Skip to content

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB za pomocą UniBeast i Rufus dla komputerów Mac i Windows

8 de kwiecień de 2023

Jedną z najczęstszych procedur dla użytkowników, jeśli chodzi o instalację Mac OS X Lion lub innych wersji tego systemu operacyjnego, jest zrobienie tego za pomocą za pomocą pamięci USB UniBeast.

To jest jeden z najlepszych dostępnych programów w tej dziedzinie i chociaż procedura w ogólnych zarysach jest dość prosta, trzeba uważać na kroki, aby nie popełnić błędów.

Zasadniczo musisz pamiętać, że w pewnym momencie możesz być zdenerwowany, ponieważ procedura trwa zbyt długo i wtedy zalecamy, abyś uzbrój się w cierpliwość i nie popełniaj błędów.

Ogólnie rzecz biorąc, instalacja tego typu ma Zajmuje to od 10 do 15 minutcoś, co będzie częściowo zależało od mocy systemu, jak na przykład szybkość jednostki, z którą pracujemy.

W każdym razie, jeśli nigdy nie przeprowadzałeś samouczka tej klasy, chcemy pokazać, jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć bootowalny dysk USB na komputerze PClub rozruchowy dysk wymienny, z ręki UniBeast.

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB na komputerze PC z systemem Windows, Linux lub MAC Jakiego programu używam?

Elementy, których będziesz potrzebować, aby móc przeprowadzić tę procedurę, mają bezpośredni związek z posiadaniem komputera Mac z dysku flash USB o pojemności 8 GB przechowywania lub więcej, a na końcu aplikacji do przechowywania instalowanie systemu Mac OS X Lion.

Utwórz dysk rozruchowy za pomocą UniBeast

Cóż, zakładając, że rozważyłeś wszystkie powyższe aspekty, kroki, które należy wykonać, aby utworzyć dysk rozruchowy z UniBeast są to:

 • Przede wszystkim włóż moduł pamięci usuwany
 • Następnie przejdź do Aplikacje, Narzędzia, Narzędzie dyskowe
 • Wybierz jednostkę pamięci wymienny w lewej kolumnie i kliknij sekcję Partycja
 • Tam przejdź do partycji Az menu, które pojawi się na ekranie
 • Dalej musisz zrobić kliknij Opcje a następnie wybierz Główny rekord rozruchowy
 • Musisz daj temu imięktórym może być wszystko, choć my polecamy coś prostego, jak USB typu A. Przy wyborze formatu należy wybrać Mac OS Extended
 • Następnie przejdź do Zastosuj i podziel
 • Jeśli używasz aplikacji instalatora Mac OS X Lionpowinieneś go znaleźć w Folder aplikacji. W międzyczasie, jeśli używasz dysku wymiennego OS X Lion, upewnij się, że jest podłączony.
 • Przybył w tym momencie, pobierz i otwórz UniBeast na twoim komputerze
 • Musisz otwórz go i zaakceptuj wszystkie jego warunki dopóki nie będziesz mógł wybrać miejsca docelowego, którym musi być wymienna jednostka pamięci przed kliknięciem Kontynuuj
 • Ponadto, jeśli korzystasz z Mac App Store, wybierz opcję Zainstaluj Mac OS X Lion. Jeśli korzystasz ze sklepu Apple Store, wybierz opcję OS X Lion Thumb Drive USB. Pamiętaj, że jeśli używasz laptopa, przed kliknięciem Kontynuuj poszukaj niektórych opcji kompatybilnych z tymi urządzeniami
 • Wreszcie, wybierz hasło zaloguj się i kliknij Instaluj
 • Po tym będziesz musiał poczekaj na zakończenie procedury i zajmuje to kilka minut, jak wyjaśniliśmy, ale w żadnym wypadku nie próbuj tego przerywać ani nic w tym rodzaju, ponieważ możesz popełnić poważny błąd.

dysk startowy z uniBeast

Poza wszystkim, o czym wspomnieliśmy do tej pory, nie chcieliśmy stracić z oczu faktu, że są tacy wskazówki, o których warto pamiętać w takich przypadkach porady, dzięki którym osiągniesz lepsze wyniki lub unikniesz problemów.

Na przykład możemy to polecić za każdym razem, gdy to robisz takich procesów, nie powstrzymuj ich Nie odłączaj komputera podczas instalacji, ponieważ może to spowodować problemy z utratą danych itp.

Z pewnością kiedykolwiek pobrałeś i zainstalowałeś system Windows na komputerze PC bez konieczności wypalania obrazu ISO na płycie DVD i zgodzisz się z nami, że jest to znacznie bardziej wygodniej mieć go na dysku USB niż na DVD.

Oprócz tego, że jest znacznie szybszy, a także należy wziąć pod uwagę, że w przypadku, gdy Twój komputer lub ten, który zamierzałeś sformatować, nie ma czytnika DVD, robienie tego przez USB to jedyna opcja, którą byś zostawił.

utworzyć dysk wymienny

Rufus to program, który pozwala po prostu zmienić dysk USB w bootowalny dysk USB z systemem Windows, dzięki czemu można go zainstalować na dowolnym komputerze.

Jeśli chcesz wiedzieć jak pobierz rufusa W tym artykule dostarczymy Ci informacji, które pozwolą Ci to zrobić, ale chcemy również porozmawiać z Tobą o wszystkich możliwościach, jakie może Ci zaoferować ten prosty, ale potężny program.

Szanse Rufusa

Zasadniczo Rufus jest właściwie A mała aplikacja, to zbyt prostez określoną funkcją i kilkoma opcjami, które w zupełności wystarczają do spełnienia swojego celu.

Z Rufus będziesz mógł przekonwertować dysk flash normalne, cokolwiek masz w domu na bootowalnym dysku USB, Jak daliśmy ci wcześniej przykład, zainstaluj system Windows.

Konfiguracja aplikacji jest stosunkowo łatwaCo więcej, prawie nie musisz niczego dotykać i po prostu podłącz dysk USB do komputera, wybierz obraz ISO, a gdy wszystko będzie gotowe, wciśniemy tam, gdzie jest napisane „Start”, teraz możesz mieć swój „Dysk startowy „Gotowy.

W przypadku, gdy potrzebujesz uruchomić komputer w systemie DOS, możesz to również zrobić, możliwości są naprawdę duże i to wszystko aplikacja, która jest mała pod każdym względempamiętaj, że nie waży więcej niż 5 MB i ma ogromny potencjał dla dowolnej klasy użytkowników.

Rufus, mała, ale bardzo przydatna aplikacja

opcje Rufusa

Pobierz Rufusa Wcale nie jest skomplikowany, ma dwie wersje, jedną do zainstalowania, a drugą przenośną. W przypadku, gdy używasz go od czasu do czasu zainstaluj Linuksa na swoim komputerzelub w przypadku niepowodzenia Okna, Polecam pobrać wersję przenośną, która działa wspaniale.

Dzięki niemu rzeczy związane z tym, o czym wspomnieliśmy wcześniej, będą znacznie łatwiejsze, możesz pobrać Rufusa z jego oficjalnej strony internetowej i szybko zacznij korzystać z tej prostej aplikacji, ponieważ jest bezpłatna.

Czy udało Ci się krok po kroku utworzyć rozruchowy dysk wymienny?

dołącz do naszego kanału telegram