Zestaw programów oferowanych przez Microsoft Office dzięki systemowi operacyjnemu Windows znacznie się rozwinął od czasu jego pierwszych wersji. Jednak jednym z programów, który najbardziej wyróżnia się swoją wszechstronnością i przydatnością w różnych dziedzinach pracy, jest niewątpliwie Excel.
Excel jest jednym z tych programów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, ale gdy się z niego uczysz, możesz odkryć wszystkie jego elementy najnowocześniejsze funkcje. Wszystko zaczyna się od stworzenia prostego i prostego arkusza kalkulacyjnego, w którym można podzielić szereg operacji matematycznych lub finansowych.
I tutaj jest Funkcja COUPON.NUM do obliczania kuponów w programie Excel, jedną z istotnych funkcji finansowych tego programu. Nie będzie lepszego przewodnika pomocy dla użytkowników programu Excel niż intuicja i poniższe instrukcje dotyczące opanowania tej funkcji.
Funkcja COUPON.NUM do obliczania kuponów w programie Excel
Plik funkcje finansowe są niezbędnymi narzędziami do wykonywania obliczeń finansowych niektórych firm, zarówno małych, jak i dużych. Funkcje te obejmują obliczenia zysku, stopy procentowe, stopy zwrotu, amortyzację aktywów, ocenę inwestycji i płatności.
I chociaż główne funkcje finansowe Ponieważ są one szeroko stosowane, są to: VF, VA, PAYMENT, RATE i NPER. Dzisiaj dowiemy się nieco dokładniej użyteczność funkcji CUPON.NUM.
Plik ODCINEK.NUM Jako funkcja finansowa służy do obliczania liczby kuponów między datą zakupu papieru wartościowego a datą jego wygaśnięcia. Oznacza to, że zwraca liczbę płatności kuponowych między datą rozliczenia a odpowiednią datą wygaśnięcia, zaokrąglając w ten sposób do następnego całego kuponu.
Należy to wziąć pod uwagę wprowadzone daty W ramach tej funkcji należy je określić za pomocą funkcji DATA lub w wyniku innych formuł w arkuszu kalkulacyjnym. Bardziej zrozumiałym przykładem dla tego punktu byłoby wprowadzenie DATA (2019; 1; 30) w celu wskazania 30 stycznia 2019 r.
Należy pamiętać, że błąd w funkcjach takich jak CUPOM.NUM może być spowodowany problemami wynikającymi z wpisania tekstu w datach.
Relacje funkcji LICZBA.KUPON
Funkcja CUPON.NUM ma szereg relacji z pewnymi terminami, które składają się na jej składnię i pozwala nam lepiej ją zrozumieć na podstawie jej argumentów:
- Likwidacja jest argumentem wymaganym i może być rozumiany jako data zakupu papieru wartościowego. Ponieważ jest to data po dacie emisji, w której kupujący właśnie uzyskał wartość rynkową.
- Termin jest argumentem wymaganym i można go rozumieć jako datę wygaśnięcia zabezpieczenia. Innymi słowy, jest to data, w której wygasła wartość rynkowa.
- Częstotliwość jest argumentem wymaganym i jest rozumiany jako liczba wypłat kuponów w ciągu roku. Ponieważ możliwe wartości to: płatności roczne 1, płatności półroczne 2, płatności kwartalne 4.
- Podstawa to opcjonalny argument, który określa, na jakiej podstawie należy liczyć dni. Innymi słowy, jest to metoda obliczeniowa, będąca wartością liczbową większą lub równą 0, ale mniejszą niż 4.
Zastosowanie funkcji COUPON.NUM
Nie musisz wykonywać serii określonych kroków, aby móc zastosować funkcję COUPON.NUM, po prostu po jej przećwiczeniu.
Aby rozpocząć, zaznacz tylko komórkę, w której chcesz zobaczyć wynik. Kliknij ikonę wstaw funkcję fx, który zostanie umieszczony na górnym pasku narzędzi, lub możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy wybraną komórkę, aby wybrać opcję wstawienia funkcji z menu.
Następną rzeczą jest wybranie grupy Funkcje finansowe na wyświetlonej liście, która pozwoli Ci kliknąć funkcję COUPON.NUM. W ten sposób przechodzisz do wprowadzania odpowiednich argumentów oddzielonych odpowiednimi przecinkami, aby zakończyć, naciskając Enter.
Wynik powinien zostać pomyślnie wyświetlony w komórce, która została wybrana do wyświetlenia wyniku z początkowego kroku.