Skip to content

Jak używać i konfigurować Menedżera pobierania Firefoksa

4 de Listopad de 2021

W sieci możemy go znaleźć duża liczba przeglądarek, czyli programów, których używamy do uzyskiwania dostępu do stron takich jak ta, na której to czytasz, możesz przyspieszyć działanie przeglądarki Mozilla Firefox.

Internet Explorer, Google Chrome i Opera to jedne z najpopularniejszych i używanych przeglądarek, które istnieją, wśród nich jest również taka, o której dzisiaj porozmawiamy: Mozilla Firefox.

Mozilla pozycjonuje się jako jeden z główne przeglądarki tamWynika to z jego komfortu, wzornictwa i wielu innych zalet, które może nam zaoferować.

Jednym z tych narzędzi, które daje nam Mozilla, jest Kreator pobierania, co daje nam możliwość pobierania filmów i zdjęć z serwisów takich jak YouTube czy DailyMotion, a nawet pozwala na zmianę ich formatu.

Jak widać, jest to bardzo przydatna aplikacja, biorąc pod uwagę, ile razy widzieliśmy obraz lub film, którego nie wiedzieliśmy, jak pobrać lub w formacie, który nie był pożądane dla Twojej pracy.

Wiele stron w Internecie może zapewnić Ci te same funkcje, ale wiele z nich jest nielegalnych lub nie cieszą się zaufaniem, został zaprojektowany przez znaną firmę o dużym wpływie na sieć.

Mozilla oferuje nam to przydatne i proste rozwiązanie naszych problemów, a tutaj pokażemy Ci, jak korzystać z kreatora do pobierania z Mozilla Firefox.

Instalacja i użytkowanie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musimy mieć, jest przeglądarka Mozilla Firefox. Można go pobrać z dowolnej innej przeglądarki, takiej jak wymienione powyżej. Jeśli nie masz go pobranego, możesz zapoznać się z naszym artykułem o tym, jak zainstalować Mozilla Firefox na swoim komputerze.

Teraz, gdy mamy Mozillę, możemy pobrać Pomocnik pobierania z jej oficjalnej strony internetowej. Na tej stronie będziemy musieli również pobrać narzędzie ”Pobierz dodatek”, które możemy również znaleźć jako uzupełnienie na stronie Mozilla.

Po pomyślnym zainstalowaniu dwóch rozszerzeń będziemy musieli ponownie uruchomić przeglądarkę, aby mogły działać normalnie, będziemy musieli tylko zamknąć i ponownie otworzyć kartę.

Skonfiguruj go zgodnie ze swoimi preferencjami

Jeśli wejdziemy w opcję konfiguracji Pomocnik ściągania możemy znaleźć opcję „preferencje”, tam możemy dostosować program do własnych upodobań i wygody, zmienić wygląd, zachowanie, konwersję, format pliku i lokalizację, w której będą zapisywane pobrane pliki, to tylko niektóre z rzeczy, które możesz zrobić ta opcja.

Dodatek

Wcześniej pobraliśmy rozszerzenie znane jako Add-On, które zapewni nam lepsze zarządzanie Pobierać Pomocnik, co pozwala nam korzystać z paska zadań, na którym będziemy mieli możliwość kontrolowania tej aplikacji.

Na tym pasku domyślnie widzimy niektóre szare kółka, który włączy się, jeśli są w użyciu lub jeśli znajdą plik, który moglibyśmy pobrać, gdybyśmy chcieli.

Ta aplikacja może nam pomóc rozpoznawać obrazy lub pliki które można pobrać i zobaczyć, co jest pobierane, co jest przydatne do monitorowania naszych ruchów.

skonfigurować pobieranie Firefox

Pobieranie plików

Gdy znajdziemy film lub obraz, który chcemy i możemy pobrać, kółka znajdujące się na pasku zadań zostaną pomalowane na kolory, a na ekranie obok nich pojawi się strzałka, która przeniesie nas do nowe menu.

To menu pozwoli nam wybrać spośród wszystkich dostępnych plików, które chcemy pobrać, innym sposobem, aby je zobaczyć, jest otwarcie menu kontekstowe które aplikacja pozwala nam zobaczyć. Po prostu wybierając odpowiedni plik, program rozpocznie pobieranie.

Wszystkie te pliki, które pobieramy, znajdują się w lokalizacji, którą wcześniej wyznaczyliśmy w pasek ustawień.

Zmiana formatów

Domyślnie aplikacja pobiera i zapisuje filmy do Format FLV, co nie jest preferowane we wszystkich przypadkach, jeśli chcesz nagrać płytę lub jeśli chcesz jej użyć w odtwarzaczach MP4.

Mozilla oferuje rozwiązanie tego problemu i jest to, że Pobierać Pomocnik posiada własny program do konwersji plików. Możemy uzyskać do tego dostęp poprzez opcję „konwersji” w oknie preferencji.

Program powie nam, że musimy pobrać pomocnika dla procesu. Pobieramy go, a po zainstalowaniu możemy skonfigurować co format, który chcemy zmienić wideo I oczywiście ten będzie.

Kompletne narzędzie

Wystarczy zainstalować kilka aplikacji, aby: pobierz większość filmów i obrazów która jest bezpiecznie dostępna w sieci i ze wszystkimi wygodami, jakie ta aplikacja może zaoferować.

Dzięki temu przeglądarki lubią Mozilla dość mocno się pozycjonowała wysoko na liście najczęściej używanych przeglądarek, a kto nie chciałby pobierać filmów za pomocą kilku kliknięć w wybranym formacie?

Teraz, gdy wiemy jak użyj kreatora do pobrania z Mozilli, Musimy tylko cieszyć się nieograniczoną liczbą filmów i zdjęć, które zawsze chcieliśmy pobrać i nigdy nie wiedzieliśmy, jak.