Skip to content

Jak utworzyć folder na Dysku Google z moimi zdjęciami ze Zdjęć Google

28 de grudzień de 2021

Jak można się spodziewać, jedną z rzeczy, które najczęściej przechowujemy w naszych telefonach, są zdjęcia. To dlatego, że zawierają dobre czasy że żyliśmy i które przywołują wspomnienia, dlatego trzeba je dobrze chronić.

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na to jest system tworzenia kopii zapasowych który ma aplikację Zdjęcia należącą do Google, ale będziesz także mógł zapisać te ważne pliki na Dysku, więc pokażemy Ci, jak możesz to zrobić w prosty sposób.

Co należy zrobić, aby utworzyć nowy folder plików na Dysku?

Jak być może już wiesz, Dysk zawiera wiele usług, dzięki którym możesz wykonywać wiele zadań biurowych. Możesz także połączyć to wspaniałe narzędzie z innymi aplikacjami, aby zapisywać ważne informacje w chmurze Dysku.

Abyś mógł osiągnąć wykonaj kopię zapasową swoich zdjęćNajpierw musisz utworzyć folder na Dysku Google i możesz to zrobić w ten sposób, niezależnie od tego, czy wypróbujesz go z komputera, czy z telefonu komórkowego.

Z Twojego komputera i strony internetowej

Abyś zrobił nowy folder na Twoim Dysku będziesz musiał wejść z aplikacji, która jest na twoim pulpicie lub w przypadku awarii przejdziesz do Dysku z Google Chrome. Teraz, gdy wejdziesz na Dysk, masz dwa sposoby na utworzenie nowego folderu.

Jednym z nich jest kliknięcie +, który znajduje się w lewym górnym rogu, tam zobaczysz przycisk „Folder”. Po kliknięciu folderu zostanie on utworzony tylko po to, abyś mógł przenieść tam pliki w folderze. Sam musisz to nazwać chcesz do nowego folderu.

Innym sposobem jest kliknięcie „Mój dysk”, tam również zobaczysz przycisk „Nowy folder”. W ten sam sposób, kiedy go naciśniesz, możesz nazwij folder które właśnie stworzyłeś.

Dzięki aplikacji mobilnej

Z aplikacji telefonu możesz także tworzyć nowe foldery na Dysku, na urządzeniach z systemem iOS i Android proces jest taki sam. Wejdź do aplikacji Dysk Google, tutaj zobaczysz ikonę „Dodaj nowy” w prawym górnym rogu. Tutaj idź do wybierz nową opcję folderu a następnie wpiszesz nazwę do folderu, abyś mógł go łatwo zidentyfikować.

Jak dołączyć pliki Zdjęć Google do nowego folderu?

Aby można było przesyłać pliki z aplikacji Zdjęcia Google do folder na Dysku nie będziesz miał problemów bo z wersji webowej i aplikacji będziesz mógł to zrobić w kilku prostych krokach.

zdjęcia logo google

Jeśli jesteś ze swojego komputera, musisz wejdź do Zdjęć Google. Gdy tam będziesz, zacznij wybierać zdjęcia i filmy, które chcesz dodać do nowego folderu. Po ich zaznaczeniu klikniesz trzy punkty w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Pobierz”.

Te zaznaczone pliki zostaną pobrane w folderze skompresowanym lub .zip. Po zakończeniu pobierania będziesz rozpakuj zdjęcia. Teraz wejdziesz na Dysk Google i otworzysz folder, który przed chwilą utworzyłeś. Gdy to zrobisz, zaznaczysz zdjęcia, które chcesz przesłać, i przeciągniesz je do tego folderu.

Za kilka minut zdjęcia i filmy, które oznaczyliśmy, zostaną przesłane i będą już w tym bezpieczne folder na dysku google. Należy zauważyć, że wykonanie tej czynności nie jest konieczne, ponieważ jedyne, co zamierzasz osiągnąć, to podwoić wagę miejsca na swoim koncie Google, więc zaleca się, abyś tego nie robił.

Jak wygląda procedura dodawania, usuwania i ukrywania zawartości folderu na Dysku?

Gdy już wiesz, co musisz zrobić, aby dodać pliki do folderu na Dysku, możesz chcieć wiedzieć jak wykonać inne czynności w folderze Dysku Google jak usuwać, dodawać i ukrywać pliki w tym folderze.

fizyczny album ze zdjęciami

Po pierwsze, musisz wejść do folderu gdzie chcesz wprowadzić te zmiany. Jeśli zamierzasz usunąć plik, najpierw zaznaczysz go jednym kliknięciem. W tym samym pasku, który ma nazwę folderu, zobaczysz kosz na śmieci, więc po jego naciśnięciu będziesz mógł go usunąć.

Jeśli chcesz dodać nowy plik do Dysku Google będziesz miał na to dwa sposoby. Jednym z nich jest przeciągnięcie pliku do folderu, do którego chcesz go przesłać. Innym sposobem jest kliknięcie „+ Nowy” po lewej stronie ekranu, tutaj zobaczysz opcję „Prześlij pliki”. Teraz otworzy się eksplorator plików i wybierzesz pliki do przesłania.

Dysk Google nie ma funkcji ukrywania plików w folderach, ponieważ ta usługa ma być do użytku osobistego i nikt nie będzie miał dostępu do plików. Dlatego nie masz możliwość ukrycia plików z folderów.

dołącz do naszego kanału telegram