Skip to content

Jak w kilka minut znaleźć i usunąć wirusa w konsoli CMD w systemie Windows 7/8/10?

24 de październik de 2022

Już w przeszłości rozmawialiśmy w niektórych sprawy dotyczące konsoli CMD komputerów z systemem operacyjnym Windows, dlatego uważamy, że ważne jest, aby przeanalizować wszystkie szczegóły dotyczące jego działania.

Rzeczywiście, piszemy ten artykuł, aby nauczyć Cię, jak znajdować i usuwać wirusy za pomocą CMD w systemach operacyjnych Windows 7, 8 i 10. A co najważniejsze, nie musisz mieć dużej wiedzy komputerowej ani nic podobnego, ponieważ czynności, których nauczymy Cię poniżej, może wykonać absolutnie każdy, kto: znać minimum o komputerze.

Co to jest CMD Co to oznacza i do czego służy?

The CMD lub Wiersz Poleceń, Znany również jako Wiersz Poleceń, jest używany przez użytkowników jako sposób wykonywania za pomocą poleceń tekstowych zaawansowanych działań na komputerze i systemie Windows.

Jest również nazywany powłoka poleceń zarówno Polecenia CMDnie ma całkowicie atrakcyjnego aspektu, ponieważ opiera się na tekście, ma czarne tło, proste i praktyczne dla użytkowników.

Służy do wykonywania poleceń lub ich sekwencji poprzez pisanie kodów, jest przydatny do otwierania programów, wykonywania zadań, modyfikacja i wizualizacja plików i folderów, aby zmienić różne ustawienia systemu.

W ten sam sposób możliwe jest rozwiązanie każdego rodzaju problemu, który jest brany pod uwagę. system Windows przez cmd. Choć może się wydawać, że jest ukryty wśród wszystkich innych funkcji, interfejsów, poleceń i przetwarzania, tak nie jest. Jego obecność pozostaje potężna do wykonywania tego typu zadań i jest dostępna do wykorzystania.

Funkcje i narzędzia zawarte w systemie Windows 10 są rozbudowane, każde z nich spełnia zupełnie inną funkcję, a jego polecenia wymagają minimalnej wiedzy, aby można było się nimi posługiwać. cmd nie różni się od nich zdolnością wykonywania zadania i polecenia.

Jak otworzyć CMD w systemie Windows

Co ważne, zanim zaczniemy z przewodnikiem, pamiętaj o kilku ciekawych szczegółach. Przede wszystkim musisz mieć wystarczającą wiedzę, aby otworzyć wiersz polecenia, znany również jako CMD. Dlatego w pierwszej kolejności nauczymy Cię, co to jest krok po kroku, aby otwórz konsolę CMD na komputerach z systemem Windows:

 • Jednocześnie naciśnij Klawisze Windows + R
 • pojawi się Uruchom menu
 • W tym menu musisz wpisz cmd i naciśnij Wchodzić
 • Uruchamianie w trybie awaryjnym może być bardzo dobrze, aby uniknąć problemów na komputerze.

Tak łatwo ponieważ to jest otwarcie CMD, więc to koniec. Następną rzeczą będzie wyszukiwanie i eliminowanie wirusów za pomocą wiersza poleceń, więc ponownie zajmiemy się tym, abyś wiedział, jak postępować w tego typu sytuacji.

Jak znaleźć i usunąć wirusy za pomocą CMD w systemie Windows

 • Raz wpisałeś CMD, musisz wpisać literę dysku komputera, na którym chcesz wyszukać wirusy, aby je usunąć.
 • Zakładając, że jednostką jest F, musisz wpisać f w czarny ekran i naciśnij enter
 • Po zakończeniu poprzedniego kroku wejdziesz do tej jednostki, w której musisz wpisać atrybut i nacisnąć klawisz Wejdź, aby przeskanować w poszukiwaniu wirusów
 • Jeśli system wykryje różne wirusy, musisz wpisać attrib -r -a -s -hy naciśnij nowy klawisz Enter
 • Powyższy krok usunie wszystkie wirusy które mogą współistnieć w komputerze automatycznie
 • W każdym razie, jeśli chcesz usunąć jednego wirusa na raz, musisz wpisać Del przed nazwą wirusa. to samo, a następnie naciśnij Enter
 • Jeśli nie wiesz, czym są wirusy, zwykle to one mają rozszerzenia SHR

skonfiguruj wirusa cmd konsoli

Jak widać, nie jest konieczna zbyt zaawansowana wiedza w tym zakresie, biorąc pod uwagę, że wystarczy wykonać czynności, które wskazaliśmy wcześniej. Oczywiście nie usuwaj plików, które nie mają nic wspólnego z brakiem formowania część plików systemowych.

W przypadkach, gdy zauważysz, że pojawia się komunikat Odmowa dostępu, dzieje się tak, ponieważ musisz uruchomić konsolę CMD jako administrator, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie wykonać tego krok po kroku. W wielu przypadkach komputer może działać bardzo wolno, a to z powodu wirus lub złośliwe oprogramowanie, które należy usunąć.

dołącz do naszego kanału telegram