Saltar al contenido

Jak używać wideo jako wygaszacza ekranu w systemie Windows 10 — z dźwiękiem

2 de enero de 2022

Komputery z systemem operacyjnym Windows są wyposażone w coś, co nazywa się „ekranem blokady”, który pozwala wyświetlić inny obraz gdy komputer nie jest używany przez długi czas. Te projektory ekranowe uniemożliwiają także innym osobom oglądanie treści tego, co robisz na komputerze.

Windows 10 ma świetną nowość w wygaszaczach ekranu, która polega na tym, że możesz ustaw normalne wygaszacze ekranu a także w ruchu. Wkrótce wyjaśnimy, jak umieścić ruchomy lub normalny wygaszacz ekranu na komputerze z systemem Windows 10, jak używać VLC, aby umieścić wideo jako tapetę i inne rzeczy.

Jaki jest prawidłowy sposób umieszczenia wygaszacza ekranu na komputerze z ruchem lub bez?

Umieszczenie wygaszacza ekranu na komputerze z systemem operacyjnym Windows 10 jest niezwykle proste. Na komputerach z systemem Windows 10 można umieścić wygaszacze ekranu, które mają pewien rodzaj ruchów i całkowicie statyczne wygaszacze ekranu.

Aby mieć różnorodność na swoim komputerze, pokażemy Ci, jak umieścić normalne wygaszacze ekranu na komputerze i jak umieścić niektóre z ruchami. Pokażemy Ci najpierw jak umieścić normalne wygaszacze ekranu:

 1. Uruchom komputer
 2. Teraz przejdź do paska zadań
 3. Kliknij ikonę z oknem Windows
 4. W menu startowym naciśniesz ikonę nakrętki
 1. Naciskając tę ​​ikonę, uzyskasz dostęp do ustawień systemu Windows, a następnie przejdź do paska wyszukiwania i umieść „Ustawienia dla ekranu blokady”
 2. Następnie wybierz opcję „Ustawienia ochrony ekranu”
 3. Wybierz wygaszacz ekranu, a jeśli chcesz wybrać jeden w swoich plikach, po prostu wybierz jeden, a następnie wybierz opcję „Ustawienia”

W ten sposób zwykłe osłony ekranu są podłączane do komputerów z System operacyjny Windows 10. Jeśli chcesz umieścić wygaszacze ekranu z ruchem, musisz:

 1. Uruchom komputer
 2. Przejdź do ustawień systemu Windows
 3. Przejdź do paska wyszukiwania, umieść słowo „Ustawienia ekranu blokady”
 4. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Przeglądaj”, wybierz obraz, który ma ruch i zapisz zmiany

Aby przeprowadzić cały ten proces, ważne jest, aby poszukaj programu, który tworzy animowane obrazy, a także „Kreator GIF”. GIF Maker to program, który bez komplikacji można pobrać ze strony dewelopera. Po zainstalowaniu tego programu na komputerze możesz tworzyć wszystkie ruchome obrazy czego chcesz.

Jak korzystać z VLC, aby dodać wideo do tapety?

VLC to program do odtwarzania plików multimedialnych, który prawie każdy pobrał na swój komputer i którego używa na co dzień. Za pomocą tego odtwarzacza plików multimedialnych możesz ustawić wideo, które będzie odtwarzane jako tapeta. Spójrz jak umieścić tego typu fundusze na twoim komputerze:

logo vlc

 1. Uruchom komputer
 2. Znajdź opcję „Narzędzia” i wybierz ją
 3. Następnie kliknij „Preferencje”
 4. Następnie kliknij „Wideo”
 5. Następnie wybierz miejsce, w którym jest napisane „Wyjdź”
 6. Kliknij „DirectX”, naciśnij „Zapisz”, a następnie uruchom ponownie VLC, dodaj wideo do VLC
 7. Na koniec przejdź do „Wideo” i wybierz opcję „Ustaw jako tło pulpitu”

Należy zauważyć, że w systemie Windows 10, jeśli chcesz, możesz usunąć historię wszystkich tapet, które umieściłeś na komputerze. Usuń wszystkie tego typu środki, które wcześniej umieściłeś, pomoże zminimalizować awarie przy nakładaniu nowych tapet w przyszłości.

Oprócz umieszczania rzeczy takich jak tapety na komputerze z systemem Windows 10, powinieneś dowiedzieć się, jak aktywować klawiaturę ekranową, aby używać jej w nocy.

Jak korzystać z Kreatora wygaszacza ekranu, aby dostosować tło w systemie Windows 10?

Screensaver Maker to program, który pomaga tworzyć lub dostosowywać wygaszacze ekranu dla systemu Windows 10. Użyj tego programu, aby dostosuj tapetę systemu Windows 10 To coś prostego, wystarczy otworzyć program, znaleźć tło, które chcesz edytować, dodać je do nowego projektu i dodać do niego efekty.

logo Windows 10

Jeśli chcesz użyć Kreatora wygaszacza ekranu do stworzenia tapety, po prostu musisz ustaw swoją wyobraźnię na latanie i nie podążaj za tak wieloma wskazówkami. Po zakończeniu edycji lub tworzenia tapety systemu Windows idealnie byłoby uporządkować ekrany komputera, aby zawartość wyglądała lepiej.

Jak sprawić, by film z tapety miał dźwięk?

Jeśli chcesz zrobić tapetę z dźwiękiem, musisz użyć Kreatora wygaszacza ekranu. Ten program umożliwia tworzenie tapet z ruchami i dźwiękiem. w ustawienia podczas tworzenia tapety, program daje możliwość dodania dźwięku.

Wszystko co musisz zrobić to dodaj dźwięk, który chcesz umieścić do tapety i wyeksportuj projekt po jego zakończeniu.

dołącz do naszego kanału telegram