Skip to content

Jak utworzyć formularz w programie Microsoft Excel do wprowadzania danych (przykład)

11 de marzec de 2021

Istnieje sposób na zarządzanie danymi w Excelu w bardziej uporządkowany sposób i to za pomocą formularzy. Są bardzo przydatne, ponieważ pomaga użytkownikowi końcowemu nie popełniać błędów podczas rejestrowania danych. Tworzenie formularza w programie Microsoft Excel do wprowadzania danych jest łatwe, znając niezbędne narzędzia.

Co to jest formularz Excel?

Formularze w programie Excel to metoda Służy do rejestrowania informacji w arkuszach kalkulacyjnych. Są bardzo przydatne, aby uniknąć błędów, ponieważ włączenie elementów selekcji może uprościć zadanie dodawania informacji do pliku Excel.

Istnieją trzy rodzaje formularzy, formularze danych, arkusze kalkulacyjne z kontrolkami formularzy i formularze użytkownika w VBA.

formularze danych

To jest narzędzie lub domyślna opcja programu Excel. Można przechwycić jeden lub więcej rekordów. Za pomocą formularza danych możesz wyświetlić użytkownikowi tylko informacje o wierszu całej tabeli.

Jeśli na przykład komórka zawiera formułę, zostaje ona zachowana, ponieważ nie można jej zmodyfikować za pomocą formularza. Zostanie wyświetlony tylko końcowy wynik obliczeń i użytkownik nie będzie mógł tego zmienić.

Arkusze kalkulacyjne połączone z kontrolkami formularzy

Nie musisz wiedzieć, jak programować, aby tworzyć tego typu formularze. the kontrolki formularzy są wprowadzane bezpośrednio do arkusza kalkulacyjnego. Kontrolki nadal tworzą wartości logiczne.

To prosty sposób na zaimplementowanie formularza w Excelu, ponieważ tylko kontrolki są dodawane do arkusza. Możesz dodać pola kombi, przyciski, pola wyboru, przycisk opcji, etykiety, praktycznie każdą kontrolkę należącą do VBA.

formularze użytkownika w VBA

Są to znane elementy UserForm języka Visual Basic. Jest to najbardziej graficzny sposób przedstawienia formy i są tworzone z edytora VBA. Tworzy się je w prosty sposób, przeciągając kontrolki na formularzu i organizując go.

Też mam pewien poziom złożoności ponieważ może być konieczne posiadanie wiedzy programistycznej, aby było to optymalne. Pewne jest to, że jego wdrożenie oszczędza więcej niż ból głowy.

Jak stworzyć formularz w programie Microsoft Excel do wprowadzania danych?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest włączyć opcje harmonogramu na wstążce na wypadek, gdyby nie była aktywna. Aby go aktywować, kliknij Pliki (skrót Alt + A), a następnie Opcje.

  • Wybierz opcję dostosuj wstążki aw drugim polu aktywuj pole Harmonogram.
  • W opcjach programatora wybierz opcję Visual Basic.
  • Wybierz menu Wstaw i kliknij Opcja UserForm.

utwórz formularz w programie Microsoft Excel

  • Dodaj potrzebne kontrolki do formularza. Najlepszym sposobem dodania jest kliknięcie ich i przeciągnięcie do formularza, w którym chcesz go umieścić. Dodaj tyle, ile potrzebujesz takie jak etykiety do identyfikacji, pola tekstowe, w których użytkownik wprowadzi dane, listy, pola wyboru, przyciski opcji, paski przewijania lub przyciski. Możesz dodać więcej kontrolek, ale zazwyczaj są one najczęściej używane.
  • Po wprowadzeniu danych przez użytkownika do formularza są one zapisywane w arkuszu Excel. Ale aby to się spełniło, musi zaprogramować przycisk do wykonania akcji.
  • Kod używany do rejestracji jest prosty, to tylko jedna linia kodu na rejestr.

Arkusze robocze („Arkusz1”). Zakres („A1”). Wartość = Ja.TextBox1.Value

Ten wiersz wskazuje, że wartość dodana w polu tekstowym o nazwie TextBox jest równe wartości komórki A1 znalezione na Sheet1. Musisz zastosować tę samą formułę dla każdego pola, które chcesz umieścić w formularzu, chociaż może się ona nieznacznie różnić w zależności od typu kontrolki.

dołącz do naszego kanału telegram