Skip to content

Jak usunąć programy startowe z Windows 8 i 10 – Przyspieszenie uruchamiania systemu Windows (przykład)

27 de luty de 2021

Jeśli zadajesz sobie pytanie każdego dnia Jak usunąć programy uruchomienie komputera? a tym samym przyspieszyć jego uruchomienie, tutaj dowiesz się, jak to zrobić w Windows 7, 8 i 10. Jest tak, że programy startowe czasami zwalniają cały system komputera, przez co tracisz cenny czas czekając na ich załadowanie .

Ponadto, jeśli usuniesz lub wyłączysz programy, które są niepotrzebne podczas uruchamiania systemu operacyjnego, system Windows będzie działał szybciej i płynniej. Następnie poznasz najprostszy i najłatwiejszy sposób usunięcia programów, które zmniejszają Twój System operacyjny Windows i że nawet nie używasz, zwalniasz i optymalizujesz pamięć RAM w systemie Windows.

Jak usunąć programy startowe z Windows 8 i 10

Programy startowe to znalezione aplikacje zainstalowany na komputerze i uruchamiają się automatycznie po włączeniu lub ponownym uruchomieniu. Czasami nawet nie używasz tych programów startowych, ale są one aktywowane, zużywają zasoby komputera i spowalniają go.

Dlatego warto wiedzieć, jak usunąć programy, które nie są potrzebne podczas uruchamiania systemu Windows. Oto wszystkie kroki, które należy wykonać, jeśli chcesz raz na zawsze wyłącz programy startowe Windows 8 i 10.

  1. Najpierw należy włączyć komputer i zalogować się do systemu Windows, a następnie kliknąć przycisk „Start” systemu Windows.
  2. Później zapiszesz następującą komendę „msconfig”, a następnie klikniesz zakładkę „Konfiguracja systemu” i otworzy się okno.
  3. W tym nowym oknie wybierzesz zakładkę z napisem „Start” i pojawi się lista aplikacji uruchamianych podczas uruchamiania systemu Windows. Jeśli aplikacje się nie pojawią, pojawi się komunikat „otwórz menedżera zadań” i klikniesz go.
  4. Po wejściu do menedżera zadań będziesz mógł zobaczyć wszystkie aplikacje uruchamiane w systemie Windows i ich wpływ na system. Jeśli chcesz dezaktywować jakąkolwiek, po prostu musisz ją zaznaczyć i nacisnąć przycisk u dołu menedżera zadań z napisem „Wyłącz”.

Wykonując kroki wymienione powyżej co do litery, będziesz mógł obserwować, jak plik rozruch komputera przyspieszy do następnego ponownego uruchomienia lub włączenia. Możesz być także zainteresowany sposobem odinstalowywania programów w systemie Windows 10.

Czy uruchamianie systemu Windows naprawdę przyspiesza, wyłączając programy?

Wierz lub nie, jeśli zauważysz znaczącą zmianę w szybkości, z jaką system operacyjny Windows uruchamia się po wyłączone programy Na początek. Wynika to z faktu, że po ponownym uruchomieniu komputera z systemem Windows nie będzie marnować zasobów ani czasu na uruchamianie niepotrzebnych programów, które wcześniej były włączone.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, które programy zamierzasz wyłączyć, ponieważ istnieją niezbędne programy, które musisz pozostawić wybrane, aby zapewnić prawidłowe działanie systemu Windows. Następnie poznasz programy startowe konieczne, abyś pozostawił włączone dla prawidłowego funkcjonowania systemu Windows.

  • Powiadomienie bezpieczeństwa systemu Windows. Ten program jest odpowiedzialny za utrzymywanie aktywnego programu Windows Defender, co jest bardzo ważne, aby chronić komputer przed możliwymi atakami.
  • Program wideo. Jeśli Twój komputer ma dodatkową kartę graficzną, Nvidia lub HD Random, musisz pozostawić jej program włączony.
  • Antywirus. Programy antywirusowe są zawsze włączone podczas uruchamiania systemu Windows, należy je tak zostawić, aby chronić komputer przed wirusami.
  • Microsoft OneDrive. Jeśli jesteś jedną z osób, które często korzystają z tej usługi przechowywania w chmurze, musisz również pozostawić ją aktywowaną podczas uruchamiania systemu Windows.

Wszystkie inne programy, które zostały włączone podczas uruchamiania systemu Windows i których nie używasz często, możesz je wyłączyć, aby usprawnić uruchamianie systemu Windows. Możesz także zdecydować o odinstalowaniu aplikacji, które generują pliki duży wpływ na uruchamianie systemu Windows, poprawi to prędkość początkową.

komputer menedżera zadań

Jeśli uważasz, że ten artykuł na temat usuwania programów startowych z Windows 8 i 10 jest odpowiedni, postępuj zgodnie z tym postem. Możesz również zostawić nam swój komentarz dotyczący tego, jak ta procedura została przeprowadzona i ile rozruch systemu Windows.