Skip to content

Jak usunąć reklamy z menu PS4, ekranu głównego i przeglądarki? – Krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

PS4 to jedna z najlepszych konsol, które wyszły, jego sukces wynika w dużej mierze z jego narzędzi i funkcji (podobnie jak te, które pozwalają pobierać gry na PS4 z telefonu komórkowego z Androidem), jednak konsola ma też swoje słabości, a jednym z nich jest dzisiejszy poradnik, więc możesz dowiedzieć się, jak usunąć reklamy z menu PS4?

Czy to jest nie ma nic gorszego niż oglądanie reklam nawet w Play, ponieważ w przypadku czegoś nalegamy na wyeliminowanie reklam z filmów na YouTube i gdziekolwiek indziej. Ale nie martw się, reklamy na PS4 są naprawdę znacznie łatwiejsze do usunięcia niż na jakiejkolwiek innej konsoli lub programie, co zobaczysz od razu.

Jak usunąć reklamy z menu PS4?

Teraz, aby przejść bezpośrednio do interesującego miejsca i jak najszybciej dowiedzieć się, jak usunąć reklamę z menu PS4, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jest to użyj tej samej metody, aby usunąć wszystkie reklamy (nie ma rozróżnienia między menu, przeglądarką itp.).

Aby zakończyć proces eliminacji, zacznij od przejścia do ikony reklamy, która się pojawiła (zazwyczaj jest to gra taka jak Destiny 2), gdy już na niej stanie, musisz powtórz ten sam proces, którego używasz do usuwania gry.

Oznacza to, że naciśnij przycisk „Opcje”, a kiedy pojawi się mini-menu, wybierz „Usuń”, dzięki czemu będzie gotowe, i ikona zostanie usunięta z ekranu głównego i całe twoje PS4 do pełni.

Nie wyeliminuje to jednak całkowicie problemu z reklamami, ponieważ w pewnym momencie, gdy dodadzą kolejny dodatek (dowolnej gry), pojawi się on ponownie na ekranie głównym, prosząc o zakup.

Dlatego, aby zapobiec pojawianiu się tego typu treści w przyszłości, musisz wykonać następujące czynności: przejdź do „Ustawienia” z menu głównegoWewnątrz pojawi się lista opcji, wybierz tę o nazwie „System”.

Następnie wybierz opcję „Pobieranie automatyczne” i zakończ, odznaczając pole obok „Automatyczne dodawanie linków do pobierania polecanych treści na ekranie głównym”.

I voila, dzięki temu nie będzie już żadnych reklam, które mogą pojawić się w Twoim Play w dowolnym momencie, więc jesteś wolny od śmieciowych reklam, które chcą Ci sprzedać.

Jak usunąć reklamy z aplikacji YouTube?

Mając to na uwadze, wiesz już jak usunąć reklamę z menu PS4, więc naprawdę możesz wyjść, jednak zanim wyjdziesz dalej szukać informacji o tej konsoli (np. Jak przedłużyć żywotność baterii kontrolera), dowiemy się, jak to zrobić usunąć reklamy z YouTube.

klasyczna konsola playstation 4

I to dlatego, że platforma wideo jest tak irytująca z reklamami, że nawet w jej aplikacji na PS4 pojawiają się, ale dzięki temu, że Użytkownicy konsoli Sony są genialnitak, wymyślili, jak całkowicie ich uniknąć.

Sztuczka jest następująca: po wejściu do aplikacji YouTube (którą pobierasz z oficjalnego sklepu), musisz wybrać film, który ci się podoba, cokolwiek jest odtwarzany i pominąć reklamę, najpierw naciśnij trójkąt na polecenie, po którym następuje kółko.

Dzięki tej kombinacji przycisków reklama będzie skakać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a nie będziesz musiał słuchać nawet pięciu sekund tego, co chcą Ci sprzedać. I voila, teraz wiesz, jak usunąć reklamy z menu PS4, a także z aplikacji YouTube.

Więc wszystko, co musisz zrobić, to przejść do konsoli i zacząć stosować te sztuczki, aby nigdy więcej nie przejmować się inwazyjną reklamą.