Skip to content

Jak używać i pracować z warstwami lub warstwami w programie Google SketchUp – kompletny samouczek

13 de kwiecień de 2021

Z biegiem lat wzornictwo staje się coraz ważniejsze i bardziej użyteczne. Posiadanie wiedzy na temat zarządzania niektórymi programami ma kluczowe znaczenie. Pomimo dużej różnorodności rynku, Google SketchUp zyskuje na popularności. Dzisiaj dowiesz się, jak używać i pracować z warstwami lub warstwami w Google SketchUp.

To dość prosty program. Ale mimo wszystko zostało to zrobione z wielkimi zaletami dzięki intuicyjnemu interfejsowi i niesamowitym narzędziom. Bez wątpienia program wysoce zalecane dla tych, którzy dopiero zaczynają parać się projektowaniem.

Po pierwsze, czym jest Google SketchUp?

Nazwa Google nie zawsze była w tym programie. Właściwie to było zaprojektowany i opracowany przez firmę Last Software. Jego pierwsze wydanie miało miejsce w 2000 roku.

Jak każdy program zyskiwał pewną popularność w miarę ogłaszania aktualizacji. Oczywiście wraz z nowe narzędzia i funkcjonalności że repowering jego użycie.

W ten sposób w 2006 r. Google ostatecznie nabył prawa do tego oprogramowania. Głównym celem tego zakupu jest ulepszyć funkcje Google Earth.

Co jest takiego wspaniałego w Google SketchUp?

Możesz się zastanawiać, w jaki sposób stary program Last Software może pomóc Google Earth? Zdolność programu SketchUp do opracowywanie projektów 3D.

I pomimo pozornej prostoty program ten przeżywał naprawdę ważne postępy. Zmieniamy to krok po kroku w program o wiele pełniejsze, niż ktokolwiek mógł uwierzyć. Jest bardzo polecany zarówno do tworzenia tekstów 3D, jak i do wykonywania projektów architektonicznych.

Warstwy lub warstwy

Programy do projektowania mogą mieć różne cechy. Ale jest coś wspólnego, co łączy ich wszystkich. To nic więcej i nic mniej niż możliwość pracować z warstwami. Jest to funkcja, która pozwoli Ci mieć większą kontrolę nad obiektami projektu.

Różnica polega na tym, że w przypadku niektórych programów każdy obiekt może mieć oddzielną warstwę. Natomiast w Google SketchUp warstwa obejmuje różnorodność lub grupę obiektów.

Jak używać i pracować z warstwami lub warstwami w programie Google SketchUp?

Ta funkcja jest bardzo łatwa w użyciu. Możesz skorzystać z samouczków wyświetlanych w programie Google SketchUp… lub po prostu czytać dalej. Aby używać warstw lub warstw w programie Google SketchUp i pracować z nimi, musisz:

model projektuje warstwy warstw

  1. Utwórz warstwę. Aby to zrobić, musisz przejść i kliknąć ikonę „Menedżer warstw”.
  2. Otworzy się okno z informacją „Warstwa0”, która jest warstwą domyślną.
  3. Kliknij znak plus (+), aby dodać więcej warstw. Możesz nadać tym zdolnym nazwę, którą chcesz.
  4. Kliknij kółko obok nazwy warstwy, aby ją zaznaczyć.
  5. Zacznij tworzyć lub wprowadzać obiekty, które będą częścią wybranej warstwy. Jeśli potrzebujesz dokładnych pomiarów, możesz użyć narzędzia „Miarka”.
  6. Wybierz narysowany obiekt, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz opcję „Stworzyć grupę”.

Teraz możesz kontynuować tworzenie

To takie proste w obsłudze i pracy z warstwami w Google SketchUp. Stąd możesz kontynuować rysowanie. Powtórz powyższe kroki dla tworzenie nowej warstwy. Pamiętaj, aby kliknąć kółko, aby wybrać nową warstwę. Pamiętaj, aby wstawić tło dla swojego projektu.

Jeśli chcesz przestać wyświetlać obiekt utworzony w poprzedniej warstwie, możesz kliknąć pole „Widoczne” odpowiadające obiektowi.

Co myślisz o programie Google SketchUp?

Pamiętaj, aby powtórzyć każdy ze wskazanych kroków. Jednym z najważniejszych, aby wszystko poszło idealnie, jest obiekty grupowe. W ten sposób zapewniasz integralność swojego projektu.

Teraz, gdy wiesz, jak używać warstw i pracować z nimi w programie Google SketchUp, czas puścić wodze fantazji. Pochwal się wszystkimi swoimi możliwościami projektowymi dzięki temu prostemu i wydajnemu programowi, na pewno będziesz pod wrażeniem!

Po poprawieniu obsługi narzędzi programu Google SketchUp będziesz gotowy na awans. Możesz na przykład usunąć punkty prowadzące.

dołącz do naszego kanału telegram