Skip to content

Jak usunąć zakładki z Google Chrome? – Ulubione strony internetowe

12 de Listopad de 2021

Jeśli mówisz o Internecie, Google Chrome to jedna z ulubionych przeglądarek wielu użytkowników, jego funkcje i cechy sprawiają, że jest to najczęściej używana przeglądarka przez wszystkichW rzeczywistości znajomość wszystkich zalet oferowanych przez Google Chrome zapewni bezpieczniejsze i bardziej niezawodne przeglądanie. Mówiąc o jego zaletach i funkcjach, mamy znacznik Chrome.

To bardzo przydatna opcja dla tworzyć skróty do stron, które najbardziej nam się podobały lub chcielibyśmy przeczytać ponownie bez konieczności ponownego wyszukiwania ich w wyszukiwarce. Ale co, jeśli masz wiele takich stron jako ulubione i chcesz je usunąć? Jeśli tak jest, zwróć uwagę na ten samouczek, ponieważ dowiesz się, jak usunąć zakładki z Google Chrome.

Gdzie są przechowywane zakładki Google Chrome?

Zaletą korzystania z zakładek jest łatwość dostępu które nam daje i dzięki którym możemy mieć pod ręką najczęściej odwiedzane strony i witryny. Tak więc po kliknięciu gwiazdki strona jest automatycznie zapisywana w zakładce Google. Ale gdzie są przechowywane ulubione?

W pasku Google Chrome możemy zobaczyć niektóre strony oznaczone jako ulubione, jednak aby zobaczyć je wszystkie, możesz przejść bezpośrednio do miejsca, w którym jest on przechowywany, zakładki lub menedżer zakładek.

Co najlepsze, jeśli zdecydujesz się usunąć ulubione, ale chcesz je odzyskać, możesz odzyskać usunięte zakładki. Skoro już wiesz, gdzie są przechowywane zakładki, jak możesz uzyskać do nich dostęp? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Jak uzyskać dostęp do menedżera zakładek w Google Chrome?

Jak już wspomniano, menedżer zakładek Google Chrome działa jako miejsce przechowywania wszystkich stron i witryn, które dodałeś do zakładek i które możesz organizuj według folderów, edytuj i nie tylko. W tym sensie poniżej wyjaśniono krok po kroku, jak uzyskać dostęp do menedżera zakładek z komputera lub urządzenia mobilnego:

Z telefonem komórkowym Android lub iPhone

Przede wszystkim przejdź do przeglądarki Google Chrome na urządzeniu z systemem Android lub iPhone i przejdź do prawego górnego rogu ekranu, gdzie zobaczysz trzy kropki, po wyświetleniu menu kliknij „Ulubione”, kiedy go otworzysz, wyświetlą się wszystkie witryny, które oznaczyłeś jako ulubione.

Na komputerze z systemem Windows lub Mac

Z drugiej strony, jeśli używasz komputera z systemem Windows lub Mac, możesz również uzyskać dostęp do menedżera zakładek i jest to bardzo łatwe. Aby to zrobić, przejdź do przeglądarki Google Chrome iw prawym górnym rogu kliknij „Więcej”, gdzie znajdują się trzy kropki.

Następnie zostaną wyświetlone niektóre opcje, po których należy wybrać „Zarządzaj zakładkami”, a otworzy się okno, w którym znajdują się wszystkie zakładki. Stamtąd możesz bezpośrednio otworzyć stronę, którą oznaczyłeś jako ulubioną lub skorzystać z niektórych opcje administratora do edycjiCo więcej, możesz nawet umieścić znaczniki z boku.

ikona Google Chrome

Co należy zrobić, aby usunąć wszystkie swoje „Ulubione” z Chrome?

Teraz, aby szybko usunąć wszystkie ulubione w Chrome, musisz wybrać wszystkie zakładki za pomocą niektórych klawiszy. Oznacza to, że pierwszy faworyt musi być zaznaczony myszą, aż do ostatniego na liście, trzymając wciśnięty klawisz „Shift” i klikając wszystkie ulubione są zaznaczone.

Następnie wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie „Usuń”. Z drugiej strony, jeśli nie chcesz usunąć ich wszystkich naraz, co możesz zrobić naciśnij klawisz „Control” aby zapisać wybraną zakładkę, a w ten prosty sposób możesz usunąć wszystkie swoje ulubione z Google Chrome.

Ale jeśli chcesz usunąć tylko jedną zakładkę, musisz wykonać następujące kroki: otwórz przeglądarkę, a na początku strony zobaczysz pasek zakładek. Przejdź do witryny, którą chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Usuń”. Innym sposobem na to jest menedżer zakładek, w którym wystarczy kliknąć trzy kropki i wybrać Usuń.

Aby dowiedzieć się nieco więcej o opcjach menedżera zakładek, aby móc nimi zarządzać w najlepszy sposób, nie zapomnij przejść do pomocy technicznej Google Chrome, aby poznać te szczegóły.