Skip to content

Jak usunąć nazwę skrótów lub ikon w systemie Windows 10 (przykład) | Zobacz, jak to się robi

27 de luty de 2021

Jeśli chcesz poznać wszystkie sztuczki systemu Windows 10, ten artykuł będzie dla Ciebie. Cóż, nauczymy cię jak usunąć nazwy skrótów lub ikon w systemie Windows 10. Postępując zgodnie z instrukcją, uzyskasz niezwykły pulpit, który będzie wygodniejszy do przeglądania, tworząc skróty w systemie Windows.

Coś pozytywnego w metodzie, której się nauczysz, jest to, że nie wymaga ona instalacji żadnego zewnętrznego programu. Tylko za pomocą narzędzi oficjalny system operacyjny Windows 10 (co jest bezpłatne), będziesz mógł, aby Twoje skróty nie miały nazwy, a przynajmniej nie były widoczne …

Pamiętaj, że będziesz korzystać z wersji systemu operacyjnego Microsoftu, słynnego międzynarodowego koncernu założonego przez Billa Gatesa. Nie będzie to więc takie proste, jeśli nie masz doświadczenia w obsłudze tego typu systemów. Nie rozpaczaj! Postępując zgodnie z listem, krokami, które szczegółowo opiszemy później, powinieneś być bardziej niż przygotowany usuń nazwy dostępów bezpośredni Windows 10.

Kiedy już to zrobisz, możesz zaskoczyć znajomych z tą małą sztuczką. Oczywiście nie martw się, że spowodujesz jakiekolwiek uszkodzenie pulpitu, ponieważ proces jest całkowicie bezpieczny. Jeśli zechcesz to odwrócić i ponownie wyświetlić nazwę ikon na pulpicie, będziesz mieć pełne możliwości, aby to zrobić.

Co to jest Windows?

Powyżej wspomnieliśmy już, że Windows to system operacyjny firmy Microsoft założona przez Billa Gatesa. Ale prawda jest taka, że ​​nie jest do końca prawdą, że jest to system operacyjny. Powszechnie odnosimy się do tego sposobu, aby znacznie uprościć sprawę, a może niektóre z powodu ignorancji.

Kategoria techniczna, do której należy system Windows, to kategoria dystrybucja oprogramowanialub nazywany także dystrybucją oprogramowania. Składa się z całej kolekcji oprogramowania, na które można założyć licencje użytkownika. Rodzina systemów operacyjnych (system operacyjny), do której należy Windows 10, nosi nazwę Windows NT (dla Windows New Technology).

Cóż, nie chodzi o to, że czujesz się przytłoczony taką ilością informacji. W zamian za to, z pewną wolą, kroki w celu usunięcia nazw skrótów będą niezwykle łatwe do naśladowania.

Jak usunąć nazwę skrótów lub ikon w systemie Windows 10?

Proces wcale nie jest skomplikowany. Jedyne wymagania to: aby komputer działał na zaktualizowanym systemie Windows 10, ponieważ nie będzie działał ze starszą wersją; i że wiesz, jak sobie z tym poradzić w podstawowy sposób, aby móc postępować zgodnie z instrukcjami. Oczywiście, że musisz co najmniej jedną ikonę na pulpiciedo stosowania jako świnka morska.

Komputer z klawiaturą

Wskaż kursorem odpowiedni skrót (zawierający foldery) i klikniesz prawym przyciskiem myszy myszy (anticlick). Zostanie wyświetlone menu opcji, z których dokonasz wyboru Przemianować (Znajduje się u dołu menu rozwijanego).

Zobaczysz, że aktualna nazwa ikony jest zaznaczona na niebiesko. Będziesz naciskać klawisze Alt + 255. Na koniec klikniesz na zewnątrz (w innej części pulpitu) i pojawi się okno, w którym możesz przyznać uprawnienia. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk Kontynuuj, który ma symbol tarczy.

Sprytny! Teraz wiesz, jak usunąć nazwy skrótów w systemie Windows 10. Ale powiem ci sekret. To, co zrobiłeś, to użycie pliku niewidoczny znak w nazwie twojej ikony. Więc jeśli chcesz w ten sposób zmienić nazwę większej liczby plików, będziesz musiał nacisnąć polecenie Alt + 255 dodatkowy czas na każdy nienazwany skrót.

Dzieje się tak, ponieważ nie możemy mieć dwóch plików o tej samej nazwie na naszym pulpicie systemu Windows 10.

Nadszedł czas, aby poznać inne sztuczki dotyczące systemu Windows 10!