Skip to content

Jak utworzyć obraz systemu w Windows 7 i 10?

30 de czerwiec de 2023

Kiedy mówisz o obraz systemu operacyjnegoTo jest kopia zapasowa każdy z dane Okna (pliki, programy itp.). Kopie zapasowe są niezbędne w przypadku uszkodzenia niektórych plików oprogramowania lub awarii dysku twardego. W tym poście wyjaśnimy Jak utworzyć obraz systemu operacyjnego Windows.

Obecność wirusa na komputerze może spowodować przywrócenie wszystkich danych; dzięki temu obrazowi wyzdrowiejesz zawartość komputera.

Podczas przywracania komputera z obrazu nie ma możliwości indywidualnego wybrania elementów do przywrócenia. Trzeba to podkreślić każdy z bieżących programów systemowych, ustawień i plików jest zastępowany zawartością obrazu systemu.

Ta kopia zapasowa zdecydowanie zawiera wszystko. Począwszy od instalacji systemu operacyjnego i jego konfiguracji, wszystkich zainstalowanych programów, aplikacji znajdujących się w systemie Windows. Oczywiście nie pomija własnych plików, zdjęć i filmów, oprócz każdej z zainstalowanych partycji.

Obrazy systemu operacyjnego są bardzo prosta używanie. Może z niego korzystać osoba bez zaawansowanej wiedzy na ten temat. Ten obraz ma nie tylko główną funkcję „kopii zapasowej”, ale także umożliwia klonowanie dysków w systemie Windows 10.

Musisz się upewnić że podczas tworzenia obrazu systemu operacyjnego na komputerze masz którykolwiek z tych elementów.

 • USB
 • Zewnętrzny dysk twardy
 • puste DVD.

Ważne jest, aby każde z tych narzędzi pamięci masowej miało taką samą pojemność jak komputer. Na przykład, jeśli Twój komputer ma zajęte 642 GB, aby zainstalować obraz tego systemu, niezbędny jest zewnętrzny dysk twardy o takiej pojemności. Jeśli to, czego zamierzasz użyć, to płyta DVD, musi ona również zawierać tę zawartość, aby pomieścić całą tę przestrzeń.

Jak utworzyć obraz systemu operacyjnego Windows 7 PC | 10

 1. przejdź do przycisku „początek” i klikasz. Ty wybierasz „panel sterowania”.
 2. Kiedy wybierzesz „System bezpieczeństwa”klikasz „Zrób kopię zapasową komputera”. Kopia zapasowa i przywracanie zostaną otwarte.
 3. Po lewej stronie panelu sterowania kliknij „Utwórz obraz systemu”. Konieczne jest posiadanie franczyz administracyjnych, ponieważ Windows prosi o to podczas tworzenia obrazu systemu. Wpisz hasło administratora po wyświetleniu monitu przez system Windows.
 4. W zależności od materiału, którego kopię zapasową chcesz utworzyć, wybierz go, aby zainstalować obraz systemu. Masz możliwość zainstalowania go na osobnym dysku, USB, zewnętrznym dysku twardym lub DVD. Wybierz go i kliknij „Następny” kontynuować.
 5. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć „Początek” i rozpocznie się tworzenie obrazu systemu.

Przed zainstalowaniem systemu operacyjnego możesz podzielić dysk twardy na partycje w różnych fragmentach. Odbywa się to przy użyciu tylko dysku instalacyjnego. Na przykład masz 3 partycje.

 • O: system operacyjny
 • B: Dokumenty, dane
 • C: Multimedia, wideo, filmy, muzyka.

Jeśli przystąpisz do instalacji systemu operacyjnego w osobnych częściach, możesz uzyskać wiele korzyści. Między nimi.

 1. Jeśli ponownie zainstalujesz system, by nie wychodzili dotknięty dane i informacje zawarte w każdej dystrybucji.
 2. Jeśli Twój komputer jest zainfekowany wirusem i przeprowadzasz formatowanie dysku systemowego, nie spowoduje dalszych problemów.
 3. Zwiększa możliwości Twojego systemu szybki i użyteczny.
 4. Zmniejszy dezintegrację plików na dysku.

dołącz do naszego kanału telegram