Skip to content

Jak usunąć Yahoo! z mojej wyszukiwarki w przeglądarce Mozilla Firefox — Ustawienia

29 de listopad de 2021

Coś, co okazuje się bardzo irytujące, to mieć natrętną wyszukiwarkę w przeglądarce internetowej. Okazuje się, że w ostatnim czasie wiele wyszukiwarek stało się intruzami w przeglądarkach użytkowników, ponieważ po wejściu na określone strony wyszukiwarka jest pobierana automatycznie, omijając blokady przeglądarki i pozycjonując się w wyszukiwarce, staje się to bardzo irytujące.

Jak sprawdzić, jaka jest Twoja domyślna wyszukiwarka w Firefoksie?

Aby dowiedzieć się, która jest wyszukiwarką lub silnikami przeglądarki internetowej Firefox, jest to dość proste zadanie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć się w wyszukiwarce Firefox, będąc tam, naciśnij trzy poziome paski, które pojawiają się w prawym górnym rogu na ekranie, po naciśnięciu tych pasków, pojawi się lista opcji, za pomocą których możesz zmienić lub zmodyfikować swoją przeglądarkę internetową, wśród tych wielu opcji znajdują się „ustawienia przeglądarki”, wybierz tę opcję.

Tam wszystkie konfiguracje lub ustawienia przeglądarki pojawią się w lewa strona ekranuJest lista opcji, tam zobaczysz opcję „szukaj”. Wchodząc tam, pojawią się opcje paska wyszukiwania, nieco niżej, pojawi się konkretna wyszukiwarka, którą ma przeglądarka.

Jeśli zejdziesz nieco w dół, zobaczysz listę alternatywne wyszukiwarki, które posiada Twoja przeglądarka internetowaMusisz być bardzo świadomy tych alternatywnych wyszukiwarek, ponieważ czasami przechodzą one od alternatywnych do wstępnie określonych, co spowoduje dyskomfort. Najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć, to po prostu opuścić wyszukiwarkę, którą lubisz najbardziej i wyeliminować inne alternatywy wyszukiwania, w ten sposób unikniesz problemów.

Istnieje wiele alternatyw do wykorzystania w tej przeglądarce internetowej, jednak wszystko będzie zależeć od Twoich upodobań i preferencji, może to również wpłynąć na kraj, w którym się znajdujesz. Jedną z najlepszych opcji wyszukiwarki dla tej przeglądarki internetowej jest korzystanie z Google, preferowanego przez wiele osób ze względu na jego mnóstwo narzędzi, Ponadto można go zoptymalizować, aby dostarczać całkiem uzupełniających się informacji. Cechą odróżniającą tę wyszukiwarkę od innych jest to, że nie nasyca Cię reklamami, oprócz wielu innych opcji, które można zapewnić w celu przedostania się wirusów na Twój komputer.

Jaka jest procedura zmiany wyszukiwarki w Mozilla Firefox?

Jest to dość prosty proces, który zajmie Ci kilka minut, należy zauważyć, że decydując się na dobrą wyszukiwarkę, otwierają się bardzo dobre opcje podczas szukania niektórych informacji. Niektóre wyszukiwarki są bardzo ograniczone takich jak Bing, Ask.com, StartPage, które sprawiają, że niektóre tematy lub pytania, na które nie udzielono odpowiedzi w najlepszy sposób, nawet w niektórych przypadkach, pojawia się popularna odpowiedź „nie znaleziono wyników”, co może powodować frustrację, gdy nie spełniając Twoje potrzeby.

Jak usunąć wyszukiwarkę?

Tak jak zrobiliśmy, aby zobaczyć, jaka jest Twoja wyszukiwarka, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć się w przeglądarce Mozilla Firefox, a następnie nacisnąć trzy poziome paski, które pojawiają się w prawej górnej części ekranu, podczas wchodzenia tam wybierz opcję z ustawieniami, będąc tam, kliknij opcję z napisem „szukaj”, którą tam znajdziesz jaka jest twoja wyszukiwarka a także alternatywne wyszukiwarki, które ma przeglądarka internetowa. Wśród tych opcji możesz również wykonać kopię zapasową danych w przeglądarce.

sposób na wyszukiwanie alternatywnych wyszukiwarek

Tam pojawi się lista o nazwie „skróty wyszukiwania”, które są alternatywnymi wyszukiwarkami, które ma Twoja przeglądarka internetowa, na dole listy pojawia się opcja usunięcia, aby wyeliminować wyszukiwarkę lub wyszukiwarki, które chcesz usunąć, wystarczy ją zaznaczyć i dać opcję usuń, natychmiast usunie tę opcję z listy.

Co zrobić, aby dodać nową wyszukiwarkę?

Bardzo dobrze, aby dodać nową wyszukiwarkę, musisz wybrać opcję „domyślna wyszukiwarka” to jest w tym samym miejscu, w którym zmieniasz wyszukiwarkę, którą masz. Tam otrzymasz listę i różne opcje znajdujące się na liście alternatywnych wyszukiwarekJeśli wyszukiwarka, której szukasz, nie pojawia się na liście opcjonalnych wyszukiwarek, nie ma się czym martwić.

Na dole listy alternatywnych wyszukiwarek znajduje się opcja, która da ci opcję „dodaj kolejną wyszukiwarkę”. Po wybraniu tej opcji przeniesie Cię do kolejnej zakładki, gdzie znajdziesz wiele opcji wyszukiwarki, pojawi się lista, na której możesz wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba, kiedy ją wybierzesz, szczegóły wyszukiwarki, którą pojawi się wybrane, tam zobaczysz możliwość dodania go do Firefoksa. Wybierając wyszukiwarkę, od razu pojawi się ona na liście alternatywnych wyszukiwarek, wystarczy wybrać ją jako domyślną.

Czy w Mozilla Firefox można mieć dwie wyszukiwarki?

Rzeczywiście, możesz dodać do przeglądarki dwie, a nawet więcej opcji wyszukiwarek, pytanie brzmi, że tylko możesz mieć jeden jako domyślny.

wyszukiwarka w Firefoxie Mozilla

W przypadku drugiej opcji będziesz miał ją na liście alternatywnych wyszukiwarek, w których możesz wybrać opcję, której potrzebujesz w momencie, w którym będziesz go używać. Zawsze będziesz musiał mieć tylko jedną opcję jako domyślną, więc jeśli chcesz użyć innej opcji, musisz wybrać ją jako domyślną.

dołącz do naszego kanału telegram