Skip to content

Jak używać, otwierać lub edytować makiety PSD z Photopea – krok po kroku

30 de styczeń de 2021

Używanie, otwieranie lub edytowanie plików PSD Mockup za pomocą Photopea jest rozwiązaniem, jeśli programy Photoshop nie są dostępne. Program Photoshop umożliwia otwieranie tej klasy plików, aby móc je wydajnie edytować bez przedstawiania zgodnych błędów.

A co jeśli się zdarzy, że na komputerze nie ma programu Photoshop? Pobieranie takiego programu może być żmudnym procesem, ale z Photopea nie będzie konieczne pobieranie i instalowanie czegokolwiek.

Makieta plików PSD i Photopea

Zwykle projektanci, aby zaprezentować swoje prace, uciekają się do Pliki makiet, dobrze znane cyfrowe makiety, które pozwalają zaoszczędzić wiele możliwych wydatków. Druk, produkcja i późniejszy montaż zaprojektowanej pracy mogą być utrzymane na końcu dzięki tego rodzaju plikom.

Pliki z rozszerzeniem Rozszerzenie PSD (.psd) są powszechnie używane przez ludzi w świecie projektowania graficznego i wydawnictw. Dzieje się tak, ponieważ mogą zachować funkcje zastosowane dokładnie od ostatniego miejsca, w którym przerwała się edycja programu Photoshop.

Jednak ten plik można edytować za pomocą programów Photoshop i nie każdy ma te programy. W obliczu tego problemu Photopea jest Edytor Photoshopa online z których każdy może korzystać za pośrednictwem swojego komputera.

Żadnych programów, żadnych plików do pobrania, żadnych instalacji, tylko przeglądarka internetowa, a ten edytor pozwoli każdemu wyświetlić plik. Nawet lepiej, brak kosztów jego użytkowania ponieważ Photopea jako redaktor online nie wymaga żadnej wcześniej opłaconej usługi.

Niemniej jednak, jego użycie jest bardzo ograniczone aby spełnić wszystkie cechy programu Photoshop, takiego jak Adobe. Pozwala na serię prostych dodawania warstw, wycinania i edycji, ale nie ogranicza to jego najbardziej podstawowych możliwości.

Aby efektywnie używać, otwierać lub edytować pliki PSD Mockup za pomocą Photopea, wystarczy trochę praktyki.

edycja osób

Zarządzaj plikami PSD Mockup krok po kroku za pomocą Photopea

Dla Zacząć użyj Photopea po prostu wpisz swoje imię i nazwisko w przeglądarce internetowej i wybierz swoją oficjalną stronę. Po wykonaniu tej czynności wykonywana jest seria kroków:

  1. Po załadowaniu strona Photopea wyświetla się jak większość programów Photoshopa, z logo na środku. W lewym górnym rogu wybierz „Plik”, aby otworzyć dowolny plik zgodny z używanym programem do edycji.
  2. Przykładem może być wybranie okładki magazynu, która byłaby edytowana i gotowa do wklejenia do pliku Mockups.
  3. Następnie w Internecie przeszukiwana jest makieta, która funkcjonuje jako makieta projektowa wybranego magazynu. Powinno pobierz makiety z rozszerzeniem PSD do wybranego folderu docelowego, o czym należy pamiętać.
  4. Wracasz do programu online Photopea, aby znaleźć i wybrać pobrany plik Mockups, wpisując ponownie „Plik” i „Otwórz”.
  5. Kiedy wybierz i otwórz makiety, w prawej sekcji zobaczysz wszystkie warstwy i wydania pliku. Są to inteligentne elementy, które razem tworzą zaprojektowaną makietę, po czym wybierana jest warstwa z obrazem magazynu.
  6. Ten obraz jest jedyny jest wymieniony dla którego został wcześniej wybrany w pierwszych krokach wymienionych powyżej. W tym miejscu należy dokonać rozmiaru i późniejszych korekt, upewniając się, że dostosowuje się on do wymiarów makiet.
  7. Na koniec jest przetwarzany w celu zapisania edytowanego projektu, aby edycja została sfinalizowana i można było obejrzeć pracę.

Powyższe podaje jedynie przykład pracy nad okładką magazynu. Plik Photopea używa mogą być bardzo różnorodne i korzystne dla każdego.