Skip to content

Jak utworzyć i włączyć konto administratora w systemie Windows 10 — Naucz się nadawać uprawnienia

18 de grudzień de 2021

Jeśli korzystasz z komputerów z systemem operacyjnym Windows od dłuższego czasu, to jesteśmy absolutnie pewni, że niejednokrotnie miałeś kontakt z postacią Administratora Urządzenia. Prawda jest taka, że ​​wśród różnych kont, które możemy włączyć na tych komputerach, jedno z nich: utwórz konto administratora w systemie Windows 10. Oznacza to, że osoba, która może modyfikować różne aspekty komputera według własnych upodobań.

Różnica między Administratorem a innymi użytkownikami polega na tym, że to nie masz ograniczeń co do swoich możliwości w systemie Windows. Dlatego chcemy Cię nauczyć, jak aktywować konto tego typu w Windows 10. Akurat tak się składa, że ​​w najnowszej wersji Windowsa okazuje się, że zarządzanie kontami Administratora nie jest takie proste i właśnie z tego powodu chcemy pokazać, jakie rozwiązania masz na wyciągnięcie ręki.

Jak włączyć użytkownika administratora w systemie Windows 10?

W nowszych wersjach systemu Windows, jak powiedzieliśmy, Administrator nie pojawia się w widoku jak w poprzednich. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że tworząc konto administratora, musisz wybrać hasło i zachować je w bezpiecznym miejscu, abyśmy go nie zapomnieli lub ktoś inny miał do niego dostęp. Ten tryb administratora pomoże nam również automatycznie poprawić lub naprawić błędy systemu Windows 10.

Jeśli więc chcemy utworzyć konto administratora w systemie Windows 10, musimy wykonać co do litery następujące kroki:

  • Zaloguj się do systemu Windows w normalny sposób, używając konta, którego zawsze używasz
  • Następnie naciśnij kombinację klawiszy Windows + R
  • Otworzy się nowe okno o nazwie Uruchom, umożliwiające bezpośrednie otwieranie programów, plików i folderów.
  • W tym polu wpisz następujące polecenie „lusrmgr.msc” lub „control userpasswords2” tylko wtedy, gdy masz system Windows 10 Home
  • Gdy to zrobisz, pojawi się nowy panel, ten dla menedżera profili użytkowników systemu Windows 10.
  • Zobaczysz wszystkich Użytkowników zapisanych na tym konkretnym komputerze i który z nich lub który z nich jest Administratorem grupy
  • Możesz wprowadzić użytkownika, którego chcesz dokonać modyfikacji, które uważasz za konieczne
  • Przejdź do Ogólne, aby wyświetlić główne opcje
  • Musisz poszukać pola Wyłączone konto i odznaczyć je
  • Następnie kliknij Zastosuj i OK, aby zakończyć

Musisz brać pod uwagę w taki sam sposób, w jaki zawsze masz możliwość dostępu do panelu Konta użytkownika. Dzięki temu w ciągu jednej sekundy będziesz wiedzieć, którzy są wszystkimi użytkownikami systemu, a którzy z nich są Administratorami. Jeśli chcemy uzyskać dodatkową pomoc dotyczącą tworzenia jednego z tych kont, możemy wejść do pomocy technicznej firmy Microsoft

użytkownik logujący się do systemu Windows jako użytkownik

Zalety konta administratora

W przeciwieństwie do zwykłych kont, a nawet tych ze specjalnymi uprawnieniami, konta administratora w systemie Windows 10 nie są w żaden sposób regulowane, ale pozwalają nam uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych poświadczeń dotyczących ogólnego zarządzania systemem operacyjnym.

W ten sam sposób musisz pamiętać, że jeśli w dowolnym momencie chcesz ponownie dezaktywować konto, masz możliwość zrób to, postępując zgodnie z samouczkiem w odwrotnej kolejności, choć w tym przypadku za pomocą polecenia „net user administrator / active: no.” I możemy również zmienić nazwę użytkownika z panelu sterowania.

Ogólnie można powiedzieć, że profil Administratora to rozwiązanie, z którego korzysta wielu użytkowników, gdy są w potrzebie dokonywać wewnętrznych korekt systemu, usuwać lub usuwać pliki, modyfikować ich wartości, uruchamiać określone programy podczas uruchamiania systemu Windows, których nie można używać jako standardowy użytkownik, między innymi.

Jakoś moglibyśmy powiedzieć, że ta sekcja działa jako klucz główny Dzięki temu mamy dostęp do różnych sekcji systemu operacyjnego, które w innym przypadku byłyby oczywiście całkowicie nieosiągalne. A najlepsze jest to, że unikamy wiadomości i powiadomień o zagrożeniach.

dołącz do naszego kanału telegram