możemy dokonać korekty.

W tym oknie musimy spojrzeć, który plan mamy aktywny, czy to zrównoważony, czy ten o niskim zużyciu energii. Ta konfiguracja jest używana dla dowolnego planu zasilania, wystarczy kliknąć litery, które pojawiają się po prawej stronie planu. Po tym otworzy się okno i musimy spojrzeć na dół, aby przejdź do ustawień zaawansowanych.

Spowoduje to załadowanie małego okienka, w którym będzie wiele opcji, ale ta, która nas interesuje, to ta na ekranie. Obok nazwy pojawi się symbol plusa „+” w którym musimy naciskać. Następnie musimy dezaktywować opcję inteligentnej jasności, klikając ją i zaznaczając opcję dezaktywuj.

Wskazówki dotyczące prawidłowego konfigurowania jasności komputera

Jasność w komputerze jest niezbędna, ponieważ dzięki niej możemy poprawnie wizualizować to, co mamy pokazać na ekranie. Z tego powodu dobra konfiguracja może bardzo nam pomagają, gdy chcemy wykonać zadanie.

wyłącz adaptacyjną jasność mojego komputera w prosty sposób

Z menu, w którym dezaktywujemy automatyczne oświetlenie, mamy możliwość ręcznej regulacji jasności. Jak zwykle nie zaleca się ustawiania go na więcej niż 80% w nocy, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na nasz wzrok. Popołudniami, jeśli chcemy zmniejszyć jasność, możemy to zrobić za pomocą klawiatury.

Ponadto należy zauważyć, że w dowolnym momencie możemy ponownie aktywować automatyczną jasność za pomocą jednego z dwóch metody wymienione powyżej. To na wypadek, gdybyśmy nie chcieli ręcznie zmieniać jasności.