Skip to content

Jak utworzyć dysk odzyskiwania i naprawy systemu w systemie Windows 10?

10 de marzec de 2021

Gdy występują problemy w systemie Windows 10 i nie można go poprawnie uruchomić, powinniśmy utworzyć dysk odzyskiwania w celu naprawy systemu operacyjnego. Jeśli chcesz wiedzieć Jak utworzyć dysk odzyskiwania systemu i naprawy w systemie Windows 10? zwróć uwagę na ten artykuł, ponieważ oferuje on realne rozwiązanie.

Jak utworzyć dysk odzyskiwania systemu i naprawy w systemie Windows 10?

Istnieją błędy, które wpływają na produktywność systemu operacyjnego Windows 10. W konsekwencji obniża produktywność i uniemożliwia normalne użytkowanie sprzętu. W takich okolicznościach należy skorzystać z alternatywy, która ułatwi przywrócenie systemu.

Oto wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o dyskach do naprawy i odzyskiwania systemu oraz o metodzie tworzenia dysku naprawczego w celu usunąć wszelkie usterki co uniemożliwia normalne uruchamianie systemu Windows 10.

Przed rozpoczęciem może być konieczne aktywowanie środowiska ratunkowego Windows WinRe. Bez zbędnych ceregieli kontynuujemy ten przewodnik.

Co to jest dysk naprawczy i odzyskiwania?

Dysk naprawy i odzyskiwania to dysk zewnętrzny, na którym znajduje się kopia pliku system operacyjny i sterowniki, które zostały zainstalowane na komputerze. Ten dysk umożliwia przywrócenie poprzedniego stanu komputera podczas naprawy lub resetowania systemu.

W związku z tym system Windows 10 oferuje narzędzie do naprawy i odzyskiwania, które można przechowywać na urządzeniu USB; to się nazywa „Dysk odzyskiwania”. Możliwe jest również użycie napędu CD lub DVD i jest ono określane jako „dysk naprawy systemu”.

Do czego służy dysk naprawczy i odzyskiwania?

Dysk naprawczy i odzyskiwania służy do naprawy błędów i ponownej instalacji systemu z wersji ogólnej, która nie będzie zależała od żadnego użytkownika ani skojarzonego konta, co pozwala uniknąć pobierania i instalowania systemu Windows 10 od zera. Z napraw dysk i odzyskiwania możliwe jest przywrócenie komputera lub utworzenie kopii zapasowej.

Utwórz dysk naprawy i odzyskiwania systemu operacyjnego Windows 10

Przed utworzeniem dysku odzyskiwania należy uzyskać pamięć USB, która ma 16 giga bajtów minimum przestrzeni. Proces jest podobny do tworzenia bootowalnego USB za pomocą Rufusa i zalecamy również wykonanie kopii zapasowej danych na Pendrive przed rozpoczęciem.

To urządzenie pamięci pomoże Ci utworzyć plik napraw dysk i odzyskiwanie systemu Windows 10.

Komputery z systemem Windows 10

Pierwsze kroki

Początkowo musisz przejść do menu Start i na klawisz Windows typu klawiatura „Dysk odzyskiwania”. Zobaczysz dwie opcje, aby wybrać „Utwórz dysk odzyskiwania”. Następnie otworzy się okno, do którego musisz przyznać uprawnienia administratora, aby móc korzystać z aplikacji.

W związku z tym możesz postępować zgodnie z procedurą z poziomu interfejsu dynamicznego. Tam musisz wybrać rodzaj jednostki. Musisz wybrać opcję „Utwórz kopię zapasową plików systemowych” i kliknij przycisk „Dalej”.

Użyj pamięci USB

Interfejs poprosi o podłączenie pamięci USB i jednocześnie ostrzeże, że musi to mieć co najmniej 16 GB dostępnej przestrzeni. Dane, które urządzenie zawiera w tym momencie zostaną usunięte, dlatego przed skorzystaniem z Pendrive’a, na którym będzie przechowywana kopia systemu, należy zachować ostrożność.

Usuń dane z pamięci USB

Gdy tylko podłączysz pamięć USB, interfejs ostrzeże Cię, że wykona usunięcie danych w celu nadpisania dysku przywracania. Musisz więc nacisnąć przycisk „Stwórz” aby potwierdzić i rozpocząć proces tworzenia płyty.

Proces tworzenia dysku naprawy systemu w systemie Windows 10

Po rozpoczęciu procesu tworzenia dysku naprawy i odzyskiwania należy poczekaj kilka minut dopóki interfejs nie wskaże, że dysk został pomyślnie utworzony. Następnie należy rozwiązać problemy, które doprowadziły do ​​tej metody odzyskiwania.

Powyższy proces jest specjalnie przeznaczony dla jednostki pamięci zawierającej system operacyjny, ale istnieje również możliwość naprawy uszkodzonego zewnętrznego dysku twardego i odzyskania informacji.