Saltar al contenido

Jak obliczyć maskę podsieci na podstawie adresu IP krok po kroku (przykład)

22 de marzo de 2021

Zagłębianie się w świat internetu jest synonimem ciągłego karmienia się wiedzą, o której nigdy nie myślałeś, że możesz zdobyć. Dlatego dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o elementach tworzących sieć oraz o tym, jak obliczyć maskę podsieci dla adresu IP.

Pomimo normalności, z jaką korzystasz z niego na co dzień, internet jest nieco bardziej złożony i głęboki. Zawiera szereg naprawdę interesujących elementów i informacji, które pomogą Ci zrozumieć, w jaki sposób można zidentyfikować różne urządzenia, których używasz na co dzień nawiązać połączenie sieciowe i surfować po Internecie.

Adresy IP

Spośród wszystkich elementów otaczających sieć jednym z najważniejszych bez wątpienia są adresy IP. Te elementy mają na celu zidentyfikować każde urządzenie które nawiązały połączenie z siecią.

Jednak w tych przypadkach, w których jest wiele podłączonych urządzeń, adresy IP nie są wystarczające, aby skutecznie zidentyfikować urządzenie, ponieważ adresy te mogą mieć praktycznie niezauważalne podobieństwa, powodując zamieszanie

Maska podsieci

W obliczu morza podobnych i jednocześnie różnych adresów, czy nie ma o wiele bardziej praktycznego i efektywnego sposobu na identyfikację jednego lub więcej urządzeń podłączonych do tej samej sieci? Tak, w tym miejscu pojawia się maska ​​podsieci.

Ten element pochodzi z adresu IP, w rzeczywistości jest uważany za inny typ adresu IP. Dzięki temu możesz zróżnicować i uprościć proces identyfikacji urządzenia.

Jak to działa?

Maska podsieci przyjmuje stałe części adresu IP i przedstawia je za pomocą liczby 255, podczas gdy jej część zmienna może być reprezentowana przez 0 lub dowolną inną cyfrę.

Tak więc adres IP, który zwykle składa się z: 192.168.1.1, miałby maskę podsieci o następującej strukturze: 255.255.255.0, jak widać, ostatnia cyfra obu adresów IP, jak z maski podsieci, uproszczenie sposobu identyfikacji urządzeń.

Poznaj swoją maskę podsieci

Czy chcesz poznać maskę podsieci, którą ma Twój komputer? Użytkownicy systemu Windows mają niezwykle łatwy dostęp do tego typu informacji. Po prostu musisz uzyskać dostęp do Wiersz polecenia i wpisujesz polecenie ipconfing / all, a po naciśnięciu klawisza „Enter” wszystkie informacje zostaną wyświetlone w oknie.

Oblicz maskę podsieci adresu IP

Teraz maska ​​podsieci jest naprawdę podstawowym elementem dla wszystkich osób, które muszą to zrobić zadania administracyjne sieci. Podsieci są niezbędne do przypisywania wysokich zakresów adresów IP.

Oblicz maskę podsieci adresu IP

Ta procedura może być dość żmudna, jeśli zostanie wykonana ręcznie, ponieważ będziesz musiał pamiętać i przestrzegać pewnych zasad i formuł, które pozwolą ci osiągnąć ten cel.

Alternatywy obliczeniowe

Jeśli dopiero zaczynasz wykonywać tego typu operacje, które na początku mogą wydawać się działaniami matematycznymi o znacznym stopniu złożoności, ponieważ nie możesz znaleźć rozwiązania.

Na szczęście dla Ciebie, a także dla wielu, wielu innych osób, niektórzy programiści pomyśleli o tego rodzaju niewygodnych i irytujących sytuacjach. Udostępnianie dużej społeczności platform internetowych z narzędziami do obliczania masek podsieci.

Sieci kalkulatorów, jedne z najlepszych

Jedną z najbardziej skutecznych alternatyw jest calculator-redes.com, niezwykle łatwe w użyciu narzędzie internetowe. Platforma automatycznie zidentyfikuje Twój adres IPi pozostaje ci tylko użyć dwóch pasków pokazanych na stronie do ustawienia liczby bitów i podsieci.

Podczas przewijania platforma internetowa będzie pokazywać różne rodzaje obliczeń. Ponadto będziesz miał możliwość wprowadzenia szczegółowego wyjaśnienia wykonanych obliczeń.

Czy masz już maskę podsieci?

Dzięki temu narzędziu proces obliczania maski podsieci na podstawie adresu IP będzie niezwykle prostym zadaniem. Wszystkie informacje dostarczone przez tę platformę internetową Posłuży ona jako instruktaż, jak obliczyć maskę podsieci na podstawie adresu IP. Na co czekasz, żeby tego spróbować?

dołącz do naszego kanału telegram