Skip to content

Jak utworzyć lub utworzyć tabliczkę mnożenia w arkuszu kalkulacyjnym programu Excel

3 de kwiecień de 2021

Tabliczka mnożenia jest jedną z najważniejszych podstaw metody świat matematykiDlatego posiadanie odpowiedniego narzędzia do tworzenia ich w prosty sposób jest niezbędne.

W ten sposób jeden z plików najlepsze sposoby tworzenia tabliczki mnożenia, odbywa się za pomocą arkuszy kalkulacyjnych. W związku z tym Excel jest jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, do których masz łatwy dostęp.

Ponadto narzędzia zintegrowane z tym programem umożliwiają tworzenie niezliczonych sposobów organizowania danych i informacji.

Dlatego pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby nauczyć się, jak to zrobić lub utwórz tabliczkę mnożenia w arkuszu programu Excel. Aby nie przegapić wspaniałych korzyści, jakie ten program ma do zaoferowania.

Czy można utworzyć tabliczkę mnożenia w arkuszu kalkulacyjnym Excel?

Excel jest jednym z najczęściej używanych narzędzi oprogramowania biurowego na całym świecie, ponieważ ta usługa umożliwia wykonanie wszelkiego rodzaju obliczenia porównawcze i matematykę w prosty i praktycznie natychmiastowy sposób, tworząc w niej arkusze kalkulacyjne.

Dlatego nie jest zaskakujące, że wiele osób korzysta z funkcji tego program do podjęcia administracji z różnych obszarów w domu lub pracy, możliwe jest nawet utworzenie listy budżetu rodzinnego za pomocą Excela. Zatem utworzenie tabliczki mnożenia w arkuszu kalkulacyjnym tego programu jest dla porównania prostym zadaniem.

Tak więc, wyjaśniając, że możliwe jest utworzenie lub zrobić tabliczkę mnożenia w arkuszu kalkulacyjnym ExcelJedyną rzeczą, o której powinieneś pamiętać podczas jego tworzenia, jest to, że potrzebujesz dobrego wykorzystania wskaźnika na swoim komputerze.

Więc to tworzenie tabliczki mnożenia jest to niezwykle proste, po prostu upewnij się, że postępujesz zgodnie z naszymi instrukcjami i bądź cierpliwy, jeśli nie masz dużego doświadczenia w korzystaniu z tego programu.

Jak zrobić lub stworzyć tabliczkę mnożenia w arkuszu kalkulacyjnym Excel?

Więc pierwszy z kroki, aby zrobić tabliczkę mnożenia polega na otwarciu programu Excel, zainstalowanego na komputerze lub dostępnego online w pakiecie Microsoft Office. Tam musisz zdefiniować, do jakiej liczby utworzysz tabliczkę mnożenia, chociaż zwykle jest to liczba dziesięć.

Drugi krok jest prosty, musisz umieścić w komórce B1 liczbę 1, aw komórce C1 liczbę 2. Podobnie, w komórce A2 umieścisz liczbę 1, a A3 liczbę 2. Następnie, wybierając obie komórki, rozszerzasz pole w prawym dolnym rogu zakres do liczby 10. Musisz zrobić ten krok zarówno w rzędzie, jak iw kolumnie.

Następnie musisz wprowadzić odpowiednią formułę w komórce B2, aby przeprowadzić niezbędne obliczenia, wspomniana formuła to: = $ A2 * B $ 1 i ustawiasz funkcję. Na koniec musisz rozszerzyć zakres tej komórki do komórki K11, aby funkcja obejmują całą tabliczkę mnożenia w programie Excel.

laptop z excelem

Co można zrobić lub stworzyć w programie Excel?

Excel jest jednym z najlepsze programy do tworzenia arkuszy kalkulacyjnychdlatego jest jednym z najlepszych narzędzi do rzetelnego i wydajnego wykonywania wszelkiego rodzaju obliczeń, porównań i uzyskiwania informacji z porównania danych przeprowadzanego przez ten serwer.

Dlatego możliwości tego, co możesz zrobić lub stworzyć w Excelu, są ograniczone tylko twoją wyobraźnią i umiejętnością korzystania z funkcje obliczeniowe dostępne w tym programie. Cóż, chociaż jest to prosta w obsłudze platforma, sekret pełnego działania tego programu tkwi w odpowiednim wykorzystaniu jego komórek.

Tak więc te komórki umożliwiają wprowadzanie danych, które zostaną pogrupowane w kolumnach i wierszach tworzących arkusz kalkulacyjny tego narzędzia. Więc później możesz dodać te dane, tworzyć wysoce wizualne wykresy, gotowe porównania i oczywiście utwórz tabliczkę mnożenia za pomocą tych narzędzi dostępnych w programie Excel.

dołącz do naszego kanału telegram