Skip to content
iOS

Jak usunąć zduplikowane powiadomienia z wiadomości tekstowych? – iPhone’a lub iPada

5 de styczeń de 2022

Urządzenia takie jak iPhone czy iPad są tak wszechstronne, że zapewniają użytkownikom niezrównane wrażenia podczas wykonywania różnych funkcji. Czasami jednak zdarza się, że kiedy otrzymywać alerty dotyczące wiadomości, które zwykle się powtarzają, brzmiące nawet do dwóch kolejnych razy. Ale tak jak możliwe jest całkowite wyłączenie wibracji iPhone’a lub iPada, możesz również usunąć te zduplikowane powiadomienia w wiadomościach tekstowych, które mogą być denerwujące.

Zasadniczo te zduplikowane powiadomienia mają na celu uświadomienie Ci, że otrzymałeś wiadomość. Wszystko to, na wypadek, gdyby z jakiegoś powodu zapomniałeś odpowiedzieć, bo jesteś zajęty innymi sprawami. Z tego powodu, usłyszysz alert, gdy otrzymasz wiadomość a drugi dwie minuty później. Ale jeśli nie chcesz już go otrzymywać, możesz odwołać się do różnych opcji, o których będziemy rozmawiać w tym poście. Pamiętaj, że masz również możliwość trwałej dezaktywacji alarmów na iPhonie lub iPadzie.

Dlaczego otrzymujesz zduplikowane powiadomienia o wiadomościach tekstowych na iPhone’a lub iPada?

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem iOS 10, będziesz świadomy tych zduplikowanych powiadomień SMS, które pojawiają się w najmniej odpowiednich momentach. Oczywiście jest ku temu powód, ale też jest kilka sposobów na całkowite rozwiązanie problemu, natychmiast korygując te zduplikowane powiadomienia.

Nie oznaczyłeś wiadomości jako przeczytanej

Z pewnością celem powiadomień jest: każdorazowo informować o nadejściu wiadomości konkretny. Czasami zdarza się, że użytkownicy nie oznaczają swoich wiadomości jako przeczytanych, więc w ciągu kilku minut powiadomienie pojawia się ponownie, abyś mógł jak najszybciej zająć się wiadomością. Ze swojej strony inni użytkownicy zasługują na to, aby ta funkcja była aktywna i wielokrotnie ich ostrzegała, ponieważ są to zwykle osoby zapominalskie. Ale jeśli chcesz, możesz je dezaktywować bez większego problemu.

Jak naprawić błąd zduplikowanych wiadomości tekstowych na iPhonie lub iPadzie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wszyscy użytkownicy Apple są tacy sami i nie wszyscy mają takie same potrzeby. Z tego powodu możesz rozwiązać ten problem, dezaktywując zduplikowane alerty i w tej sekcji wskażemy kilka skutecznych sposobów jej spełnienia z łatwością. Jeśli chcesz wzmocnić bezpieczeństwo swojego telefonu komórkowego, zalecamy dezaktywację lokalizacji GPS na iPhonie lub iPadzie.

Skonfiguruj wysyłanie i odbieranie wiadomości

Rozwiązanie problemu zduplikowanych alertów jest bardzo proste i możesz to zrobić łatwo z panelu konfiguracyjnego swojego telefonu komórkowego. Dlatego musisz przejść do aplikacji Ustawienia, a stamtąd musisz nacisnąć alternatywę, która mówi Wiadomości.

Następnie nadszedł czas, aby poszukać na ekranie opcji Wyślij i odbierz, upewniając się, że tylko Twój numer pojawia się w sekcji, która mówi, że możesz się z Tobą skontaktować przez iMessage pod adresem. Dzieje się tak, ponieważ jeśli podasz swój adres e-mail, nadal będziesz otrzymywać podwójne powiadomienie.

wyłącz powiadomienia o zduplikowanych wiadomościach na smartfonie

Wyłącz i włącz aplikację iMessage

Innym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów dezaktywacji tych powtarzających się alertów na urządzeniu jest system iMessage. Aby pomyślnie przeprowadzić ten proces, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dostęp do ekranu głównego iPhone’a lub iPada, przechodząc do panelu Ustawienia. Następnie musisz kliknij opcję Wiadomości aby pojawiły się opcje. Następnie musisz wyłączyć przełącznik iMessage.

Po dezaktywacji będziesz musiał tylko poczekaj kilka minut, aby go ponownie włączyć przez ten sam panel Wiadomości, przesuwając przełącznik, aż pojawi się w pozycji włączonej. Zwykle ta opcja zawsze rozwiązuje problem, ponieważ może to dotyczyć awarii systemu, które można rozwiązać, wyrejestrowując iPhone’a bezpośrednio z iMessage.

Co zrobić, jeśli nadal otrzymujesz zduplikowane alerty na swoim urządzeniu z systemem iOS?

Zgadzamy się, że otrzymywanie podwójnych powiadomień pochodzących z wiadomości tekstowych z Twojego iPhone’a lub iPada może być denerwujące. Zwłaszcza jeśli jesteś na spotkaniu i nie chcesz, aby przeszkadzał Ci hałas. A jeśli te powiadomienia nadal się pojawiają pomimo zastosowania opisanych powyżej metod, możesz użyć zmiany konfiguracji powtarzających się alertów poprzez konfigurację telefonu komórkowego.

zrób tak, aby alarmy wiadomości nie pojawiały się na iPhonie lub iPadzie

Po wejściu do tego panelu ważne jest, aby uzyskać dostęp do opcji Wiadomości za pośrednictwem ekranu. Teraz musisz przewinąć w dół, aż znajdziesz alternatywę, która mówi Opcje wiadomości, a kiedy pojawi się wyskakujące okienko, będziesz musiał umieścić tylko opcję Nigdy. Regulując ustawienia w tym trybie, przestaniesz otrzymywać denerwujące zduplikowane powiadomienia na twoim urządzeniu od razu.

dołącz do naszego kanału telegram