Skip to content

Blokuj je bez ich wiedzy na Viber – Przewodnik po blokach i odblokowaniach

19 de styczeń de 2022

W erze cyfrowej, w której żyjemy, komunikatory internetowe są na porządku dziennym i to właśnie ich używamy najczęściej do komunikacji z innymi ludźmi. Jednym z nich jest Viber, doskonała platforma, która Umożliwia wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości Dzięki wspaniałym funkcjom i funkcjom, które sprawiły, że wiele osób pobiera Viber na swój telefon komórkowy lub komputer.

Czasami jednak niektóre osoby są naprawdę denerwujące lub nieznajomi mogą wysyłać Ci obraźliwe i niesmaczne wiadomości, więc blokowanie ich jest dobrą opcją. Jeśli jesteś nowy w korzystaniu z tej aplikacji, nie powinieneś się martwić, ponieważ w tym samouczku dowiesz się, jak blokuj ludzi w Viber łatwo bez ich wiedzy.

Co się stanie, gdy ktoś zablokuje Cię w Viber?

Wszystkie aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych mają opcję blokowania, za co jesteśmy wdzięczni, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których w pewnym momencie musimy z niej skorzystać. Niektórzy z nich również odbierają wiadomości lub telefony od nieznajomych oszuści bardzo często korzystają z aplikacji jak masz oszukiwać ludzi, w każdym z tych przypadków nie jest błędem decydować, czy kogoś zablokować, czy nie.

Niezależnie od tego, czy kogoś zablokujesz, czy to ty jesteś zablokowany, musisz wiedzieć, co się stanie, gdy ta akcja zostanie podjęta. W najlepszym przypadku Viber nie powiadamia Cię, gdy ktoś został zablokowany. Jednak przebywanie w takiej sytuacji jest trochę niewygodne, ponieważ ogranicza wykonywanie pewnych rzeczy, na przykład nie możesz wysyłać wiadomości ani dzwonić z tym konkretnym kontaktem, nie możesz również znać ich ostatniego połączenia.

Nie możesz dodać tej osoby do czatu grupowego Viber, z drugiej strony, będzie ona mogła zauważyć zmiany, które wprowadzasz za każdym razem, gdy zmieniasz swoje zdjęcie profilowe. I choć aplikacja nie powiadamia, gdy ktoś jest zablokowany Jeśli istnieją sposoby, aby dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Cię w Viber, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, nie wahaj się wejść w link.

Jak przebiega proces blokowania nieznajomego?

Z drugiej strony, jeśli chodzi o nieznany numer, możesz użyć różnych sposobów, aby go zablokować, a także, gdy otrzymasz wiadomość od kogoś nieznanego na górze czatu, ta sama aplikacja pokaże Ci kilka opcji, które możesz używać, np. dodawać do kontaktów, blokować i zgłaszać spam oraz blokować.

Zgłaszanie spamu jest dobrą opcją, gdy nieznany numer jest botem, więc Viber może trwale zablokować lub usunąć to konto. Powiedziawszy to, zobaczmy teraz, jak możesz zablokować nieznajomego na dowolnym urządzeniu.

aplikacja viber na smartfonie

na iPhonie

Najpierw otwórz sekcję czatu i kliknij rozmowę osoby, którą chcesz zablokować. W przypadku, gdy nigdy nie rozmawiałeś z nieznajomym, możesz natychmiast zablokować od pierwszej nieznanej wiadomości wysłanej do Ciebie z ekranu czatu. Kliknięcie opcji Zablokuj, która pojawia się, gdy jest to wiadomość po raz pierwszy i nie masz zapisanego kontaktu.

Z Messengera

Aby zablokować nieznajomego na Viber, możesz to zrobić z Messengera, aby to zrobić, dotknij zdjęcia profilowego nadawcy, po czym pojawią się ich informacje, przejdź na dół tej sekcji i stuknij w miejsce, w którym jest napisane Zablokuj kontakt. Po wykonaniu tych kroków osoba automatycznie znajdzie się na czarnej liście Viber.

na PC

Aplikacja Viber ma swoją wersję na komputery z systemem Windows, Linux i Mac, więc możesz jej również używać w witrynie Viber na swoim komputerze. Jednak mimo że webowa wersja aplikacji może być używana na komputerze, nie w pełni funkcjonalny zintegrowane, które znajdziemy w urządzeniu mobilnym.

Z tego powodu nie będziemy mieli dostępu do czarnej listy ani do sekcji zablokowanych kontaktów. Zaleca się więc korzystanie z aplikacji mobilnej na smartfonie, aby zablokować nieznajomego.

aplikacja viber na komputerach

Przez Whatsapp

Aby zablokować nieznany numer przez WhatsApp, procedura jest taka sama, jak wspomniana powyżej z aplikacji Viber. Więc możesz to zrobić, gdy jest to wiadomość po raz pierwszy z ekranu czatu a także z informacji użytkownika, gdy klikniemy awatar kontaktu i otworzy się sekcja informacyjna kontaktu.

Tutaj chcemy pokazać inną metodę blokowania kontaktu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wejście do aplikacji, gdzie po uzyskaniu do niej dostępu wejdziesz bezpośrednio do czatu Viber, stamtąd musisz wybierz kontakt, który chcesz zablokować. Ale już, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Informacje o czacie.

Kliknij opcję „Zablokuj ten kontakt”, w ten prosty sposób już blokujesz ten kontakt, aby go odblokować, wykonaj te same kroki.

Gdzie znajdę i jak korzystać z mojej listy zablokowanych?

Wibrujące ikony połączeń i wiadomości

Coś, co odróżnia Viber od innych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, to to, że łączy wszystkie zablokowane kontakty na jednej liście bloków, Ty decydujesz, kiedy dodać więcej osób, a kiedy je odblokować. Aby dodać więcej kontaktów do tej zablokowanej listy, wykonaj następujące czynności: najpierw zaloguj się do Viber i dotknij Więcej, które pojawi się na dole ekranu, aby zobaczyć więcej opcji.

Następnie kliknij Prywatność, po czym musisz wybrać Zablokuj listę, gdy znajdziesz się w środku, dotknij symbolu +, aby dodać kolejny kontakt. Następnie zobaczysz okno, w którym możesz wybrać kontakt do zablokowania. Z drugiej strony, jeśli okaże się, że nie musisz już komunikować się z kimś, możesz usunąć kontakt z Viber, a zrobienie tego jest bardzo łatwe. Jeśli Cię to interesuje, wejdź w link i poznaj odpowiedź na to pytanie.

dołącz do naszego kanału telegram