Skip to content

Jak w łatwy sposób wyjustować tekst w programie Adobe Illustrator

7 de kwiecień de 2021

Adobe Illustrator stał się ulubionym narzędziem tych, którzy chcą łatwo edytować i tworzyć grafiki, ponieważ jej platforma ma różnorodne narzędzia, które udostępnia użytkownikom. Możliwe jest nawet założenie konta na platformie Adobe całkowicie bezpłatnie.

Dlatego biorąc to pod uwagę, nie jest zaskakujące, że wśród jego funkcji jest funkcja wstaw pola tekstowe. Co w konsekwencji otwiera również możliwość dostosowywania wspomnianych tekstów na tej platformie, czyli pokazywania tekstu wyrównanego do granic marginesu w żądany sposób.

Dlatego pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby dowiedzieć się, jak to zrobić dopasuj tekst w programie Adobe Illustrator w prosty sposób, jak również dopasować go do zdjęć innego typu.

Jak łatwo dostosować tekst w programie Adobe Illustrator?

Platformy edycyjne oferują użytkownikom różnorodność kształty, aby wyrównać teksty które do nich wchodzą. Adobe Illustrator nie jest wyjątkiem, ponieważ pomimo tego, że jest programem do edycji grafiki, oferuje możliwość edycji i wstawiania do niej tekstu, a co za tym idzie, możliwość dostosowania tekstu.

W ten sposób, po wprowadzeniu tekstu w programie Adobe Illustrator, aby go dostosować, to znaczy, aby wyglądał wyrównane do obu marginesów, musisz zaznaczyć cały tekst. Następnie zauważysz, że na pasku narzędzi u góry okna edycji pojawi się opcja „Akapit”.

Tam zauważysz, że masz do dyspozycji dostępne trzy opcje, wyrównane do prawej, do lewej i wyśrodkowane, znane również jako „Wyjustuj tekst”; to jest ten, który cię interesuje. Dlatego wystarczy wybrać tę opcję, aby łatwo dostosować tekst utworzony w programie Adobe Illustrator.

Podobnie, jeśli wolisz, możesz również wybrać opcję „Akapit”, a gdy to zrobisz, zostanie wyświetlone menu z szerszą serią opcji. Tam musisz wybrać opcję „Wyjustuj wszystkie linie”, aby wyśrodkować tekst.

Jak zawinąć tekst w programie Adobe Illustrator bez oddzielania słów w ostatnim wierszu?

Adobe Illustrator to jedna z najbardziej wszechstronnych platform na rynku, ponieważ możliwa jest konwersja obrazu na wektor, wstaw proste pola tekstowe. Dlatego wiele razy, kiedy zaczynasz się owijać, ostatnia linia akapitu wygląda na osobną, to znaczy ze zbyt dużymi odstępami między słowami, co wygląda nieprofesjonalnie.

Mając to na uwadze, platforma Adobe Illustrator ma narzędzie, które pozwala użytkownikom dostosować tekst, ale utrzymując ostatnią linię wyrównaną do lewej ustępu.

warstwy do edycji zdjęć

Aby to osiągnąć, po wprowadzeniu tekstu, który chcesz wyrównać, musisz zlokalizować panel narzędzi tekstowych i wybrać opcję „Akapit”. Po uzyskaniu do niego dostępu zostanie wyświetlone menu z różnymi opcjami wyrównania i należy wybrać tę oznaczoną jako „Wyjustuj z ostatnim wierszem wyrównanym do lewej”.

W ten sposób zauważysz, że słowa w ostatnim wierszu tekstu w programie Adobe Illustrator pozostają wyrównane do lewej. Który sprawia, że ​​akapit wygląda lepiej.

Jak wyrównać pola tekstowe polami innego typu w programie Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator jako program przeznaczony do tworzenia i edycji grafiki posiada funkcje do tworzenia i wstawiania kształtów na swojej platformie, a także proste pola tekstowe. Więc jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz pokaż te dwa formaty wyrównane, możesz to zrobić.

Tak więc, jeśli chcesz uzasadnić teksty ograniczeniami pola, które ma jakiś obraz w programie Adobe Illustrator, musisz znajdź opcję „Wyrównaj” w panelu narzędzi tego okna.

Po wyświetleniu odpowiedniego menu wybierz opcję „Więcej opcji”, w której musisz wybrać jedną z nich „Wyrównaj do krawędzi piktogramu” aby uzasadnić te dwa sposoby, albo „tekst obszaru”, albo, w przypadku jego braku, „tekst punktu”.

Następnie wystarczy zaznaczyć tekst i obiekt, który chcesz, za pomocą narzędzia do zaznaczania platformy. Wreszcie będziesz musiał wybierz opcję wyrównania i justowania swoich preferencji w programie Adobe Illustrator.

dołącz do naszego kanału telegram