Skip to content

Jak usunąć wszystko, co widziałem dzisiaj w Google – Wyczyść całą historię przeglądania

15 de kwiecień de 2021

Dzięki przeglądarkom internetowym możemy wykonywać wszelkiego rodzaju czynności, których wcześniej nie mogliśmy sobie nawet wyobrazić. Są one ważną częścią naszego codziennego życia, zarówno w miejscu pracy, jak i na uczelni. Ale z drugiej strony to nie tylko część naszych obowiązków, ale także naszych obowiązków nasz wypoczynek i rozrywka. Przeglądarki są podstawowym narzędziem do korzystania z Internetu.

Miały one gigantyczny wzrost i ewolucję, pokazując, że dzięki tym programom lub aplikacjom (Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Safari itp.) Możemy wykonywać wiele czynności i zadań bez konieczności ruszania się z domu. . Stąd możesz spłacić dowolny rodzaj długu za pośrednictwem banku lub komunikować się z przyjacielem z innego kraju.

Innym ważnym faktem dotyczącym przeglądarek internetowych jest to, że w zależności od tego, jak ich używamy, mogą stać się bardzo osobiste lub prywatne. Ale, Dokładnie dlaczego? Nie martw się, wyjaśnimy ci to tutaj. W pierwszym momencie, w którym używasz przeglądarki internetowej na dowolnej platformie z systemem Windows, MAC OS, linux, Android itp. Zostaniemy poproszeni o przesłanie e-maila.

Adres e-mail jest powszechnie używany do łączenia wszelkiego rodzaju wiadomości, pliki, zdjęcia czy dokumenty ważne dane przechowywane w usłudze odpowiedzialnej za tworzenie kopii zapasowych online lub dowolnego rodzaju ważnych danych, które zapisaliśmy w naszej odpowiedniej wiadomości e-mail. Gdy to zrobisz, zobaczymy, że powiadomienia dotrą do twojego komputera.

W pewnym sensie może to być początek tego, jak nasza przeglądarka internetowa jest odpowiedzialna za uczynienie tego programu tak spersonalizowanym, jak to tylko możliwe. Ale to nie wszystko. W momencie, w którym dokonujemy jakiegokolwiek wpisu lub logowania w portalu lub na stronie, czy to banku, czy jakiejkolwiek sieci społecznościowej, przeglądarka zapyta nas jeśli chcemy zapisać podane dane.

Jeśli klikniemy przycisk „Tak”, prawdopodobnie nie musisz już wpisywać nazwy użytkownika ani hasła do żadnego pola logowania od przeglądarka zajmie się zapisaniem wszelkiego rodzaju rejestry związane z kluczami, nazwami i ważnymi plikami lub danymi. Te cechy i cechy, bardzo typowe dla przeglądarek internetowych, sprawiają, że programy te są bardziej prywatne.

Jaka jest historia przeglądania?

Kontynuując temat tego, jak prywatna i osobista może być przeglądarka internetowa, musimy przedstawić jedno z najbardziej intymnych narzędzi, jakie może mieć przeglądarka internetowa, historię wyszukiwania przeprowadzoną w tym programie. To wszystko, czego szukaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, oprócz naszych gustów i tego, dlaczego naprawdę nam zależy.

Jeśli w dowolnym momencie będziesz musiał wyszukać coś, czego szukałeś w poprzednich dniach, wystarczy sprawdzić listę historii przeglądania, a następnie wybrać ją i przejść do odpowiedniej witryny. W niektórych przypadkach można to uznać za korzyść, ale jeśli mieszkasz z innymi osobami korzystającymi z komputera można to uznać za problem.

Usuń historię

Jak mogę usunąć lub wymazać wszystko, co widziałem dzisiaj w Google? – Wyczyść historię przeglądania

Jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz się komfortowo, wiedząc, że ważne informacje i dane masz na swoim komputerze ktoś może zobaczyć Możemy wykonać następny krok i zadbać o usunięcie wszystkich typów adresów URL wskazujących na link ze strony lub portalu internetowego, którego nie chcesz, aby inni widzieli lub wchodzili (strony banków, sieci społecznościowe itp.).

W tym celu przede wszystkim będziemy musieli przejść bezpośrednio do opcje lub ustawienia przeglądarki internetowej a następnie znajdź się w polu „Historia”. Tam możemy zobaczyć pełną listę stron, które odwiedziłeś w miesiącu, tygodniu i dniu. Możesz je wybrać i usunąć ręcznie, jeśli chcesz, a także możesz usunąć wszystko.

Dla nich będziesz musiał przejść do przycisku «Usuń dane przeglądania«, tam będziemy mieli podstawową opcję, która usunie całą historię wyszukiwania w całości oraz opcję zaawansowaną, która usuwa wszystkie dane w przeglądarce. Wybieramy w podstawowym oraz w zakładce „czas – ostatnie 24 godziny” do wyczyść historię i voila.