Skip to content

Jak usunąć lub wyeliminować zjawy lub zjawy na monitorach (przykład)

25 de luty de 2021

Twój monitor może działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zwłaszcza jeśli pracujesz w świecie komputerów. Ale wraz z upływem czasu i użytkowania, zaczynasz wykryć, że jest zjawy lub zjawy obraz kiedy dokonujesz przejścia; Utrudnia to pracę i uszkadza wzrok. Jak możesz wyeliminować efekt zjawy lub zjawy?

Monitory mogą przedstawiać wady. Na przykład ciągłe mruganie; Na szczęście możesz naprawić problem migotania ekranu w systemie Windows. Powiemy ci to samo, jeśli chodzi o efekt zjawy. Aby znaleźć rozwiązanie i wyeliminować ten efekt ducha, po prostu czytaj dalej ten post.

Co to jest zjawa lub zjawa?

Pierwsze monitory wykorzystywały lampy katodowe, które rzucały światło przez panele luminoforowe; the wyświetlanie stałego obrazu przez długi czas w konsekwencji spowodowało zużycie lub spalenie niektórych emiterów światła, tworząc w ten sposób cień lub obraz ducha; Wynika to z nierównomiernego wykorzystania pikseli monitora.

Chociaż nowe generacje monitorów wyświetlają obrazy przy użyciu innej technologii, jeśli są w ciągłym użyciu lub są włączone 24/7, mogą również odczuwać efekt zjawy, piksele mogą się palić, pozostając zapalonymiGdy godzinami wyświetla się ten sam obraz, często widzi się go na monitorach terminali, szpitali i lotnisk.

Czy pamiętasz wygaszacze ekranu? To był jego cel, aby monitor nie wyświetlał tego samego nieruchomego obrazu przez wiele godzin; Podczas projekcji ruchomych obrazów wykorzystanie pikseli jest zrównoważone, a zużycie jest jednolite, lub emiter światła nie może się wypalić, pozostając włączony tak długo.

Obecnie najlepszą opcją jest takie skonfigurowanie komputera, aby monitor wyłączał się po okresie bezczynności, co wydłuża jego żywotność i oszczędza energię.

Jak usunąć zjawy?

Skorzystaj z opcji ustawienia monitora, modyfikowanie niektórych parametrów może pomóc w wyeliminowaniu efektu zjawy.

Czas odpowiedzi to szybkość, z jaką piksele monitora zmieniają kolor; Jeśli jest bardzo szybki, możesz powodować zjawy na monitorze, dostosuj ten parametr, a może zobaczysz rozwiązanie swojego problemu.

Ze strony wsparcia producenta możesz dokonać diagnozy, sprawdzić działanie swojego monitora lub ekranu laptopa, także skorzystać i sprawdzić czy są jakieś aktualizacja oprogramowania układowego lub trzeba pobrać sterownik, sugerujemy sprawdzenie, czy karta graficzna jest poprawnie zainstalowana.

Coś innego, co zalecamy, to sprawdź połączenie okablowania być w porządku. W razie potrzeby możesz odłączyć i ponownie podłączyć kable panelu przedniego płyty głównej komputera; zwłaszcza kabel wideo, nawet jeśli wydaje się trywialny, może być przyczyną problemu.

Może to nawet wpłynąć na jakość używanego kabla HDMI. Jeśli masz monitor wysokiej klasy, spróbuj kupić HDMI, który spełnia wymagania wideo twojego sprzętu.

potrzebujesz sterownika pobierania aktualizacji oprogramowania układowego i sprawdź połączenie przewodów

Inne rozwiązania są zorientowane na wykorzystanie aplikacji; aby rozwiązać problem. Na przykład istnieje aplikacja o nazwie PixelHealer; z których możesz skorzystać na oficjalnej stronie internetowej.

Spowoduje to narażenie monitora na działanie stały błysk kolorów przez godzinę próbując ożywić; by tak rzec, emitery światła, które są zużyte. To nie jest preferowana opcja; Nie gwarantuje też 100% rozwiązania problemu, ale niektórzy użytkownicy uznali to za skuteczne.

Ostatnim zaleceniem jest możliwość skonfigurowania i zmiany wygaszacza ekranu na komputerze z systemem Windows; ponieważ jego użycie zapobiega statycznemu działaniu monitora przez długi czas. Ponadto, aby poprawnie skalibrować jasność i kontrast monitora, do nie zmuszaj pikseli do działania.

Krótko mówiąc, efekt zjawy lub ducha; jest produkowany przez emitery światła, które się wypaliły lub noszony na monitorze z częstego używania. Ważne jest, aby zastanowić się, ile czasu masz ze swoim monitorem, może być czas na zakup innego.

Najpierw jednak skorzystaj z opcji konfiguracyjnych, sprawdź poprawność instalacji okablowania lub skorzystaj z sugerowanej przez nas aplikacji; Mamy nadzieję, że te informacje były dla Ciebie przydatne.

dołącz do naszego kanału telegram