Skip to content

Jak utworzyć skrót do Facebooka w systemie Windows 10? – Miej to pod ręką!

23 de grudzień de 2021

Jedną z najlepszych sieci w Internecie do spędzania czasu jest sieć Facebook. Możesz także dzielić się z innymi ludźmi i osiągnąć więcej socjalizacji, nawet jeśli jesteś na odległość. Biorąc pod uwagę liczbę urządzeń z dostępem do internetu, które istnieje dzisiaj, twórcy Facebooka szukali sposobu na wyprowadzenie sieci na zewnątrz kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami.

Było to możliwe dzięki serwisowi Facebook, z którego można korzystać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Obecnie istnieje nawet program Facebook na komputery. Wkrótce pokażę jak utwórz skrót do Facebooka w Windows 10 i jeszcze kilka rzeczy związanych z tematem.

Jak szybciej uzyskać dostęp do aplikacji lub folderu na komputerze?

Osoby, które mają komputer z wieloma plikami lub komputer, który jest nieco powolny, zastanawiają się, w jaki sposób dostęp do programu jest szybszy. To, co musisz zrobić, aby uzyskać szybszy dostęp do programu lub folderu w systemie operacyjnym Windows 10, to utwórz skrót do programu lub z folderu.

Skróty można umieszczać na pulpicie komputera, a te po dwukrotnym kliknięciu, natychmiast otwórz ten folder lub ten program. Jednak to samo dzieje się z programem społecznościowym Facebook. Ale można utworzyć nie tylko skrót do programu, ale także skrót do strony internetowej.

Jak stworzyć ikonę aplikacji Facebook?

Wcześniej mówiliśmy, że z Windows 10 możesz utwórz skrót do programu Facebook, a także ikona skrótu lub strony internetowej. Ikona aplikacji Facebook jest niezwykle prosta do zrobienia. Nawiasem mówiąc, coś takiego można zrobić z programu i z sieci Facebook.

W kolejnych dwóch podtematach tego artykułu pokaże, jak zrobić ikonę Facebooka z aplikacji komputerowej i Facebook Web.

Dzięki aplikacji komputerowej

Z Aplikacja komputerowa systemu Windows 10 wszystko jest prostsze i prawie absolutnie nic nie należy robić. Teraz zwróć uwagę na następujące wskazówki:

 1. Uruchom komputer
 2. Naciśnij ikonę szkło powiększające na pasku zadań
 3. W tym pasku wyszukiwania wpiszesz słowo „Facebook”
 4. Z wyników, które się pojawią, najedziesz myszką na pierwszy, który z pewnością będzie programem
 5. Kliknij prawym przyciskiem na ten wynik
 6. Wybierz opcję „Otwórz lokalizację pliku”
 7. W folderze, do którego Cię wyśle, poszukaj pliku EXE, który otwiera program Facebook
 8. Gdy go znajdziesz, kliknij prawym przyciskiem myszy i skopiuj plik
 9. Teraz przejdź na pulpit i wklej skopiowany plik jako skrót

logo Facebooka

Teraz to wszystko, co musisz zrobić umieścić ikonę Facebooka z aplikacją komputerową dla systemów operacyjnych Windows 10.

W sieci na Facebooku

Są osoby, które nie mają programu Facebook na swoim komputerze, ponieważ ich wersja systemu Windows nie jest kompatybilna z komputerem Facebook. Muszą uciekać się do utwórz skrót do strony Sieć, aby korzystać z sieci społecznościowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zobacz, jak to się robi:

 1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome
 2. Wejdź na stronę Facebooka
 3. Zaloguj się na swoje konto
 4. Kliknij ikonę 3 kropek
 5. Przejdź do opcji „Więcej narzędzi”
 6. W opcjach, które zostaną wyświetlone, wybierz tę, która mówi „Utwórz skrót”
 7. Na koniec kliknij „Utwórz” i wszystko będzie gotowe

Aby sprawdzić, czy skrót został pomyślnie utworzony, możesz przejść do pulpitu komputera, znaleźć go i przejść do jego otwarcia. Po sprawdzeniu, czy wszystko jest w porządku, jeśli chcesz, możesz iść do tworzyć skróty z innych witryn które często odwiedzasz.

Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że po zakończeniu całego procesu skrótów na Facebooku dobrze byłoby nauczyć się blokować zaproszenia do znajomych. Zatem, nie dostaniesz tych irytujących powiadomień próśb od innych osób.

Jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć skrót do Facebooka na swoim komputerze?

Facebook na komputerze

Jak utworzyć skrót do Facebooka na komputerze, pokażemy w dwa procedury powyżej i nie musimy już o tym rozmawiać. Teraz pokażemy, jak utworzyć skrót do Facebooka na telefonie komórkowym.

Utwórz skrót na telefonie komórkowym za pomocą aplikacji

Skróty aplikacji mobilnej Facebook bardzo różnią się od skrótów umieszczonych na komputerach. Dlatego musisz zwróć uwagę na następny proces:

 1. Otwórz aplikację Facebook
 2. Wprowadź ustawienia aplikacji
 3. Przejdź do sekcji „Ustawienia / Prywatność”
 4. Przejdź do paska skrótów
 5. Na koniec zdecyduj, których skrótów chcesz użyć i wszystko będzie gotowe

Jak przypiąć aplikację Facebook do paska zadań komputera z systemem Windows 10?

Przypinanie aplikacji Facebook do paska zadań Windows jest po prostu łatwe. Tylko musisz iść do biurka, znajdź skrót programu, kliknij go lewym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Przypnij do paska zadań”.

dołącz do naszego kanału telegram