Skip to content

Jak usunąć zduplikowane lub powtarzane utwory w programie Windows Media Player

4 de luty de 2021

Muzyka jest jednym z tych mediów artystycznych, które zwykle wszyscy ludzie kochają lub do pewnego stopnia lubią, chociaż nikt jej nie nienawidzi. Z pewnością wszyscy ludzie mają swoje własne sposoby cieszyć się muzyką słychać, czy jest to określony gatunek, czy też coś konkretnego.

Ponadto wiele osób ma tendencję do zmiany sposobu, w jaki słuchają swojej muzyki, niezależnie od tego, czy chodzi o zakup nowego odtwarzacza z określonymi korektami, przez słuchawki, które sprawiają, że użytkownik czuje się komfortowo i pod wrażeniem, czy po prostu w określonym formacie.

Chociaż, jeśli mówimy o konkretnych formatach muzycznych, jasne jest, że możemy słuchać muzyki tylko w formacie fizycznym (płyty kompaktowe, winyl itp.) Lub w formacie cyfrowym.

Oczywiście format cyfrowy może być tak samo zróżnicowany, jak format fizyczny pod względem kompresji i jakość dźwięku, więc możemy znaleźć wielu ludzi, którzy chcą słuchać muzyki w różnych formatach.

Ale jeśli należysz do osób, które lubią stale słuchać muzyki, szczególnie na komputerze, możesz znaleźć różne sposoby na poprawę swoich doświadczeń, albo za pośrednictwem stacji radiowych, które znajdziesz w Internecie, albo za pośrednictwem innych platform. Jednak na poziomie oprogramowanie, Wiele z tego, czego używasz do słuchania muzyki, zależy od gustów i potrzeb związanych z formatem, który najbardziej lubisz.

Ale jeśli chcesz być trochę bardziej ostrożny, możesz skupić się na tym, co sprawia, że ​​słuchasz muzyki, na samym odtwarzaczu. Dzięki najlepszemu odtwarzaczowi muzyki nie tylko poczujesz się znacznie bardziej komfortowo, jeśli chodzi o słuchanie muzyki, ale będziesz mieć również dostęp do szerokiej gamy funkcji, do których możesz uzyskać dostęp bez większych problemów.

A jeśli mówimy o dobrych odtwarzaczach, nie sposób nie mówić o programie Windows Media Player i sposobie usuwania z niego zduplikowanych utworów.

Usuwanie duplikatów utworów

Windows Media PlayerJest to nie tylko domyślny producent muzyki i wideo dla każdego komputera z systemem Windows, ale także dość wydajny. Chociaż możesz znaleźć kilku innych graczy odpowiadających twoim potrzebom, ten odtwarzacz jest ogólnie całkiem przyzwoity.

Ma jednak kilka drobnych błędów, które mogą wystąpić podczas korzystania z niego, co jest jednym z największych powodów, dla których nie kończy się to najlepszy dostępny gracz. Wśród tych błędów jest pojawianie się różnych piosenek lub powtarzających się utworów, co może stać się problemem.

Dzieje się tak, gdy importujesz dużą liczbę plików w tym samym czasie, gdy powiększyłeś bibliotekę o znaczny rozmiar lub po prostu popełniłeś błąd importu. Bez względu na powód, jest to możliwe usunąć te piosenki łatwo i prosto w kilku krokach.

Wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować, który utwór jest powtarzany lub zduplikowany w Twojej bibliotece, wyszukać go i naciskając przycisk Ctrl, kliknij każdy z nich piosenki, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dowolną z wybranych i kliknij usunąć.

Jeśli nie, możesz wyszukać nazwę utworu na pasku wyszukiwania, zaznaczyć je wszystkie, przeciągając zaznaczenie myszą, a następnie usuwając je za pomocą klawisza Delete.

ikona okna piosenki

O czym należy pamiętać przed usunięciem muzyki

Ponieważ to działa Windows Media Player i jak różne błędy mogą się prezentować, musisz pamiętać o kilku rzeczach przed usunięciem tych zduplikowanych piosenek.

Po pierwsze, zalecamy słuchanie każdej piosenki, i wiedz, że to ta sama piosenka, ponieważ istnieje możliwość, że są to różne piosenki, i dlatego musisz je odpowiednio zidentyfikować.

Jeśli zauważysz, że utwory znajdują się w różnych albumach, zwróć uwagę, aby nie usuwać żadnej muzyki, którą chcesz zachować, a jeśli wszystkie są w tym samym albumie, upewnij się, że to nie ta sama piosenka, a jeśli nie, użyj narzędzia wyszukiwania albumów, aby móc przypisać każdy utwór do określonego utworu.

dołącz do naszego kanału telegram