Skip to content

Jak uzyskać numer IMEI, jeśli telefon jest wyłączony lub nie masz go w pobliżu

31 de styczeń de 2021

Ogólnie rzecz biorąc, niewiele osób przyjęło dobry nawyk kopiowania IMEI urządzenia. Kiedy tego potrzebują, nie wiedzą, jak to zrobić i zwykle to gubią. Więc, Jak uzyskać kod IMEI telefonu, jeśli jest wyłączony lub nie mamy go w pobliżu?

Jaki jest kod IMEI

Wiadomo już, że kod IMEI to podstawowe narzędzie umożliwiające zamówienie usługi telefonicznej w większości krajów. Musi zostać zwolniona, gdy chcemy zmienić firmę usługodawcy lub jeśli została zakupiona poza krajem, w którym ma być używana.

Ten kod składa się z unikalnej i uniwersalnej liczby, składa się z 15 cyfr, który uzyskuje się, wybierając z naszego telefonu komórkowego klucze «* # 06 #». Ten kod wskazuje dane dotyczące kraju produkcji urządzenia, firmy produkującej, numer seryjny i cyfrę weryfikacyjną.

Ten kod IMEI pomoże Ci zablokować telefon komórkowy, jeśli został zgubiony lub skradziony. Ale skąd wiesz jeśli nie możemy uzyskać dostępu do telefonu komórkowego?. A może telefon po prostu się nie włącza lub nie możemy uzyskać do niego dostępu z innego powodu. Jak moglibyśmy mieć dostęp do kodu w takich okolicznościach?

Jak uzyskać numer IMEI, jeśli telefon jest wyłączony lub nie masz go w pobliżu

Wszystkie informacje dotyczące naszych urządzeń z systemem Android są ściśle powiązane z naszym kontem Google. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie i uzyskać wiele ważnych informacji. Wśród wszystkich tych informacji znajduje się wszystko, co dotyczy naszych urządzeń, ponieważ Google przechowuje je za naszą autoryzacją.

Jest to bardzo przydatne, ponieważ gdyby nasz telefon został skradziony lub zgubiony, moglibyśmy zlokalizuj za pomocą usług Google. Jeśli wejdziemy z przeglądarki internetowej na stronę «Znajdź moje urządzenie«, To przeniesie nas do sekcji, w której znajdują się nasze zarejestrowane urządzenia. Najpierw musimy zalogować się na nasze konto Google.

Tam musimy wybrać urządzenie, z którego chcemy znać kod IMEI, a następnie kliknij ikonę „informacje”. Wyskakujące okienko pokaże nam informacje o naszym urządzeniu: kiedy zarejestrowaliśmy je po raz pierwszy, kiedy korzystaliśmy z niego po raz ostatni i oczywiście kod IMEI.

Podobny proces trzeba przeprowadzić, jeśli nasze urządzenie działa z systemem iOS wchodzącym do chmury Apple. Po wejściu procedura jest taka sama, wybierz swoje urządzenie, poproś o informacje, a pokaże Ci kod IMEI. Ten kod może również służyć do sprawdzenia, czy Twój iPhone znajduje się na czarnej liście Apple.

Inne opcje łatwego uzyskania kodu IMEI

Jeśli nie masz komputera z internetem to uzyskaj nasz kod IMEI w sposób opisany przy pomocy Google lub Apple. Jest to tak proste i praktyczne, że będziesz zaskoczony, jeśli wcześniej o tym nie pomyślałeś. Wystarczająco zlokalizuj kod kreskowy telefonu, który znajduje się wewnątrz kabiny, w której znajduje się bateria telefonu.

Otwórz telefon komórkowy

Wyjmując baterię, znajdziesz 15-cyfrowy numer, czyli kod IMEI. Jeśli jednak nie masz przy sobie telefonu komórkowego i nie masz dostępu do internetu, możesz go znaleźć w pudełku. opakowanie, w którym pojawił się Twój smartfon. Mamy nadzieję, że go nie wyrzuciłeś!

To najprostsze sposoby uzyskania kodu IMEI, gdy telefon komórkowy jest wyłączony lub nie masz go w zasięgu ręki. Jeśli zdarzy się, że został zgubiony lub skradziony, znajomość kodu jest niezbędna, aby móc go wyśledzić online i zablokować.

Znajomość kodu IMEI jest bardzo ważna dla aby móc zgłosić nasz telefon w przypadku kradzieży, aby inne osoby nie mogły z niego korzystać. Jest to również dobry środek bezpieczeństwa, ponieważ gdybyśmy byli aktywni i zaangażowani w przestępstwo, moglibyśmy się w to zaangażować. Może nawet pomóc Ci dowiedzieć się, z której firmy pochodzi Twój telefon komórkowy.

Warto również wiedzieć, czy został zgłoszony lub zablokowany, w przypadku, gdy został zablokowany ze względów bezpieczeństwa i chcemy poprosić o odblokowanie telefonu komórkowego. Zaleca się zawsze przechowywać numer w bezpiecznym miejscu.