Skip to content

Jak utworzyć czat Viber, w którym nie można pobierać obrazów (przykład)

27 de luty de 2021

Dzisiaj, przy tak wielu aplikacjach, które istnieją na rynku technologicznym dla naszych smartfonów, konieczne jest posiadanie bezpieczeństwa. A kiedy mówimy o bezpieczeństwie, mamy na myśli prywatność, którą te aplikacje zapewniają swoim użytkownikom.

Dlatego gdy szukamy aplikacji, które nam na to pozwalają zadzwonić, oprócz wysyłania wiadomości z dowolna forma, musimy wiedzieć, jak szanują prywatność swoich klientów.

Obecnie prezentuje się aplikacja Viber, której mocną stroną jest bezpieczeństwo informacji obsługiwanych tam przez miliony użytkowników. Wynika to z tego, co dzieje się z innymi aplikacjami podobnymi do Viber, gdzie prywatność czasami budzi wątpliwości.

Wszystko to skłoniło Viber do poinformowania swoich użytkowników, że gwarantują bezpieczeństwo prywatne rozmowyRównież, że rozmowy, które prowadzą, należą do nich i nikogo innego.

Oczywiście polityka prywatności doprowadziła ją do wprowadzenia zmian na platformie, które gwarantują bezpieczeństwo informacji obsługiwanych przez jej klientów. Niektóre z nich wymienimy poniżej.

Viber nie widzi twoich czatów osobistych ani grupowych, dodają również, że tak chronione przez wszechstronne szyfrowanie. Ta ochrona nie pozwala na przeglądanie rozmów ani odsłuchiwanie połączeń, ponieważ jest to automatyczna ochrona aplikacji.

Tylko ludzie, z którymi mówisz lub wysyłasz wiadomość może mieć do nich dostęp. Mówią również swoim klientom, że nie zamierzają sprzedawać swoich treści.

Jak utworzyć czat z usuniętymi obrazami?

W środku Aplikacja Viber są pewne funkcje, które zostały umieszczone w ich nowych aktualizacjach, teraz jest jedna zwana tajną wiadomością. Powiemy Ci, co robisz z tą funkcją.

Jeśli chcemy wysłać zdjęcie, które może być czymś innym, może to być wideo, także zrzut ekranu, na którym możemy w porę zarządzać, aby mogli zobaczyć, co wysłaliśmy.

Odbywa się to poprzez zaznaczenie licznika czasu, który wynosi od 1 do 10 sekund, czyli czasu, w którym będą mogli zobaczyć, co wysłaliśmy, a kontakty, które go zobaczą, nie będą mogły tego pobrać. Ta funkcja jest bardzo dobra w przypadku, gdy nie chcemy, aby coś za bardzo się rozszerzyło.

Kolejną ważną kwestią, którą oferuje Viber, jest to, że Twoje wiadomości, rozmowy, obrazy lub pliki nie są przechowywane na ich serwerach od tego czasu te trafiają w postaci zaszyfrowanego kodu bezpośrednio do odbiorcy. W pewnym momencie chcesz wiedzieć, gdzie są przechowywane nasze pliki audio Viber, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta Viber?

Telefon komórkowy z wiadomościami aplikacji Viber w liliowym tle

Bezpieczeństwo jest ważne, chociaż Viber okazał się bezpieczniejszy, możemy również wnieść swój wkład na różne sposoby, tutaj wspomnimy o nich, abyś mógł je wprowadzić w życie.

  • Jeden sposób Zmień opcję nie zobaczą kontaktów, dzięki temu osoby, które Cię wysyłają, nie będą wiedzieć, kiedy je czytasz. Robisz to, przechodzisz do ustawień, potem do prywatności, a następnie klikasz na miejsce, w którym chcesz udostępnić status.
  • Możesz również ukryć, że robisz coś w aplikacji, robisz to, przechodząc do ustawień prywatności, naciskając przycisk udostępniania statusu użytkowania, aby nie wiedzieli, czy jesteś obecny w aplikacji.
  • Inną opcją jest ukryj swój status w Viber, zlokalizujesz ustawienia, a następnie przejdziesz do prywatności, naciśnij przycisk stanu udostępniania.
  • Ponadto, jeśli chcesz usunąć swoje zdjęcie profilowe, zlokalizujesz prywatność, a następnie otrzymasz zdjęcie profilowe, dezaktywujesz je, naciskając tam, gdzie nikt nie mówi, możesz nawet zmienić czas ostatniego połączenia w Viber, jeśli chcesz.

To bardzo interesujące wiedzieć, że bezpieczeństwo w aplikacjach ma ogromne znaczenie, widzimy, jak Viber bardzo to ulepszył. Ponadto, w jaki sposób możemy poprawić naszą prywatność.

Są to bardzo proste sposoby, na przykład widzieliśmy, jak określamy czas, w którym w niektórych przypadkach mogą zobaczyć wiadomość, zdjęcie lub wideo. I z opcją tajna wiadomość możemy to zdobyć.

Możesz również być zainteresowany tym, jak mieć Viber na pulpicie komputera.