Skip to content

Jak utworzyć skrót, aby zamknąć lub ponownie uruchomić mój komputer z systemem Windows 10 (przykład)

4 de marzec de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak utworzyć skrót do zamykania lub ponownego uruchamiania komputera z systemem Windows 10 w kilku krokach. Możesz utworzyć skrót do pulpitu, paska zadań lub przypiąć go do początku, aby od tego Dostęp można wyłączyć, ponownie uruchomić, zawiesić lub hibernować komputer.

Inną opcją jest ustawienie licznika czasu na komputerze, aby wyłączał się o określonej godzinie.

Komputer można wyłączyć na kilka sposobów. Klasycznym jest pójście do „Początek”A następnie kliknij ikonę zamykania, aby wyświetlić różne opcje. Istnieją jednak inne metody:

  • Jeśli naciśniesz Alt + F4, służy to nie tylko do zamykania wszelkiego rodzaju okien. Ale służy również do wyłączenia sprzętu.
  • Jeśli naciśniesz Windows + L. Możesz zamknąć lub zablokować sesję iz tego miejsca wyłączyć sprzęt.
  • Możesz także użyć klucza Windows + R. i użyj poleceń, które zobaczysz poniżej, aby wyłączyć komputer.

Ale zobaczymy sposób, aby zostawić te ikony tam, gdzie chcemy, i po prostu je dwukrotnie kliknąć, zrób to, co chcemy wyłącz, uruchom ponownie, wstrzymaj lub hibernuj nasz komputer z systemem Windows 10.

Dzięki temu prostemu, praktycznemu i szybkiemu samouczkowi będziesz mógł w ciągu kilku minut mieć wszystkie ikony do wykonywania czynności, o których wspomnieliśmy powyżej, nie tylko na pulpicie. Ale możesz też dodać je do menu aplikacji lub na pasku zadań.

Utwórz skrót do wyłączenia, wstrzymania ponownego uruchomienia lub hibernacji systemu Windows 10

Pierwszym krokiem jest utworzenie skrótu. Jest to dość łatwe, ponieważ wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie i możemy zobaczyć, jak wyświetla się menu kontekstowe.

Następnie musisz kliknąć miejsce, w którym jest napisane „Nowy„A potem w”Dostęp bezpośredni”. Tutaj będziemy musieli napisać następujące polecenia w zależności od tego, do czego chcesz utworzyć ten skrót:

  • Wyłączyć: shutdown -s -t 0
  • Uruchom ponownie: shutdown -r -t 0
  • Wycofać się: shutdown -l -t 0
  • Wstrzymaj / hibernuj: rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0

Musisz wziąć to pod uwagę, jeśli komputer ma wyłączoną hibernację. Wtedy zostanie zawieszony. Oczywiście, jeśli masz aktywowaną hibernację, zrobi to.

Po wpisaniu polecenia widzimy, że prosi nas o nadanie nazwy skrótowi, który mamy zamiar utworzyć. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się dodać polecenie „Uruchom ponownie„Idealnie, nazwa wspomnianego skrótu to”Restart„Lub Podobnie.

Naciskamy koniec i po dwukrotnym kliknięciu ikony komputer uruchomi się ponownie, tak jakbyśmy robili to z menu „Początek”.

Zaprogramowanie komputera do wykonywania zadań, takich jak wyłączanie, może być bardzo przydatne, aby zająć się nim i chronić informacje w przypadku, gdy zapomnisz go zamknąć samodzielnie. Innym poleceniem, które możesz ustawić, jest zaprogramowanie komputera do automatycznego zamykania aplikacji.

tapeta z niebieskim oknem

Jak utworzyć skrót do zamykania, restartowania, wstrzymaj system Windows 10

Skróty domyślnie pozostaną z ikoną, która nie wygląda dokładnie tak, jak powinna. Musimy więc zmienić te ikony, żeby trochę je spersonalizować iw ten sposób znacznie łatwiej je rozróżnić na pulpicie.

  • Aby móc to zrobić, musimy kliknąć je prawym przyciskiem myszy, a następnie w menu kontekstowym kliknąć „Nieruchomości”.
  • Teraz musimy naciskać na „Zmień ikonę„I widzimy, że otwiera się małe okno z dużą różnorodnością ikon. Tutaj możesz wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba. Najlepiej byłoby znaleźć taki, który jest powiązany z akcją wykonywaną przez skrót.

Możesz także dodać te skróty do menu Start. W tym celu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy wspomniane skróty, a następnie wybrać opcję „Zakotwicz na starcie”. W ten sposób możemy użyć tych samych ikon do zamknięcie, ponowne uruchomienie, wstrzymanie lub hibernacja komputer z sekcji aplikacji.

W ten sposób możesz w bardzo prosty sposób utworzyć skrót, aby wyłączyć lub ponownie uruchomić mój komputer z systemem Windows 10.

dołącz do naszego kanału telegram